2012′nin En Önemli 15 Çizgi Roman Olayı

Başlatan Solomon Kane, 18 Aralık, 2012, 23:26:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Solomon Kane

"2012′nin En Önemli 15 Çizgi Roman Olayı" kahramanlar sinemada sitesinin yaptığı bir değerlendirme. Bilmiyorum ne düşünürsünüz ama nedense bana zorlama gibi geldi. Fikirlerinizi almak istedim.

http://www.kahramanlarsinemada.com/2012nin-en-onemli-15-cizgi-roman-olayi/
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

"ABD de En Önemli 15 ÇR olayı" dense imiş daha mantıklı olacakmış.

Olaya DC ve Marvel olarak bakılırsa bu olur.

tommikser

Bir kısmı çok da önemli değil bence.Biraz zorlama gibi gerçekten.

pearl jam

bu neymiş acaba? güzel bir şeye benziyor

rumar80

Bence de ABD için hazırlanılmış bir sıralama gibi geldi. Yine de toparlamak için güzel olmuş.

kahramanlarsinemada

Arkadaşlar,

Haberin altına kaynak olarak comicbookmovie.com adresini eklemiştim. Liste Amerikan listesi olarak gözükse de global anlamda fumetti ve frankafon yayınların daha az ses getirdiği de bir gerçek...

rumar80

Sevgili Hakan,
   Kaynağın farkındayım, ama çizgi roman olayı diye "birileri" böyle bir sıralama yapıyorsa diğer türlere de (en azından ABD'nde tanınan mangaya) yönelik te bir not düşebilmeli.
   2012 sadece ABD çizgi romanında mı bu kadar olay yarattı? Hiç mi Avrupa çizgi romanında önemli bir olay (yeni dergi, ölüm vs) olmadı. Benim itirazım ona. Yoksa ben de comics ağırlıklı okuyan biriyim, bu liste benim için sorun oluşturmaz

hanac

ABD de herhangi bir konuda liste yapılırsa hemen başına "World ... " geliyor.

Adamlar NBA şampiyonuna bile World Şampiyon  :)  diyorlar.

kahramanlarsinemada

Bence bu fikirden yola çıkarak sizlerin de AltınMadalyon olarak bir liste hazırlaması güzel olmaz mı?

hanac

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 19 Aralık, 2012, 09:25:02
Bence bu fikirden yola çıkarak sizlerin de AltınMadalyon olarak bir liste hazırlaması güzel olmaz mı?

Ha ha ha, ilginç maddeler çıkabilir.

Red Sonja 3'ün yayınlanması gibi.  :)

DAMPYR

Liste tamamen Amerikaya yönelik yapılmış.Amerikada Fumettiler yada frankon hiç yayınlanmıyormu,Amerikan gençliği Fumetti yada Frankon okumuyormu.onlardan hiç bahsedilmemiş... >:( ::) :D

hanac

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 19 Aralık, 2012, 09:39:07
Liste tamamen Amerikaya yönelik yapılmış.Amerikada Fumettiler yada frankon hiç yayınlanmıyormu,Amerikan gençliği Fumetti yada Frankon okumuyormu.onlardan hiç bahsedilmemiş... >:( ::) :D

Fumetti okunmuyor ama Frankofon az da olsa yayınlanıyor.

Ama manga ABD de satılıyor.

rumar80

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Aralık, 2012, 09:11:23
   Sevgili Hakan,
   Kaynağın farkındayım, ama çizgi roman olayı diye "birileri" böyle bir sıralama yapıyorsa diğer türlere de (en azından ABD'nde tanınan mangaya) yönelik te bir not düşebilmeli.
   2012 sadece ABD çizgi romanında mı bu kadar olay yarattı? Hiç mi Avrupa çizgi romanında önemli bir olay (yeni dergi, ölüm vs) olmadı. Benim itirazım ona. Yoksa ben de comics ağırlıklı okuyan biriyim, bu liste benim için sorun oluşturmaz

Hasan'ın dediğinin aynısını bir iki mesaj önce yazmıştım. ABD'nin kendi iç pazarlaması gibi birşey bu anket.

yunusmeyra

ölümlerin 2012'deki etki gücünden bahsedilecekse sadece avrupa ve amerika değil koca bir dünya çizgi romanını etkilemiş,esinlemiş "Jean Henri Gaston Giraud " yani "moebius" suz bir liste olur mu..kubert usta bir "ekol" ama çiziminden çinisine amerikan çizgi romanına esin olan "filipinli" sanatçılarada (Ernie Chan ,Tony DeZuniga )vefasızlık olmuş gibi..  ;)
ayrıca amerikalıların "graphic novel" ön ekiyle çağırdıkları alanda önemli çizgi roman sanatçılarının "klasik" metinler üzerindeki yorumlarına şahit olacağımız bir "The Graphic Canon.." serisinin (bizde de yayınlanmaya başladı..) yayını var..hatta dark horse'un, forumda da sık konusunu ettiğimiz (konunun uzmanı ve takipçisi kalidor sayesinde haberdar olduğumuz..) farklı tatlarda "conan" yayını da "watchmen" sonrası (öncesi  ;D )dergileri kadar anılmaya değer bir "olay"..  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

omega red

listenin yer aldığı orjinal sitede "dünyanın" kelimesi geçmiyor. o yüzden suçlamaya gerek yok.
popüler bir amerikan sitesi olduğu için kendi okurlarına göre hazırlamış listeyi.
bu forumda yapılan bir listede zemblanın yayımlanması yer alabilir ama bu amerikalıları alakadar etmez mesela.