Hawkeye - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Haziran, 2012, 22:21:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Konuya döneyim; hawkeye Türkçe çıksa kesin alırım

omega red

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Eylül, 2013, 20:19:07
Bu mesajın üzerine savunmaya geçenler oldu ama ben omega red'in bu tespitlerinin (basılı çizgiroman ipad maddesi hariç) altında yatan kanıları merak ediyorum, umarım paylaşır.

Burada tartışmaya gerek yok. Zaten tartışılacak bir konu da yok. Kişisel düşünceler başkalarını bağlamaz. Anlatmaya çalıştığım şey bu.
"Bu kötüdür, şu kötüdür" diye ahkam kesmenin saçma olduğunu söylüyorum.

drfuhrer

Alıntı yapılan: omega red - 12 Eylül, 2013, 09:41:21
Burada tartışmaya gerek yok. Zaten tartışılacak bir konu da yok. Kişisel düşünceler başkalarını bağlamaz. Anlatmaya çalıştığım şey bu.
kişisel fikirlere;''ahkam kesmek'' gözüyle bakmak kadar saçma bişey var mıdır bu dünyada!!!sanırım yok.çünkü sevgili omegared,böyle konuşarak kendi çapında ahkam kesmekte.hatırlatmada fayda var....

berkuralcan

Bir şey sorabilir miyim? Dürüst konuşuyorum, tartışmanın geri kalanından tamamen bağımsız olarak ve sadece merakıma engel olamadığım için soruyorum bunu, cevap vermezseniz ona da yine saygı duyarım. Hiçbir şekilde, en ufak bir kötü niyetim de yok - daha önceden tartışmakta olduğumuz konu da benim için şu yazdıklarınızdan sonra tamamen kapanmıştır:

Alıntı Yapokuduktan sonra paylaşırım dşüncelerimi (...) düşüncemin değişeceğini sanmasam da,seni kırmayıp okuyacam tabii ki.

Kişisel fikirlere ahkam kesmek olarak bakmanın saçma olduğunu söylüyorsunuz, daha önce de bu konudaki kapağa bakarak seriyi almama kararınızın "kişisel görüş" olduğunu söylemiş ve bu tarz görüşlerin tartışılamayacağı yönündeki bir cümlenin altına imzanızı atacağınızı söylemiştiniz. Bunların hiçbiriyle de en ufak bir problemim yok.

Ama bir önceki sayfada, bu serinin çizimlerinden iki sayfaya bakarak benim "zevksiz" olduğum yönünde bir suçlamada bulundunuz, hatta bununla da kalmayıp, bütün dünyanın bir zevksizlik içinde yüzdüğünden bahsettiniz. Bu durumda, bir taraftan kişisel görüşlerin -bir anlamda - kutsallğını, dokunulmazlığını savunuyorsunuz, diğer tarafta da, kendi paylaşmadığınız bir görüşten dolayı bana ve dünyanın geri kalanına adeta hakaret ediyorsunuz.

Burada ben mi bir şeyleri yanlış anlıyorum? Çünkü öyle değilse, hesabınızı iki farklı kişi kullanıyor olmalı :)

drfuhrer

değerli kardeşim daha önce seni görmedim.tanımam,etmem.kişisel bi problem olması söz konusu değil..konuştuğum şeylerin çeliştiğini söylemişsin.ama öyle bi şey yok.sadece tansiyon yükseldiği zaman,sözler de sertleşebilir;bu da çelişki gibi görünebilen,ama aslında çelişki içermeyen cümlelerin kullanılmasına sebep olabilir.hepsi bu...
ama daha önce dediğim gibi normalde almayacağım bir seri.ama sevgili hanac bana gönderirse okur ve yorum yazarım buraya...

tommikser

Doktorum birde beğeniyormuşsun :D ;D ;)

drfuhrer

hiç belli olmaz :))

berkuralcan

Tartışmanın şiddetlenmesiyle söylenen sözler olması benim için makul bir açıklama. :)

Kapak ve karakter modernizasyonu açısından Hawkeye için yaptığınız yorumlara elbette saygı duyuyorum - hatta modernizasyon konusundaki düşüncelerinze büyük ölçüde katılıyorum -  ama dürüst konuşayım, çizgi romanları okuduğunuzda beğenilecek pek çok şey bulacağınıza da emin gibiyim. Bugüne kadar bu seriyi okuyup beğenmeyen kimse görmedim, bazı yanları hoşunuza gitmese de pek çok açıdan sizi de tatmin edeceğine hala inanıyorum :D

pizagor

Alıntı yapılan: omega red - 12 Eylül, 2013, 09:41:21

Forumun amacı kurallar ve karşılıklı saygı çerçevesinde fikir paylaşmak ve hatta üretmektir bana kalırsa. Aksi takdirde tek sesli bir borazana dönüşmesi kaçınılmaz olur. Bana farklı bir bakış açısı verecek her düşünceyi okumak isterim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Ben okumadım ama gerçekten çok merak ettim sayenizde  ;D

hanac

Hawkeye Cilt 1 bugün kargo ile doktorumuza gönderilmiştir.

Şimdi top onda, bakalım beğenecek mi ?  :)

tommikser

Dr sen okuduktan sonra bana yolla.Bende okuduktan sonra okumak isteyene yollayayım oda ötekine bakalım kim beğenecek kim beğenmeyecek ;D :D

hanac

Alıntı yapılan: tommikser - 17 Eylül, 2013, 15:00:35
Dr sen okuduktan sonra bana yolla.Bende okuduktan sonra okumak isteyene yollayayım oda ötekine bakalım kim beğenecek kim beğenmeyecek ;D :D

Şaka maka güzel fikir.

tommikser

Ne olacak abi 5 lira kargoyla kitap okuruz.Aslında bir havuz yapıp kitabı okumak isteyen kargoyu karşılayıp okuduktan sonra okumak isteyene yollayacak.Hem yerden paradan tasarruf ederiz ;D

hanac

Alıntı yapılan: tommikser - 17 Eylül, 2013, 15:18:50
Ne olacak abi 5 lira kargoyla kitap okuruz.Aslında bir havuz yapıp kitabı okumak isteyen kargoyu karşılayıp okuduktan sonra okumak isteyene yollayacak.Hem yerden paradan tasarruf ederiz ;D

Çizgiroman Sahafları Birliği başkanı aradı ve bu mesajının silinmesini talep etti.  :)