Hawkeye - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Haziran, 2012, 22:21:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Abi iş yerinde daraldın mı açıyorsun bir SEYMEN eFeM bakıyorsun keyfine.Baktın forum daraldı açıyorsun bir SEYMEN eFeM.Dım Tıs Dım tıs.....

hanac

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 10 Eylül, 2013, 16:08:04
Conan ve sonuncu şet hariç katılıyorum ama geri kafalı demen çok saçma,

Demiyor zaten  :)

Spider-Sense

Alıntı yapılan: gunessemerci - 10 Eylül, 2013, 16:20:11
Abi iş yerinde daraldın mı açıyorsun bir SEYMEN eFeM bakıyorsun keyfine.Baktın forum daraldı açıyorsun bir SEYMEN eFeM.Dım Tıs Dım tıs.....

3 dakikadır aralıksız gülüyorum.

s.b

Bırakın birbirinizle uğraşmayı. Sinirden stresden kurtulmak için bize takılın.
İşte mutluluğun adresi:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,21.0.html
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

sevgili hanac tşk ederim üslubun için,okuduktan sonra paylaşırım dşüncelerimi.ama çizim benim için herşey demek olduğu için,düşüncemin değişeceğini sanmasam da,seni kırmayıp okuyacam tabii ki...sevgili Güneş'in önerdiği seymen fm gerçekten bir harikaymış bu arada ;D

kalidor

Alıntı yapılan: omega red - 10 Eylül, 2013, 15:09:19
rahat rahat konuşuyorsak ben de içimi dökebilirim şu şekilde:
Teks ve Conan çizgi roman tarihinin en sığ karakterleridir.
2013 yılında hala western okuyan çağ dışı ve geri kafalıdır.
Aslan Şükür kopyacı ve abartılmış bir illüstratördür.
Ağaçlar kesilmemeli çizgi romanlar artık basılmamalı ve herkes ipad'den okumalıdır.
vs...

Ama demiyorum.
Çünkü saygılıyım herkesin fikrine...

Bir Conanperver olarak taa doğumundan yaşlılığına kadar iyi kötü bir kronolojiyle işlenen bir karakter için sığ denmeyeceğini düşünüyorum  :)

Bunun dışında Conan; alt metinde yağmacılığın, fırsatçılığın, şehvetin, paranın, devamlı yükselmenin, kaba gücün, her zaman güçlünün ayakta kalıp zayıf olanın yokolmaya mahkum olmasının, başarıya giden yolda herşeyin mübah olması gibi unsurların kendine özgü bir ahlak anlayışla yoğrulduğu bir tasavvurunun kısaca vahşi kapitalist sistemin en yalın halde edebiyatta/çizgiromanda cisimleşmiş halidir. En azından Robert E. Howard'ın Conan'ı böyledir. Çizgiromanda bu biraz daha törpülenmiştir.

Benim ve diğer Conanperverlerin bu karaktere meşki ise bize sunduğu Hiborya Çağı'ndaki müthiş fantazya, nefes kesen kılıç sahneleri, gerçekçiliği, antihero duruşu,  hoş kıvrımlı çeşitli bedenlerin raksı ve müthiş karizmasından ileri gelmektedir.

Biz alt metinlere takılmadan sis ve gölgeler ülkesi Kimmerya'nın tepelerine beraber tırmanır, Beyaz Elin sonsuz refah ve gençlik ülkesi Hiperborea'nın hülyasını beraber kurar, Vanaheim soğuğunda Buz Devin Kızı'nın peşinden beraber koşar, Fil Kulesine elvererek çıkar, Zamora'da hırsızlık, Zingara'da denizcilik öğrenir, Turan steplerinde paralı asker olarak at sürer, Koth'da Hirkanya çeliğinden kılıcımızı sallar, Stigya'da yılan tanrı Set'e nefret besler, Kara Krallıkların Kıyılarını beraber yağmalar, Vilayet Denizinde Kozaklarla Turan'a akınlar düzenler, Akilonya sınırında Piktlerle savaşır ve Tarantia'da kanlı tacı beraber takarız. Macera akar da akar... İşte Age of Conan budur !
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Alıntı yapılan: kalidor - 11 Eylül, 2013, 00:52:02

Biz alt metinlere takılmadan sis ve gölgeler ülkesi Kimmerya'nın tepelerine beraber tırmanır, Beyaz Elin sonsuz refah ve gençlik ülkesi Hiperborea'nın hülyasını beraber kurar, Vanaheim soğuğunda Buz Devin Kızı'nın peşinden beraber koşar, Fil Kulesine elvererek çıkar, Zamora'da hırsızlık, Zingara'da denizcilik öğrenir, Turan steplerinde paralı asker olarak at sürer, Koth'da Hirkanya çeliğinden kılıcımızı sallar, Stigya'da yılan tanrı Set'e nefret besler, Kara Krallıkların Kıyılarını beraber yağmalar, Vilayet Denizinde Kozaklarla Turan'a akınlar düzenler, Akilonya sınırında Piktlerle savaşır ve Tarantia'da kanlı tacı beraber takarız. Macera akar da akar... İşte Age of Conan budur !

Vay vay vay. Yok böyle bir anlatım şekli. İnsanım diyenin tüyleri ürperir. İyi ki Conan okuyanlardanım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

NIC

Bir Conanperver olarak taa doğumundan yaşlılığına kadar iyi kötü bir kronolojiyle işlenen bir karakter için sığ denmeyeceğini düşünüyorum  :)

Bunun dışında Conan; alt metinde yağmacılığın, fırsatçılığın, şehvetin, paranın, devamlı yükselmenin, kaba gücün, her zaman güçlünün ayakta kalıp zayıf olanın yokolmaya mahkum olmasının, başarıya giden yolda herşeyin mübah olması gibi unsurların kendine özgü bir ahlak anlayışla yoğrulduğu bir tasavvurunun kısaca vahşi kapitalist sistemin en yalın halde edebiyatta/çizgiromanda cisimleşmiş halidir. En azından Robert E. Howard'ın Conan'ı böyledir. Çizgiromanda bu biraz daha törpülenmiştir.

Benim ve diğer Conanperverlerin bu karaktere meşki ise bize sunduğu Hiborya Çağı'ndaki müthiş fantazya, nefes kesen kılıç sahneleri, gerçekçiliği, antihero duruşu,  hoş kıvrımlı çeşitli bedenlerin raksı ve müthiş karizmasından ileri gelmektedir.

ellerine sağlık kalidor

hanac

Kalidor ne yapıyor ediyor ve konuyu Conan'a getiriyor.

Zagor, Yalnız Kurt, Tenten, Johnny Hazard, Konyakçı başlıklarına bakın ve görün.

Kendisi admin olduğu için birşey yapamıyoruz, kamuoyuna duyurulur.

kalidor

Alıntı yapılan: hanac - 11 Eylül, 2013, 10:18:06
Kalidor ne yapıyor ediyor ve konuyu Conan'a getiriyor.

Zagor, Yalnız Kurt, Tenten, Johnny Hazard, Konyakçı başlıklarına bakın ve görün.

Kendisi admin olduğu için birşey yapamıyoruz, kamuoyuna duyurulur.

Yaklaşık 1.5 sene önce forumumuzu Ortadoğu ve Balkanların en büyük Conan forumuna dönüştüreceğimi belirtmiştim. Başlıklarda da Conan olacak, diğer tüm comics, fumetti, frankofon, manga vs diğer başlığı altında olacak demiştim. Emelime giden yolda en önemli engeli, foruma ortak olup, adminliğe yükselerek geçmeyi başardım 8) Şimdi diğer adminleri safdışı bırakacağım  ;D

Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Kendimi bildim bileli çizgi roman okuyan biri olarak ," çizgi roman mı çocuklar için değil mi okumam ,hala ne buluyorsun bunlarda " mealinde laflar eden insanlarla çok tartıştım , çok çemkirdim.  Eminim hepimiz de benzer durumlarla karşılaşmış, gereksiz yere kendimizi anlatmak zorunda kalmışızdır. Şimdi dr. ArAmAS kusura bakmasın ama okumadan yaptığı bu  -aslında eleştirel olamayan-  tavrın bundan hiç bir farkı yok.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Yürü be Conanperver, kılıcı da çıkarayım mı sandıktan ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

hail kalidor! ben daha da iddialı bir kaç şey söyleyeceğim:

Conan bugün gişe hasılatlarının peşindeki sinema yapımcılarından önce bir senaryo ekibiyle en başat ve dönüm noktası maceralarının ele alındığı bir fenomen diziye dönüştürülebilirdi ve hasılatları yine toplardı..

Conan'ın, r.e.howard ve sonraki yazarlarla gelişen ancak çizgi roman dünyasında zirve yapan "desta"nından sonra ,hala hakkıyla filmi yapılamamış, dizisi çekilememiş olmasına en çok üzülenlerdenim..

Yapılan işler bir nevi "seriyal" basitliğinde kalmış işlerdir.. conan'ın destanının derli toplu bir romanda veya roman dizisinde şekillenmediğinin de farkındayım..bu onu basit ve sığ yapmaz..evet önemli serilerindeki adet olarak bir çok macera vasattır..

Ancak bunun, önemli bir kahramanın ve hiborya destanının vasat anlatıcılarının da deneme yapmış olmaları dışında bir anlamı yoktur.. conan'ı bugünün bütün iyi fantezi,kılıç ve büyü içerikli dizi ve romanlarının   anlattığı olaylar ve dönemler, kişilikler ve olay örgüleriyle kıyaslayın.ama bunu en az 400 adet conan okumadan yapmayın  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Alıntı yapılan: omega red - 10 Eylül, 2013, 15:09:19
rahat rahat konuşuyorsak ben de içimi dökebilirim şu şekilde:
Teks ve Conan çizgi roman tarihinin en sığ karakterleridir.
2013 yılında hala western okuyan çağ dışı ve geri kafalıdır.
Aslan Şükür kopyacı ve abartılmış bir illüstratördür.
Ağaçlar kesilmemeli çizgi romanlar artık basılmamalı ve herkes ipad'den okumalıdır.
vs...

Ama demiyorum.
Çünkü saygılıyım herkesin fikrine...

Bu mesajın üzerine savunmaya geçenler oldu ama ben omega red'in bu tespitlerinin (basılı çizgiroman ipad maddesi hariç) altında yatan kanıları merak ediyorum, umarım paylaşır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

mrex