Batman Gotham Noir

Başlatan emre ozdamarlar, 02 Ağustos, 2012, 14:44:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Muhtesem Ed Brubaker - Sean Phillips ikilisinden 2001 senesinde DC Elseworlds icin yapilmis bir calisma.

1949 senesindeyiz, Batman sadece sokaklarda bir soylenti. Harvey Dent halen savci, Joker diye biri piyasada yok. Jim Gordon alkolik olmus, polislikten atilmis ve ailesi tarafindan terk edilmis. Tum bunlarin ustune Selina Kyle'in ricasi ustune korumasi gereken bir kadin da öldurulur ve Gordon cinayetle suclanir. Basta uyusturucu bagimlisi, hayat kadini gibi gözuken bu kadini kim öldurmek istemistir. Neden sehrin belediye baskanindan, mafya patronlarina kadar herkes bu ölumle ilgilenmektedir?

Film Noir ve suc öykulerini begenenler, Humprey Bogart hayrani olanlar varsa aramizda 63 sayfalik bu hikayeyi de begeneceklerdir.

rumar80

Ed Brubaker imzası varsa hemen aramaya başlayayım. Adama Captain America'dan beri hastayım.
  Bir de Scott Snyder'a. Batman ile birlikte onun da yazdıklarını toplamaya başladım.

hennessy

batman istiyoruz :)

Hakketten ilginç bir macera okuyan olursa özetlerse seviniriz bizim okumamız zor :(
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ErenKoyunoglu

Bir Ed Brubaker hayranı olarak kaçırmayıp hemen almıştım. Ama yüzlerce çizgiroman arasında daha okunma sırasına giremedi. Ama olsun Deadenders okudum Ed Brubaker'den. Bence Criminalden sonra en iyi calışmasıydı.

emre ozdamarlar

Criminal harbi muazzam bir seri. Deadenders'i bilmiyordum ama bunu bi arastirayim.

ErenKoyunoglu

Emre'cim çok enteresan; post apokaliptik, çok az cyberpunk etkiler var. Ed Brubaker'in en kült olabilecek çalışması bence. Biraz aşık ol ya da nefret et tarzı, ben çok sevdim başkası sever mi bilmem. Bir de bazı yerler karışıklaşabiliyor dönüp başlara bakmak gerekebiliyor. Ama sen Planetary'den alışkınsın sanırım.
Ben de planetary okumadım daha. Bir ara ona da gireceğim.

rumar80

Bugün Criminal'i aradım ama ilk sayısı yoktu. Bir de 13 gezegene bakacağım.
  Bu arada Brubaker'ın Fatale diye bir kitabı daha çıkmış GON'a gelmiş hemen ayırttım.
  Eren sen yaşıyor muydun?

ErenKoyunoglu

Valla okul falan pek vaktim olmuyordu yazmaya ama takip ediyordum. Bir de yeni bir illetim var veni benden aldı: Kutu oyunları... Baya para harcadım bu aralar, çizgiromanın da önüne geçti.
Döndüm burdayım, boş zamanlarımı bu 2 alana yayıyorum.

ErenKoyunoglu

Fatale'in yorumları oldukça iyiydi ben de tpb bekliyorum, çıksın alacağım.

SkyWolka

Türkçe'ye çevrildi mi bu?Ve Türkçesi yoksa İngilizcesi bulunur mu hala?

connyapku

Bugun bir comics shop da GOTHAM CENTRAL serilerine goz atim.Kurgusu ve cizimleri ile  harika kitaplar.Sanki
1990 larin Tv dizileri gibi.Batman  az gozukuyor hikayeler diyaloglar hic sikmiyor.Bir jokerli macera varki Dark knight filminde nolanin bazi sahneleri nerden aldigini (ozellikle jokerin hapisten kacis sahnesi)ilk bakisda anliyorsunuz.Bana gore killing joke dan sonra en iyi joker hikayesi.Bence Batmanin ilk olarak bu serisinin yayinlanmasini istemeliyiz.

Ras Al Ghul

Güzelmiş sayın Jedmau 2016 için mümkün mü :)