Marvel - Cilt Tanitimlari

Başlatan Gambit, 28 Mayıs, 2012, 22:57:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Dun alip bugun bitirdigim Ultimatum ile baslayayim:

2009 yilinda yayinlanmis sayilarin bir toplama cildi olan Ultimatum, Ultimate origins ve Ultimates 3 un devaminda gelisen bir hikaye.  Ozellikle Ultimates 3 u okumamissaniz, bazi olaylar ya da karakterler, ne alaka dedirtebilir. O yuzden ultimates 3 u (hatta mumkunse, tum ultimates leri ) okumaniz onemli.

Dunya calkalanmaktadir; new york u, dev bir tsunami dalgasi vurur, Avrupa sehirleri buzul cagina donmus, herkes donmaktadir ve amazon ormanlarinda volkanlar durmadan patlamaktadir.  Olaylarin arkasinda magneto nun oldugu ortaya cikar ve tabii ki kahramanlar magneto ya karsi savas acarlar.  Hikaye bu kadar basit gibi gozukse de o kadar cok karakter oluyor ve o kadar vahsi sahneler var ki, kesinlikle +18 ibaresi konulmasi gereken bir seri olmus bence.

Jeph Loeb in anlatimini severim ama David Finch in cizimleri resmen rol calmis bu macerada. Sizi bir kac ic cizim ile basbasa birakayim

Degerlendirme: 7/10
Yeniden okunurmu: evet
Alinmalimi: Ultimate evrenini sevenlerin ve/veya sert ve olumcul bir cizgi roman okumak isteyenler almali
Fiyat: 20 $
144 sayfa

Magneto nun saglam sozlerinden birisi bu sayfada:

http://blog.comixology.com/wp-content/uploads/2012/05/ultimatum.jpg

rumar80

Bu başlık iyi düşünülmüş ve açılmış Süleyman. Böylece farklı trade'ler de anlatılabilir.

Ultimatum'u aylar önce okumuştum. Nedense Ultimate evrenini sevemedim bu nedenle bu cilt te beni sarmadı.
  Yine de sağol

Gambit

Ultimate evreni super degildir ama cizimleri ile falan okuttuda kendini bana

bu cildi almamin sebebi, tabii ki magneto.  Iyi cizilmis ve sert bir magneto varsa, ben direk alirim o cildi, kacirmam :)

emre ozdamarlar

David Finch destan yazmis cizimlerde.

dean

Ultimate serisi Spider-Man, X-Men ve Fantastic Four ile çok iyi başladı zamanla bozuldu bozuldu ve benim gözümde Ultimatum ile bitti. Ha şunu söyliyim çizimler falan 10 numara ona laf yok ama yani Ultimatum'da öyle saçma sapan denilecek olaylar varkı yani adamı şoka sokar.Scarlet Witch Quicksilver ilişkisi olsun ne bilim çeşitli ölümler olsun olmaz böyle şey Ultimate serisini takip edenler için çok önemli bir macera Ultimatum DC'nin Flashpoint'i gibi bütün Ultimate evrenini salladı ama Ultimatum sadece sallamakla kalmadı resmen yıktı geçti.

dean

Secret War

American topraklarında bazı suçlar işlenmektedir. Ama bu faaliyetlerde bir gariplik vardır. Başta normal, sıradan suçlarmışmış gibi görünür ama suçluların kullandıkları teknoloji, yaptıkları faailetlerin çok üstünde bir ekonomik kaynak gerektirmektedir. Nick Fury bu bağlantıyı kurar. Araştırmasını derinleştirince bütün yolların Latveria'ya çıktığını görür. Devlet, Fury'nin Latveria'ya baskın yapıp Başbakan Lucia von Bardas'ı tutuklamasına izin vermez. Tek çare gizli bir operasyondur.

Fury bunun için kendine bir vurucu tim hazırlar. Captain America, Wolverine, Daredevil, Spider-Man, Luke Cage. Ekip Latveria'ya gider. (Zorunlu olarak bu kısmı atlıyoruz spoiler olduğu için.)

Latveria baskınından tam bir yıl geçmiştir. Kahramanlarımız kendi işlerine bakmaktadır. Luke Cage'e bir saldırı olur ve Luke komaya girer. Captain America, Luke'un yanına gittiğinde orada Nick Fury'i görünce sinirlenir. Fury'e saldırır ve olanlar için onu suçlar. O sırada Daredevil ve Spider-Man'e de saldırı olur. Kurtulmayı başaran ikili soluğu Luke Cage'in yanında alırlar. Wolverine dışnda Secret War ekibi toplanmış olur. Ama şöyle büyük bir sorun vardır. Ekip tam bir yıl önce, Latveria baskınında ne olduğunu hatırlamamaktadır. Artık Fury'nin kirli çamaşırlarını ortaya dökme vakti gelmiştir. İkinci büyük bir sorun daha vardır; Latveria intikam için birliklerini yollamıştır.

Önemli bir macera Secret War. Bir kere Nick Fury'nin neden ve nasıl yeraltına çekildiğini görüyoruz. New Avengers ekininin nerdeyse tamamı görüyoruz. Dediğim gibi önemi ve güzel bir macera. Bi'de Gabriele Dell'Otto'nun çizimlerini çok beğeniyorum onu da belitmekte fayda var.

8.5/10

dean

House of M

Wanda Maximoff nam-ı diğer Scarlet Witch ağır bir depresyondadır. Gerçekliği değiştirme gücü yüzünden iş iyice beter bir hal almıştır. Charles Xavier ona yardım etmeye çalışmaktadır ama Wanda'nın gerçekle bağlantısını koparması an meselesidir. Duruma çok üzülen Quicksilver ve Magneto'nun ise ellerinden hiçbir şey gelmemektedir.

New Avengers, X-Men ve bir çok süper kahraman Avengers kulesinde buluşmuşlardır. Konu Scarlet Witch'in kaderidir. Bir grup öldürülmesini diğer bir grup'ta öldürülmemesini ister. Durum çıkmaza girmiştir.

Herkes son bir kez daha Scarlet Witch'in durumunun kontrol edilmesini ve öyle karar verilmesini isterler. Ekip Genosha'ya gider. Scarlet Witch'ten hiçbir iz yoktur. Onu ararken bembeyaz bir ışık parlar...

Uyandıkları gün artık yepyeni bir Dünya ile karşılaşırlar. Mutantlar en sonunda baskın olmuşlardır. Sayıları inanılmaz derecede artan Mutantlar artık Dünyanın hakimidir. Tabi başlarında ise Magnus Hanedanlığı vardır. Kahramanlarımızın hiçbiri eski Dünyayı ve olanları hatırlamamaktadır biri dışında... Wolverine.

Karşımızda muhteşem bir event var. Şurası güzel, burası kötü diyemeyeceğim çünkü heryeri harika. Genelde böyle durumlarda kusursuza yakın derim ya ben. Yok bu sefer demiyorum. Direktman kusursuz. Okumayan varsa acilen alıp okumalı.

10/10

pizagor

Dean'in bu albüm için verrdiği 10/10'a katılıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Civil War

Canlı yanınlanan bir show'da, New Warriors isimli küçük bir süper kahraman grubu, reytinglerini arttırmak adına kendilerinden çok daha güçlü bir kötü adam grubuna saldırır. Herşey ters gider ve kötülerden biri infilak eder. Ölü sayısı 100'lercedir.

Son olayın ardından kamuoyu baskısı müthiş boyutlara gelir. Bir fikir olan süperinsan kayıt projesi kesinkez yasalaşır. Bu yasa süperkahramanların maskelerini çıkarmasını ve Devlete kayıt olmasını gerektirmektedir. Aynı zamanda America'da ki 50 eyalete 50 süperkahraman takımı projesi olan Initiavie'de uygulanacaktır. Bu yasa ile kahramanlar devlete bağlanacak ve bir nevi süper polis görevi göreceklerdir. Kayıt olmayı kabul etmeyen süperkahramanlar ise tutuklanacaktır.

Yasanın en büyük destekçileri Tony Stark, Reed Richards ve Hank Pym olur. Yasanın karşısında ise Steve Rogers vardır. (helal sana be !) Cap bu yasanın inandığı herşeye karşı olduğunu söyler. Bunun süperkahramanların özgürlüğünün hiçe sayılması olduğunu söyler. Diğer süperkahramanlar ise bu ortamda ya kayıt olup Iron Man'in yanına geçecektir ya da yeraltına Captian America'nın yanına geçecektir. İki grup arasında savaş kaçınılmazdır.

Civil War için söylenecek aslında fazla kelime yok. Zaten içeriktende fazla bilgi veremedim. Marvel çizgi roman tarihinin bence en iyi ve en önemli hikayesidir Civil War. Marvel'ın zirvesidir benim gözümde. Henüz okumayan varsa, acilen almalı ve okumalı. Tek kelime ile muhteşem. Burada Deadpool'a bir gönderme yapıyor puanımı 4. duvarı yıkarak veriyorum...

11/10

dean

World War Hulk

Forum'un en sevilen karakteri olan Hulk(?)'un World War Hulk macerasına geldi sıra. Planet Hulk macerasının sonunda bildiğiniz gibi Hulk'ın Sakaar gezegenine geldiği gemi infilak etmiş, Hulk'ın kraliçesi ve imparatorluğunun ciddi bir kısmı ölmüştü. Hulk'da yanına adamlarını alıp intikam arayışıyla Dünyaya dönüyor. Tabi birde listesi var. Kendisini Sakaar gezegenine gönderen ve patlamadan sorumlu tutttuğu ; Black Bolt, Iron Man, Dr. Strange, Mr. Fantastic.

Neyse bizim Hulk Dünyaya gitmeden ilk Ay'a uğruyor ve Black Bolt'a temiz bir dayak atıyor.( Bu arada Black Bolt demişken bir parantez açim, Black Bolt'u ve doğal olarak Inhumans ekibini sinemada görmeyi çok istiyorum. Sinemaya çok yakışır Inhumans. Guardians of the Galaxy çok sağlam  geliyor. Fragmanın bir kısmını gördüm harika görünüyor. ilerde Inhumans neden olmasın) Hulk Dünayayı uyarıyor ; Şehir yıkılacak.24 saatiniz var. Mr Fantastic, Iron Man ve Doctor Stragne'i teslim edin. Şimdi tek tek HUlk şunu dövdü bunu dövdü diye anlatmayacağım. Ama tabi Iron Man, Dr. Strange, Fantastic Four, General Ross felan herkesle mücadeleye giriyor.

Kahramanlarımız son çare olarak Sentry'e başvuruyorlar. Aslında ilk sayıdan vuruyorlarda Sentry beş sayı psikolojini toplamaya çalışıyor. Sentry'i çok severim lakin adamda bütün psikolojik bozuklukların olması bazen can sıkıyor.

Toparlarsak fikrin çok iyi ama uygulamanın fikir kadar iyi olmadığını düşünüyorum. 5 sayı hem az hem de hikaye anlatmaktan biraz uzak. John Romita Jr.'ı da hiç sevmediğim biliniyordur artık. Yine de okunması gereken bir macera tabi. Türkçe olarak da yayınlansa güzel olacak.

7/10

dean

Secret Invasion

Merhaba arkadaşlar yine bir Marvel Event'ı ile karşınızdayım. Bildiğiniz gibi Marvel'da Event bitmez. Ben birde ana Eventları yazıyorum. Küçük ve orta şiddetli daha başkada Eventlar oluyor aslında. Now'a kadar olan Eventlardan sonra aradakileride okuycam, şimdilik ne oldu ne bitti diye bakıyorum sadece onlara. Aslında Event olayının tadını biraz kaçırıyor Marvel. Tam bir düzene alışıyoruz cart diye değişiyor. Mesela New Avengers serisi mükemmel giderken Civil War bozdu işi. Devamı kötü müydü ? Hayır. Ama New Avengers ilk 4 cilt farklıydı.

Neyse girişi çok uzattık bu sefer. Ben Secret Invasion'a döneyim. Fikir olarak bakılırsa benim en sevdiğim iki Event'tan biri. (diğeri Civil War) Secret Invasion'da çok ciddi bir istila söz konusu. Yıllar süren bir planla Skrull'lar Dünyayı istilaya girişiyor. Olayın kopuşuda bildiğiniz gibi New Avengers'ın Elektra'nın Skrull cesedini bulmasıyla oluyor. Savage Land'e bir Skrull gemisi iniş yapıyor kahramanlarımızda oraya gidiyor.

Geminin içindende kendileri çıkınca ortada ciddi bir karışıklık çıkıyor ve kızılca kıyamet kopuyor. Bu arada Skrull'lar Iron Man'ın zırhını bozuyor. Diğer tarafta ise Hank Pym ve Reed Richard Skrull cesedine otopsi yapıyorlar. Olayın ortasında Pym, Richars'a saldırıyor ve onunda Skrull olduğunu öğreniyoruz. Öte tarafta ise Skrull'lar New York'un (ne tesadüf ki New York) göbeğine bir uzay gemisi indirip İstilada yeni bir cephe açıyorlar. Burada direnişi ise Nick Fury ve ekibi yapıyor. Daha sonra olaya Norman Osborn ve Thunderbolt'da katılıyor ve iş bildiğiniz gibi Dark Reign ile sonuçlanacak şekilde ilerliyor.

Daha fazla spoiler vermeden içeriği anlatmayı bırakim. Secret Invasion öncesi, kendisi ve en önemlisi sonrası için çok çok önemli bir Event. Kesinlikle okunması gerekiyor. Bir Civil War olamasada bence Marvel'ın son yıllardaki Civil War'a kalite olarak en yaklaşabildiği Event.

9.5/10

yunusmeyra

özetleri zevkle takip ediyoruz dostum..hatta biraz daha detaylı özetler bizi daha mutlu eder  ;)  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 16 Eylül, 2013, 22:49:56
özetleri zevkle takip ediyoruz dostum..hatta biraz daha detaylı özetler bizi daha mutlu eder  ;)  :)
Teşekkürler. Detaya inmememin sebebi çok spoiler verip okumak isteyen kişinin keyfini kaçırmama isteğim ama şu da yapılabilir; Spoiler ibaresi koyup daha ayrıntılı yazılabilir tabi. Siege'te öyle yapayim bakalım nasıl olacak  :)

dean

Siege

Merhaba arkadaşlar, sıra geldi bir başka Marvel Event'ı olan Siege'e. Bildiğiniz gibi Siege Marmara Çizgi'nin bu seneki programı içerinde var. Yazı Full Spoiler olacağı için isteyen okumasın. Kısa süre içinde gıcır gıcır Türkçe Siege cildimiz olacak çünkü. Maceramıza dönersek, Secret Invasion'ın sonunda Norman Osborn Marvel evreninin hakimi olmuştu bildiğiniz gibi. H.A.M.M.E.R. isimli S.H.I.E.L.D.'in yerini alan bir organizasyonun başındaydı.

İlk sayı açıldığına Norman'ı kara kara düşünürken buluyoruz. Asgard'ın Oklahamanın üzeirne iniş yapması üzerine rahatsız bir halde. Yanına Loki geliyor ve ona gazı veriyor. Sonuç olarak Asgard'ın Dünya için tehlike olduğuna kannaat getiren Norman Osborn, Asgard'a saldırmaya karar veriyor. Ama Asgard'a savaş açması için bir bahanesi olması gerekiyor o noktada ise devreye Loki giriyor. Worrior Three'den biri olan Volstagg'ı bir tuzağın içine sürüklüyorlar ve bir American futbolu maçında stadyumdakilerin ölümüyle sonuçlanan bir felaket gerçekleşiyor. Aynı Civil War'da olduğu gibi bu olayda Asgard olayının kopma gerekçesi oluyor ve Norman Osborn Asgard'a savaş açtığını duyuruyor. American başkanı ise asla böyle bir durumun olmasını istemiyor. Her ne kadar durdurmaya kalksada Norman Kendi kararını bağımsız bir şekilde uygulamaya koyuyor.

Dark Avengers, Initiative kim varsa hemen topluyor. Başlarına da Savaş Tanrısı Ares'i dikiyor. Ares önce savaşmak istemiyor Norman onuda kandırıyor. Bunlar topyekün Asgard'a savaşmaya gidiyor. Öncü Asgard birlikleri Norman ve Ordusunu karşılıyor ve çarpışma başlıyor. (Norman için artık Iron Patriot diyeceğim.) Olayları uzaktan gören Thor hemen olaya müdahale ediyor ve savaş alanına gidiyor. Sentry hemen Thor karşılıyor. Iron Patriot ve ekibi Thor'un gelişine hazırlık yapmışlar ve ellerinde ki tüm güçle saldırıyorlar. Thor'u geçicide olsa yıkmayı başarıyorlar. Olayları televizyondan gören Steve Rogers ise büyük bir öfke ile yerinden fırlıyor.

Hemen ulaşabildiği bütün kahramanlara haberi yayıyor. Bu saçmalığın hemen durdurulması gerektiğini söylüyor. O sırada Balder ile Ares karşı karşıya geliyor. Balder, Ares'e Norman tarafından manipüle edildiğini söylüyor. İkna olan Ares Norman Allah cezanı versin deyip ona dalıyor. Ama Sentry ona da hemen yetişiyor. Müthiş bir mücadele sonucu Sentry epik bir kareye imza atıp Ares'i ortadan ikiye bölüyor. Thor, Maria Hill'in yardımıyla kendine geliyor ve mücadelesine devam ediyor. Iron Patrio, Daken'ı Thor'un peşine takıyor. Tam o sırada gökten yıldızlı bir kalkan süzülerek Iron Patriot'un kafasına iniyor.

Captain America ve arkadaşları, Avengers Assemble narası ile ortama dalıyorlar. Iron Patriot üstünlüğü tekrar sağlamak için The Hodd ve çetesini savaşa sokuyor. O sırada American başkanı ve şurekası olayları izliyor ve H.A.M.M.E.R.'ın artık işlevini kaybettiği ve durudurulması gerektiği sonucuna varıyorlar. Thor'da Sentry'i karşısına alıyor. Young Avengers'tan Speed ise Tony Stark'ın yanına onun eski zırhlarından birinin içinde bulunduğu bir çanta götürüyor. Iron Man'de savaşa dahil oluyor ve Iron Patriot'ın zırhını kullanılmaz hale getiriyor. Zırhı üzerinden çıkan Norman, Yeşil Cin'e bağlıyor ve yine güzel bir kare oluşturarak Spider-Man "Oh, Will You Shut Up!" diyerekten son yumruğu çakıyor. Thor ve Sentry şiddetli mücadelelerine devam ederken, Sentry'de kontrolden çıkmaya başlıyor ve Asgard'a temelden girerek koskoca canım Asgard'ı yıkıyor Thor "Nooooooooooooo" diye bağırırken, en sonunda Void kendini gösteriyor.

Loki ise sebep oldukları yüzünden çok pişman oluyor. Zaten en başından beri istediğide bu kadar büyük sonuçların çıkması değildi. Loki babası Odin'e dua ediyor ve Agsard'ın kutsal taşlarını ve kendi gücünü kahramanlara verilmesini istiyor. Kahranların güçleri Upgrade oluyor.(bu olayları genelde mangalarda görürüz aslında bol bol) Kahramanlar ellerinden gelen bütün güç ile Void'a saldırıyor. Void sihirli taşlar ile kendisine saldıran Loki'yi öldürüyor. Iron Man ise H.A.M.M.E.R. havataşıyıcısını kontrol ederek onu kendi tabiri ile bir kurşuna çeviriyor ve Void'un üzerine indiriyor. Void, Robert Reynold haline geliyor ve Thor'dan kendisini öldürmesi istiyor. Thor kabul etmiyor ve yargılanması gerektiğini söylüyor. Robert aniden tekrar Void'a geçiş yapıyor tam saldıracak iken Thor bu sefer kafasına bir iki kere çekici geçiriyor ve Void ölüyor.

Thor, Robert Reynold'ın cesedini Güneş'e atıyor. Sentry'nin New Avengers binası üzerindeki kulesi yok oluyor. Norman Osborn yargılanmak üzere tutuklanıyor. Steve Rogers'a American Başkanı özel olarak teşekkür ediyor ve artık herşeyin eski haline geleceğini temin ediyor. Marvel evreni Kayıt Yasası saçmalığından kurtuluyor. Bütün kahramanlar Avengers kulesinde toplanıyor o sırada Thor ve arkadaşları mekana etkili bir giriş yapıyorlar. Thor, Dünyanın ve Dünya kahramanlarının her zaman müttefikleri olacağını söylüyor ve kendi kulesini Avengers binasının üstüne dikiyor. Yeni kurulacak Avengers grupları için ise temel atılmış oluyor.   

Evet bir önceki inceleme dediğim gibi Siege'i uzun ve daha ayrıntılı bir şekilde inceledik. Hikayesine bakalım; hikaye güzel, çıkış noktasını, Norman'ı sonu olacak olayların oluşması felan güzel anlatılmış ama en büyük sorun 4 sayıya sıkıştırılmış olması. Mesela 6 sayıda anlatılsa bu hikaye çok çok daha güzel olabilir ama bu hali ile de çok güzel. Çizimleri çok beğendim. Hatta bazı noktalarda posteri yapılıp asılacak kareler çıkmış. Marvel için'de çok önemli Siege. Civil War ile başlayan ve Dark Reign ile zirve noktasına varan karanlık artık son buluyor ve Heroic Age dönemi başlıyor. Bu dönemde önemli, takip edilmesi gereken 3 Avengers çizgi romanı olacak. Ana kadrosu; Captain America (Bucky), Iron Man, Thor, Wolverine ve Spider-man'den oluşan Avengers. Luke Cage, Dr. Strange, Ms. Marvel, Spider-Man, Wolverine, Thing gibi isimlerden oluşan New Avengers. Steve Rogers, Black Widow, Moon Knight, Beast, War Machine, Nova ile Valkyrie'dan oluşan Secret Avengers. Çıktığı zaman Siege'i sakın kaçırmayın arkadaşlar.

9/10

dean

Fear Itself

Bir diğer Marvel event'ına geçiyoruz. Matt Fraction'ın kaleminden çıkan Fear Itself aslında bir nevi Captain America/Thor Crossover'ı. 2011 yılında ikisininde ilk filmi vizyona girdiği zaman, Cap ile Thor'un ön planda olduğu bir macera kaçınılmazdı tabi. Fear Itself'i ilk okuduğumda aslında pek hoşlanmamıştım ama bu sefer düşüncelerim biraz daha yumuşadı. Neyse çizgi roman'a geçelim.

Red Skull'ın kendisi kadar manyak olan kızı Sin'in(Captain America maceralarından birinde yüzü yanmış, aynı babası gibi olmuştu) Antartika'da eski bir Nazi üssünü bastığını görürüz. Sin ve adamları içerdekileri öldürdükten sonra çok korunaklı bir kasaya girerler. Sin orada bir çekiç bulur. Asgard dolaylarına ait bu çekiç, Skadi isimli birine aittir. Sin çekice dokununcada Skadi, Sin'in bedeninde ortaya çıkar. Diğer taraftan Tony Stark ve şirketi Stark Resillient, Siege'te yıkılmış olan Asgard'ı yeniden yapılandırmak ister. Yıkılmış Asgard'ın önünde Tony, Avengers ekibi ile birlikte projesini duyurur. Yukardan izleyen Odin ise bu durumdan hiç memnun olmaz. Yanına Thor geldiğinde ise durumdan rahatsızlığı Thor'a da belirtir.

Sin/Skadi Pasifik Denizinin dibine dalar ve gizli bir kapı bulur. Kapıdan geçtiğinde ise The Serpent (All-Father) ile karşılaşırız. Tabi Odin bu olan biten herşeyi izler. Ve Dünyadan gitmeye karar verir. Asgard halkı ve Avengers ekibi yemek salonunda eğlenirken Odin içeri girer ve Asgard'ı taşıyacağını duyurur. Thor karşı çıkar. Baba oğul birbirlerine tekme tokat mjolnir girerler. Thor dayağı yediğiyle kalır. Odin ise Asgard'ı ait olduğu yere taşır. The Serpent ise skadi ile birlikte yüzeye çıkar. Aynı Sin'in bulduğu çekicin benzerleri ise Dünyanın çeşitli yerlerine düşmeye başlar.

İlk çekiç Raft'a düşer. Çekice dokunan Juggernaut, Kuurth'a dönüşür. Brezilya'ya düşen çekici de (ne tesadüf ki) Hulk bulur o da Nul'a dönüşür. Güney Afrikaya düşen çekiç de Titania'yı Skirn yapar. Diğer taraftan The Serpent ve Sin eski Nazi kuvvetlerini de kullanarak Başkent D.C.'ye saldırırlar. Odin ise Thor'u zindana atar ama Loki gelip kendisini kurtarır. Bu sırada Attuma Nerkkod'a, Grey Gargoyle Mokk'a, Carl Creel ise Greithoth'a dönüşür.

Avengers'ın bir kısmı Dünya'daki yerlere yetişmeye çalışırken bir kısmına D.C.'ye gider. Fantastic Four düşen başka bir çekici incelerken Thing'te çekice temas eder o da Angrir olur. D.C.'de ise Bucky, Black Widow ve Falcon savaşlarına devam ederler. Skadi, Bucky'nin metal kolunu koparıp, göğsüne de çekicini saplayıp, Bucky'i öldürür. Odin'de Thor'un Dünyaya gitmesine desteklemesede izin verir. İnsanların korkuları ile beslenen The Serpent ise hem gençleşir, hem daha da güçlenir. Güçlerini birleştiren Captain America, Iron Man ve Thor üçlüsü harekete geçer. Thor, Serpent ile karşılaşmak için Antartikaya, Cap Manhattan'a, Iron Man ise Odin ile görüşmek için Asgard'a gider.

Tony Stark, Odin'den Tanrısal güçlerdeki bu düşmanlar ile dövüşecek silahlar yapmak için hem izin, hemde imkan ister. Thor, The Thing ve Hulk ile amansız bir mücadeleye girer. O sırada Serpent şehre doğru hareketlenir ve Captain America ile savaşır. Cap'in kalkanını un ufak eder. Yaralanan Thor, Asgard'a Odin'in yanına götürülür. Odin oğlunu iyileştirir ve ona The Serpent'ı yok edecek tek kılıcı verir. The Serpent'ın Odin'in abisi ve esas All-Father olduğu ortaya çıkar. Tony Stark, silahları hazırlamıştır ve Dünyaya döner. The Serpent ise final kapışması için rotasını yıkık Asgard'a çevirir.

Stark, silahları Avengers üyelerine dağıtır. Avengers artık karşı koymaya hazırdır. Thor, savaşa hazır modda The Serpent'ın karşısına çıkar. The Serpent yılan bedenine geçer. (en sonunda adına yakışır moda girmiş olur.) Thor ile mücadeleri çok sert geçer. Thor çekicini düşürür. Düşen çekici Captian America alır. Ve son yılların en epic sahnelerinden birine imza atar. Thor'un, The Serpent ile dövüşü ikisininde ölümüyle biter. Marvel'ın en büyük mücadelelerinden biri daha böylece sonuçlanır.

Fear Itself ile alakalı bir konu olduğunda geçmişte hep kötü olarak anmıştım. Hatta çeşitli konu başlıkları altında Marvel'ın en zayıf eventlarından biri felan diye bahsetmiştim. Artık ilk okuduğumda psikolojim mi bozuktu ? Kafayı mı yemiştim ? Artık ne olduysa öyle demişim. Şimdi okuduğumda beğendim açıkçası. Tamam Marvel'ın en müthiş işlerinden biri değil ama daha önce dediğim kadar da kötü değil. Bundan sonra eventları kesinlikle fasikül olarak okumamaya karar verdim. Yarattıkları beklenti ile birlikte, fasikül fasikül okuyunca hayal kırıklığı olabiliyor. Temiz, cilt oku! ohh!

8/10