Unutuyor muyuz?

Başlatan altay1944, 18 Mayıs, 2012, 10:12:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

Bence sizi ne kadar etkilediği ile alakalı bu durum. Örneğin benim isim hafızam zayıftır. Ama yıllar önce okuduğum halde hala aklımda olan bir dolu karakter adı var. Ama son okuduğum romandaki karakterleri sorsan unutmuş olabilirim  :)

BAHADIR

Alıntı yapılan: gunessemerci - 18 Mayıs, 2012, 15:04:51
Bu karikatür hepimize gelsin ;D ;D ;D

Aha bu beni anlatıyor...

Alıntı yapılan: kadri kerem - 18 Mayıs, 2012, 15:33:22
Bence sizi ne kadar etkilediği ile alakalı bu durum.

O zaman burdan şu çıkarımı yapmak lazım...8-10 yıldır hiç bir çizgiroman beni etkilemeyi başaramıyor...

En son herhalde Norma'nın prensini okurken heyecanlanmıştım...Hatta okumadan önce okusam mı okumasam mı diye de kararsız kalmıştım...Neme lazım stokta dursun sonra okuruz...

aaciltan

Unutuyoruz tabii arkadaşlar. Yaş kemale erdi. Bir sürü şeyle uğraşıyoruz.
Hayat uğraşları, iş güç derken ben şahsen geçen sene okuduğum çizgi romanları bile unutup yeniden okuyabiliyorum.
Mesela Tex süper ciltlerin hepsini okumama rağmen dün birinci ciltten itibaren yine okumaya başladım ve inanabiliyormusunuz sanki ilk kez okuyorum...
Yaşlılık kötü şey... =)))

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 18 Mayıs, 2012, 14:27:12
İşin gerçeği ne biliyor musunuz...Bizde ki sevda çizgiroman okuma sevdası değil...Yeni yada elimizde olmayan materyale sahip olma sevdası...

İşte ben... Üstelik böyle olduğumu bile bile almaya devam etmek de ayrı bir psikoloji... Ben bunu bir kadının ayakkabı sevdasına benzetiyorum, yüzlerce de olsa asla yeterli değil...

Unutmak mı, bunun çizgiromanını yazarım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Çocukken okuduğum bütün maceraların hemen hemen hepsini hatırlıyorum. Bu yüzden Teksas, Tommiks, Kızılmaske, Mandrake, Judas vs. gibi nostaljik çizgiromanları okumak bana ayrı bir haz veriyor. Sayfaları çevirirken bir sonraki sayfadaki resmi acaba hatırlayacak mıyım diye aklımdan geçirmek bile çok keyifli oluyor.
Yeni okuduğum maceraları ise ben de unutuyorum. Demek ki hafızamız zayıflamış.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Mayıs, 2012, 17:05:49
İşin gerçeği ne biliyor musunuz...Bizde ki sevda çizgiroman okuma sevdası değil...Yeni yada elimizde olmayan materyale sahip olma sevdası...

İşte ben... Üstelik böyle olduğumu bile bile almaya devam etmek de ayrı bir psikoloji... Ben bunu bir kadının ayakkabı sevdasına benzetiyorum, yüzlerce de olsa asla yeterli değil...

Unutmak mı, bunun çizgiromanını yazarım...

Demek ki yalnız değilmişim.

Gambit

aynen oyle. Corto Maltese cikti yeni NTV den. Ben daha dost dan almis oldugum serinin yarisini okumamisken, NTV den cikanlari da almak istedim. Kendimle ciddi bir ic savas verip savasi kazandim ve almadim  (Heyooooo  :D  )

rumar, yalniz degilsin, degilsiniz. Ben de sizdenim maalesef. Okumadigim seyleri bile aliyorum cogu zaman

alan ford

Alıntı yapılan: Gambit - 18 Mayıs, 2012, 21:32:33

Beni de katın ekibe  :D

aynen oyle. Corto Maltese cikti yeni NTV den. Ben daha dost dan almis oldugum serinin yarisini okumamisken, NTV den cikanlari da almak istedim. Kendimle ciddi bir ic savas verip savasi kazandim ve almadim  (Heyooooo  :D  )

rumar, yalniz degilsin, degilsiniz. Ben de sizdenim maalesef. Okumadigim seyleri bile aliyorum cogu zaman

Beni de ekleyin ekibe :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir