Çizgi Roman Karakterlerinin Kostümleri Üzerine..

Başlatan V, 12 Haziran, 2012, 13:10:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Köpekli kahramanlar mevzuu açılınca bu konu hakkında da kelam edelim dedim.

Çizgi roman karakterlerinin ve özellikle de "süper hero"ların enteresan giyim,takı,aksesuar ve makyajlarını

konuşalım isterseniz biraz da.

Misal Süpermen,Batman neden pelerin takarlar?Bir işlevi var mıdır bu pelerinin.Neden tayt giyer çoğu?

Bu taytlar ne kadar sağlıklıdır?

Misal bence kahraman dediğinin saklayacak şeyi olmamalı.Maske,dar taytlarla kendini rezil-rüsva etmemeli. ;D

Conan gibi sade ve işlevsel giyinmeli..

"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

Takım elbiseli, kravatlı bir süpergodiki, süperkötügodikler kaale almazlardı herhalde ;D :D :)

HacıGeraltEmmi

Ayrıca yanlış bilmiyorsam tabi ;D Batman'in Kostümü ve pelerini zırh vazifesi de görüyor. Hatta Bane Faciasından sonra Azrael olayı ileri boyutlara taşımış kostümü adeta tankvari bir zırha dönüştürmüştü.

V

Alıntı yapılan: designer73 - 12 Haziran, 2012, 13:17:04
Takım elbiseli, kravatlı bir süpergodiki, süperkötügodikler kaale almazlardı herhalde ;D :D :)

Bi ara aklı selim Hul'umuz vardı.Takım elbise-smokin giyerdi.İpleyen olmayınca tekrardan

esnek pantalonlu! Hulk'umuz geri döndü. ;D Haklı olabilirsin.

"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: designer73 - 12 Haziran, 2012, 13:32:30
Ayrıca yanlış bilmiyorsam tabi ;D Batman'in Kostümü ve pelerini zırh vazifesi de görüyor. Hatta Bane Faciasından sonra Azrael olayı ileri boyutlara taşımış kostümü adeta tankvari bir zırha dönüştürmüştü.

Batman öyle de,Süpermen zaten t7 çeliğinden imal edilmiş.O niye takar pelerini?
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Superman kostümü ile ilgili yaptığım araştırmaya göre pelerininin olmasının nedeni,daha çok çocuklar için çıktığı 1940-50 dönemde  boyama kitaplarının satışı ve çocukların karakteri daha kolay boyayabilmesi için düşünülmüş.Ayrıca kostümün genel renklendirilmesinde de bu ilke gözetilmiş.

HacıGeraltEmmi

Kripton'daki yerel kıyafetleri sanırsam ;D sıla hasreti çekmemek için dünyalı modundan çıktığı zamanlarda giyiyor. neyse daha fazla sulandırmayayım başlığı ;D

Benim en beğendiğim kostüm ise:

[IMG]http://img690.imageshack.us/img690/6172/karaoglan.jpg[/img]

V

"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Kızılmaske,

Kuşaktan kuşağa geçen bu maskesi sayesinde, kahramanımızın hiç yaşlanmadığı ve ölümsüz olduğu kabul edilir.

Darkwood Sakinleri..

kalidor

Dylan Dog kırmızı gömlek, siyah ceket ve mavi pantalondan başka elbise giymez. Kendi ifadesiyle çizgiroman kahramanları gibi aynı kıyafetleri giyer. Kışın soğukta bile fiyakası bozulmasın diye .ötü donsa da palto giymez. Rodeo Stripte yayınlanmış kısa renkli bir macerasında hikaye kapalı mekanda geçtiği için okuyucuyu boğmamak adına beyaz gömlek giymişliği de vardır.

Crom! Ölüleri Say...

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Hayal Kahvem

En Kahraman Rıdvan'ın  Kostümüne Bayılırım!  :) ;) :D

Hayal Kahvem

Her ne kadar Tarkan kostümü feminen bir görüntü verse de hoştur bence...  Etek görüntüsü vermesin diye resmi kestim. :D

Hayal Kahvem