hard cover ciltler hakkında???

Başlatan drfuhrer, 23 Mayıs, 2012, 13:20:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

arkadaşlar sonunda dayanamayıp hard cover olayına girecem galiba...siz değerli okuyuculardan ricam şu;bana yol göstermeniz...
hangi serilerin hardcover ciltleri yayınlanıyor halihazırda?fiyatları nedir?ve de normal serilerle aynı anda mı çıkıyorlar? bulamama gibi bir sorun yaşar mıyım?
benim bildiğim piyasada olanlar:x men astonishing hard cover,thorgal serisi,barbar conan'ın vahşi kılıcı serisi...
başka seriler de var mı?
ne diyorsunuz girmeye değer mi?sonuçta bu sayıların normal ciltleri elimde var...değerli yorumlarınızı bekliyorum...

tommikser

Bu soruna hemen cevap vereyim.Bende Sert kapakların çoğu vardır.İlk olarak Marmara'nın sert kapak Conan olayına girme derim.3. sayı çıktı devamı hala gelecek.Ben diğer sayıları protesto ettiğim için almadım.Bence Marmara'nın okuyucusuna yaptığı ben büyük saygısızlık bu serideki sert kapaktır (İlke kusuruma bakma ama öyle).Omnibus X-Men ise biraz sorunlu.Bıçakçının hatasından sonra diğer çıkma sayıların toplamından  yapıldığı için üstten bakılınca çok belli oluyor.Bence oldukça sıkıntılı bir cilt.

Daha sonra Thorgal'ı muhakkak almanı isterim bence yapılan en iyi sert kapak seridir.Gerçekten enfestir.Yalnız fiyat tuzludur.50 lira sayı başı ama gerçekten değer.Bildiğim İlker'in elinde çok az sayı kaldı.Zaten 50 adet çıktığı için almak istersen acele etmelisin.İlker'den birde Nathan Never'ın sert kapağı bence gerçekten çok iyi.Acayip şık görünüyor.

Gerekliden çıkan sert kapaklardan Vampirella enfestir.Çok güzel görünüyor kütüphanemde.Watchmen ise gereklinin en iyi sert kapaklarından biri.Alacaksan ve bulabilirsen bu sayıyı almanı isterim.

Tek sayılık çıkan şu ana kadar Tolga ve Tornado var.Cilt işçiliği iyi ben beğendim.Daha Kull'u görmedim ama ona da güzel diyorlardı.En kısa zamanda bende alırım.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

alan ford

Çizgili Düşler yayınladığı her serinin hard cover'ını da basıyor. Tolga , 3. Ahit , Solomon Cane, Kull, Thorgal ve Nathan Never.

Marmara Conan'da tembellik yapıyor ve biraz ayıp ediyor. Hala 4. cildin hard cover'ı çıkmadı.

1001 Roman Pis İşler'i hard cover olarak da bastı ama hala var mı piyasada bilmiyorum. Julia hard cover ise ilk cilt ne kadar iyiyse ikinci ciltte o kadar kötüydü. Bulaşmasanız daha iyi.

Benim bildiklerim bu kadar.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

Bu arada Güneş hızlı davranmış benden.  Gerekli'nin bastığı Vampirella ve Watchmen için söylediklerine katılıyorum.  Güzel baskılardır. Watchmen'i bulmak biraz zor olabilir ama.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

drfuhrer

allahtan zamanında watchmen ve vampirellayı hard cover olarak katmıştım arşivime...ilginiz için tşk ederim arkadaşlar,hakkaten sizler ve de bu forum olmasa boğulur insan bu kadar yayın arasında...

kalidor

Kull'u çıkar çıkmaz almıştım fakat hardoverını görünce beklemediğime pişman oldum. Özer Sahaf'ın şömiz baskıları gerçekten çok iyi. Tolga'nın da ilk hard-coverını almıştım ama sarmadığı için en yakın zamanda elden çıkaracağım. İlgilenen varsa 40 TL'ye satıyorum , kahverengi kapak :)
Crom! Ölüleri Say...

havsar

thorgal ve barbar conan ın hard cover larını alırsanız sizdeki normal baskıları satın alabılırım :D

drfuhrer

ok dostum.hard cover'leri aldığım zaman ilk burdan açıklarım satış olayını...

drfuhrer

arkadaşlar hard cover kitaplar gerçekten güzeller..ancak bazıları albeniden uzaklar..mesela bende watchmen ve vampirella ciltleri hard cover olarak var..mükemmelller.en önemli özellikleri hard cover üzerinde duran ekstra resimli kapaklar...
ancak geçenlerde aldığım kull ve 3.ahit hardcover ciltleri öyle çıkmadı.ekstra resimli kapakları yok..sadece neredeyse resimsiz diyebileceğimiz sert kapak var..o şekilde de çok şık durmuyorlar..sizin fikriniz nedir bu konuda?

drfuhrer

anlaşılan konu kimsenin ilgisini çekmemiş!
neyse cevaplamasanız da olur

hanac

Sevgili Aramas,

Ben Hardcover olayına hiç girmedim, o yüzden cevap yazmadım.

Baksanıza arkadaşlar Hardcover bekleye bekleye ne hallere düştüler.  :)

Gambit

hardcover iyi yapildigi takdirde, evladiyelik degil torunlukdur.

cizgili dusler in mesela thorgal ciltleri harika, ama benzer sekilde kull cildi de o kadar renksiz ve SIKICI

Amerika li adamlar iyi ciltler basiyorlar, bazan sirf cilt icin alinacak kitaplar cikabiliyor.

hardcore bir koleksiyoner degilseniz, aradaki fiyat farkini vermeye gerek yok tabii, o da ayri bir konu :)

HacıGeraltEmmi

HC ciltleri;  dayanıklı, kolayca dağılmayan, ömürlük olmaları sebebiyle tercih ediyorum. Görsel açıdan YKY ciltleri en iyisi (özer'in Thorgal ciltleri de gerçekten nefistir) tüm ciltleri aynı kalite görmek isterim elbette, ama zor :-\ Koruma kapakları olmayan ciltlere kendi tasarımınızla dijital baskıcılarda istediğiniz şekli vermeniz olası. Şahsen ben Kull ve Tolga ciltleri için öyle yapacağım müsait bir zamanda.

kalidor

Ben softcore takılıyorum 8) bir de HC takılsak külliyen yanarız.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Türkçelerde ben de softcover alıyorum. İngilizcelerde bazen softcover'dan önce hardcover'ı çıkarıyorlar (DC Batman ve Green lantern'da, Marvel X-men'de yapıyor ve uzun zaman da softcover'ı çıkarmıyor) O zaman mecburen hardcover almak zorunda kalıyorum.