İtalya'da İl Piccolo Ranger

Başlatan s.b, 17 Eylül, 2012, 00:27:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Malum Coronavirüs nedeniyle eve kapandık. Ben de kitaplık tertibi yaparken Ceylan Yayınları'nın yayınladığı son seri (35'lik 11.Seri)ye göz attım. Makedonyalı dostumuz Saki uzun bir süre önce epeyce Kit Taylor bilgisi paylaşmıştı. Konularından birisi de sıradışı bir haydut olan "Atmaca "idi.

Bu konuyu bir türlü bulamadım ama macerayı buldum. Oriinal 190-191 sayılar olan bu macera, 35'lik serinin 10-12 sayılarında "Greenville Görevi"adlı macerada yayınlanmış. Tam 37 yıl önce Ağustos 1983'de! Claretta bir arkadaşının daveti üzerine bu kasabaya gider. Yanında, Greenville şerifi tarafından yardıma çağrılan Kit ve Frankie de vardır. Esrarengiz soygunlar ve cinayetler vukubulmaktadır. Cesetlerin ortak özelliği ise gözlerinin oyulmuş olması ve bedenlerinde çok küçük yaralardır. Claretta'nın arkadışı Tanya ve babası kuşbilimci Profesör Vasilovitch bir grup haydudun elindedirler. İnsan kulağının duyamayacağı titreşimler yayan bir flüt sayesinde şahinler insanların üzerine salınmakta; sağ kalanlar da haydutlar tarafından öldürülmektedirler. Haydutların reisi Pierre adlı birisi. Bayağı ürkütücü bir macera. Trenin pencere camlarını kırarak içeri doluşan kana susamış binlerce uçan canavar. Bulundukları demir kafesin kapağını bile gagaları ile açabiliyorlar.

Maceradaki iki ayrıntı bana bir Teks; bir de Zagor macerası hatırlattı. Teks'in Alfa Yayınları'ndan çıkan Letteri çizimi bir San Francisco macerasında Teks ve Carson'un başı şahinlerle derde giriyordu. Tay 28'lik Zagor Serisi'nin 11-13 sayılarında "Yeti" isimli macerada bir adam flüt çalarak canavarı salıyordu. Aynı "flüt"olayı Çizgi Düşler Özel Seri 27.sayı "Hayalet Süvari"de de var.

s.b

88                                                                                     89
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

90                                                                                91

aa

Esse Gesse Hayranı...

s.b

92                                                                                  93

s.b

94                                                                               95

s.b

96                                                                                          97