Batman Earth One

Başlatan emre ozdamarlar, 04 Ağustos, 2012, 15:25:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

DC:Earth One kapsaminda cikan Batman Earth One'i okudum. Geoff Johns yazmis, Gary Frank de cizmis 144 sayfalik bu hikayeyi.

DC anladigim kadariyla Marvel'in Ultimate evrenine benzer sekilde genc okuyuculari yakalamak adina bu Earth One projesini baslatmis.

Batman'in orjini biraz farkli, yine anne baba cinayete kurban gidiyor, bu sefer Alfred Pennyworth ise baba Thomas Wayne'in savastan arkadasi, caki gibi bir eski askerdir. Ortamda yine Lucius Fox var, biraz deneyimsiz genc bir Batman var, belediye baskani olmus bir Penguen var vs.

Acikcasi hikaye kendi icinde guzel, tek sayilik alternatif bir Batman hikayesi denemesi olacaksa tamam ama Ultimate gibi ciddi bir seri baslatacaklarsa bence zayif kalmis. Yapilan tek ciddi degisiklik, ki onun da önemi tartisilir, Alfred'in askerlik gecmisi.

Cizimler ise cok basarili, ona diyecek bi lafim yok.

SkyWolka

Ooo Alfred çok iyi yaa mutlaka bir yerlerden bulup okumak lazım,kısa seri mi bu?

emre ozdamarlar

144 sayfadan olusan tek ciltlik bir hikaye. devami gelecek mi bilmiyorum acikcasi.

rumar80

Geoff Johns Green Lantern'dan beri beni top 5 listemde hep olan bir yazar. Bu nedenle arayıp bulmak ve almak lazım.
   Ama umarım Ultimate gibi yapmazlar. Nedense o seriyi bir türlü sevemedim. Hoş DC'nin de yıllardır elseworlds'leri var.

logan

alfred tam bir badass olmuş  :D

connyapku

gecen gun okudum konu orjinalinden farkli  cizimler guzel bu tayfa superman ede el atmislardi hatta ozelikle cristopher reeve benzeterek. kitabin sonuda devam etcek gibi duruyor .fena degil.

hennessy

Bruce'un babası belediye seçimlerine girmektedir. Kim onu tehdit etmektedir. Kimseye güvenmediği için eski bir asker dostu Alfred'i yardıma çağırır.

Bruce ile Alfred ilişkilerine farklı bir bakış açısı sunmuşlar ama ben fazla beğenmedim.

Seçimlerdeki rakibi Oswald Cobblepot ile Batman arasındaki intikam meselesi nedir ? Gordon'un kızı neden Batgirl çizimleri yapmaktadır ?
Gibi ilginç olaylar var içinde. Batman bence zayıf kalmış bir yapıdadır. Kostümü beğenmedim. Batman işareti madalyon gibi olmuş.

Gordon bildiğimiz Gordon'un aksine çok korkak. Hikayeyi değişik bir elden almışlar. İdare eder, tabii benim fikrim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Murat'ın üstteki yazısına Z harfleri eklenmiştir.  :)

rumar80

Son zamanlarda Cobblepot ailesinin de Wayne ya da Elliot'lar gibi Gotham'ın eski ve köklü ailelerinden oldukları hep ima edilmekte.
   Scott Snyder'ın yazdığı Gates of Gotham da buna örnektir.

rumar80

rumar80

Biraz önce bitti. Ben sevdim. Alternatif bir Batman başlangıç öyküsü olmuş.
  Batman'in annesinin soyadı Arkham. Arkham evi yıllardır kullanılmamakta. Bruce daha Batman ol(a)mamış.
   Harvey Bullock donut meraklısı bir şişme değil, beş yıl televizyon programı yapıp Gotham'a nakil olmuş bir polis. Gerçek pislikle tanışmamış.
   Akıl hastanesinin adı Crane (korkuluğun adı)
   Gordon'dan gerçek anlamda korkak değil ama karısını bu yüzden kaybetmiş ve Barbara'ya bir şey olması olasılığı onu sindirmiş.
   Harvey Dent yine bölge savcısı ama bu sefer ikiz bir kız kardeşi var ve belediye başkanı Cobblepot'un rakibi, bruce'un da çocuklu arkadaşı.
   Sıfırdan bir öykü için gerçekten güzel ve bence devamı gelecek çünkü son sayfada Riddler gözükmekte. Ben okuyun derim.

Spider-Sense

YGS sonrası tam okunası.

Jedmau

Alternatif bir yapısı var , ben beğeniyorum.

Özellikle sonuna doğru açılıyor.

Ras Al Ghul

Harika bir öykü bunu bastığı için jbc yayıncılığı kutlayıp 2015 deki 2.cildi bekliyorum :)

Jedmau