Zembla - HOZ

Başlatan s.b, 06 Temmuz, 2012, 20:14:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can amca

Ben bugün aldım. Henüz okumaya fırsat bulamadım.

Kapak içinde Zembla'nın daha çok tanınan çizerlerinden Oneta Kardeşlerden Franco'nun fotoğrafı ve bir mesajı var. Ayrıca serinin neden kronolojik olmadığını açıklamışlar. Diğer çizerlerin aileleleri telif haklarını vermediğinden yalnız Oneta çizimleri yayınlanıyor.

Bu ciltte sırası ile Bataklık Canavarları, Gökteki Maymunlar, Wazilla, Uğursuz Burun Elmasları, Mehdi Yasası maceraları var.

Ayrıca geçen sayıda yayınlanan maceraların orjinal isimleri kapak içinde, yeni maceraların orjinal isimleri de ilk maceranın sonundaki tanıtım yazısında verilmiş.

Baskı her zamanki gibi mükemmel.

Teşekkürler HOZ.

aa

Ben de aldım sadece ilk macerayı okudum. Çizimler ve baskı çok güzel. HOZ dan yayın frekansını hiç olmazsa 2 ayda bir yapmasını rica ediyoruz. Bu sayı da eminim satış rekoru kıracak.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 01 Şubat, 2013, 19:45:41
Zembla 2'yi alan yokmu nasıl buldunuz.henüz kimse yorum yapmadı da... ??? ::) ;)

8 ay olmuş sayın kızılmaske. Artık bir yorum patlatırsınız buraya. Yoksa Zembla'yı benden başka okuyan yok mu diye endişe etmeye başlayacağım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

nejat hüseyin özal

Çizgiroman uzmanlarının düşüncelerini bilemiyorum. Ama ben ZEMPLA'yı ilk yayımlandığı 70'li yıllarda 1. ve devamı sayılarını gazete bayiine gidip alan, okuyan ve zamanın bilinçsizliği ile kıymetlerini bilmeyip ona buna dağıtan ve şimdi de dövünen  :-[ bir kuşağın temsilcisiyim. HOZ'dan ZEMPLA çıkınca, Haşim Bey'e gıyabında bol bol şükranlarımı gönderdim. Sağolsun muazzam serileri tamamladı da biz de onlara eksiksiz sahip olabildik.  :D İnşallah KİTTAYLOR da eksiksiz yayımlanır... KİNOWA için de tekrar bir başlangıç olsa keşke... DEMİRBAŞ tamamlayacak mı merak ediyorum?  ???

s.b

Hozcomics tamamladığı serilerle hep anılacak.  Darısı Zembla'nın başına.

Mister NO

Zembla zor bir seri.

Kaç macerası olduğu ile ilgili sağlıklı bir cevap alamamıştık. Bu yayın periyodu ile ne kadar sürede biter o da başka bir bilinmeyen.

Bütün bunlara rağmen HOZ yaptıkları ile desteği hak ediyor. Satın almaya devam.  :)

abselemon

Hoz her zaman okuyucuyu düşünerek çalışan bir firma. Hep diyorum Amerika'da olsa idi emin olun Marvel ya da dc gibi bir firma olurlardı. Zembla konusunda yapabilecekleri pek bir şey yok. Oneta ailesi dışında diğer aileler izin vermiyorsa hoz ne etsin? Kit Taylor serisinde daha 22 sayı yayınlandı. Ama ben hoz'a güveniyorum. Seriyi tamamlayacaktır. Tom Braks, pecos bill'de eminim tamamalanacaktır. Her zaman Hoz'un dediği gibi. Sadece zaman...

s.b

5 tam maceralık 2. cilt.

Bataklık Canavarı

Zembla'nın ormanında Lanetli Bataklık bölgesinde, geçmiş zamanlara ait bir halk ve onların Kraliçesi.
Kraliçe için Zembla " Bin yıldırım, bu Takuba'dan da beter" diyecektir.

Gökteki Maymunlar

Bir uçan daire gece vakti ormana iniş yapar. O sıralarda Zembla uykusundan haykırarak uyanır. Rasmus ve Yeye'de arkadaşlarının sesine uyanırlar. Arkadaşlarının sakinleştirmelerine rağmen Zembla huzursuzdur.  Huzursuz olmakta da haklıdır. Bu sefer düşman uzaylıdır.

Wazilla

Zembla çok güçlü bir düşmanla karşılaşacaktır. Durdurulması imkansız ve çok acımasız bir düşman. Karşısında olağanüstü güçlü Wazilla vardır.

Uğursuz Burun Elmasları

Zembla, Rasmus, Yeye yanlarında sevimli hayvanları Buana, Zıp Zıp, ve Satanas ile birlikte Otag Sirkine gitmek üzere yola çıkarlar. Sirkte çok eğlenirler. Fakat bu eğlencenin sonu çabuk gelir. Kendilerini elmas hırsızlarının içinde bulurlar.

Mehdi Yasası

Zembla'nın düşmanı bu sefer çok farklı biri. Bir Mehdi. Günümüzde de zaman zaman bu cinslerle karşılaşıyoruz. Oneta 1968 yılında çizilen bu maceraya malzemeyi iyi bulmuş doğrusu. Demek ki boş adam değil. Tebasına zulum eden bu sahte Mehdi'nin durdurulması gerekmektedir. Zembla'nın başında bir bu dert yoktur zaten ve ona da bulaşır.

aa

iyi haber...sonunda çıkıyor....
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Evet 4. sayı gelmek üzere. Ancak 3. sayıyı atlamayalım. Mutlaka alıp okuyalım.

İşte 3. sayı.

Gökten Gelen Şiddet

Ormandaki irili ufaklı bütün hayvanlar Zembla ve Yeye'ye saldırırlar. Rasmus yardımlarına koşar. Aslanların kıçına tekmeyi basar, yılanları tutup savurur, gergedanları birer yumrukta bayıltır. Bu da yetmez eline bir sopa alarak savurmaya başlar. Bu sopadan Satanas ve Zıpzıp'da nasibini alır. O esnada Rasmus uykusundan uyanır. Gördüğü rüyanın etkisiyle farkında olmadan bir uyur gezer gibi eline sopayı alıp savurmasının cezasını Satanas ve Zıpzıp ödetmek üzeredir. Konuya böyle bir makara girişin ardından tebessüm ile macerayı tamamlıyorsunuz.

Amazonların Kraliçesi

Aslan Ormanı sınırlarında bilinmeyen bir Amazon kabilesi peydah olur. Zembla ile karşılaşırlar ve Kraliçe baygın baygın bakmaya başlar. Bundan sonra olanları anlatmaya dilim varmıyor dostlar.

Tituk ve Çetesi

Zembla ve Yeye Zebraların sırtında yanlarında Buana, Satanas ve Zıpzıp ile ormanda hızla ilerlemektedirler. Yolculuğun amacı Takuba'yı ziyarettir. Ancak yolda karşılaştıkları Gombarlarla ilerlerken saldırıya maruz kalırlar.

Timsah Adamlar

Ormanda yürürlerken Rasmus, Zembla ve Yeye'den ayrılarak bir ağacın gölgesinde kestirmek ister. Uykuya dalmak üzereyken yanına bir Aslan gelir. Aslanı önce Buana zanneder ama kükreyince o olmadığını anlayarak hızla topuklar. Yankılanan silah sesi ile Aslan yere düşer. Fakat ormanda daha büyük bir tehlike vardır; Timsah Adamlar.

Zoltar

Bu maceramızda Rasmus, Yeye, Satanas ve Zıpzıp dörtlüsünün dalaşmalarıyla başlıyor. Zaten her macerada mutlaka bu dörtlü bizi şöyle bir gevşetmeseler olmaz. Zoltar ise hiç gevşeyecek birisi değildir.

mandrake66

Bu sefer biraz fazla gecikti...

;)

s.b

Zembla 4

darkwood

Zembla 5.sayı Mart ayında yayınlanıyor, severleri şimdilik itkileyici kapağı ile tatmin olmak zorunda.  :D

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Afrika güneşi Buana ve Zıp zıp'a ne yapmış öyle  ;)

s.b

Güneş kremi kullanmamışlar demekki.