What If

Başlatan pizagor, 20 Eylül, 2012, 06:33:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Marvel essential ya da başka bir şekilde hiç topladı mı 'What If' serisini, bilen var mı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Essential olarak What if yok, ama bir kere GON'da bir kaç What if'den oluşan toplama bir cilt görmüştüm.

s.b

Essentiali olmasa da güzide bir yayıncımız What if serisini dobişko ciltler olarak yayınlasa çok iyi olur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 20 Eylül, 2012, 08:43:32
Essentiali olmasa da güzide bir yayıncımız What if serisini dobişko ciltler olarak yayınlasa çok iyi olur.

Benim ilgimi çeker, kesin alırım. Alternatif kurgular pek çok zaman klasik seyri takip eden okurun dimağında hoş bir lezzet bırakır, misal 1602... Lakin böyle bir yayın ihtimali çok çok düşük olduğundan varsa toplama orijinal ciltlerinin peşine düşeceğim...

rumar80

What If serisi okuduğum kadarı ile bende o kadar hoş tatlar maalesef bırakmamıştır. Farklı evrenlerin oluşturulması, öyküler anlatılması gerçekten güzel olabiliyor. 1602, Age of apocalypse, hatta House of M, ama What If'ler tek maceralık hikayeler ve Marvel evreninin herhangi bir anını değiştiriyor. Ben çok sevemedim.
   Ülkemizde Conan'ın What If'leri dışında benim hatırladığım (Punisher'da yayınlandı diye hatırlıyorum, hatta tercümesini yaptığım) X-men'in vampir, Wolverine'in de Dracula'yı öldürüp baş vampir olduğu, Punisher'ın da onlarla savaştığı bir bölüm var.
   (Bu maceranın orjinali Essential X-men 2'de yayınlandı)

kalidor

Ülkemizde yayınlanan Punisher serisinin ilk sayılarında da Punisher yanlışlıkla Daredevil'i öldürüyor. Örümcek Adam intikam için Punisher'ın peşine düşüyor. Punisher istemeyerekta olsa ağ kafalıyı da harcıyor. Sonra Kingpin'de Punisher'ı öldürürüyor, fakat Kingpin'de o anda cezalandırıcının bir bubi tuzağına düşüp havaya uçuyordu. Türkiye'de yayınlanan Punisher macera listesi hazırlayacağım. Coming Soon...
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

What If Classic isimli TPB'leri varmış. Toplam 7 cilt bulabildim. Ama sanıyorum baskısı yok :(

pizagor

What If dediler sonra gerçek oldu... What If vol1 ilk sayı kapağı:

darkwood

Kapaktaki kahramanların kıyafetlerinin üzerindeki 5 sayısı, ve Örümceğin de fantastik grubunda boy gösterip 5. fantastik olması hayli ilginç görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Bu seri tam Marmara Çizgi'ye göre. Kendilerini göreve davet ediyoruz.

rumar80

Alıntı yapılan: s.b - 20 Eylül, 2012, 20:32:02
Bu seri tam Marmara Çizgi'ye göre. Kendilerini göreve davet ediyoruz.

Etme abi etme. Daha güzel yayınlar varken bunun için etme.

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Eylül, 2012, 21:03:18
  Etme abi etme. Daha güzel yayınlar varken bunun için etme.

Tamam abi önce güzel yayınlar sonra da bu olsun.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Eylül, 2012, 13:02:53
What If dediler sonra gerçek oldu... What If vol1 ilk sayı kapağı:

Ne oldu Örümcek - Fantastik Dörtlü flörtüne bu arada. Kötü beyaz kostümleriyle bir ara grup halindeydiler. Devam etmedi herhalde!

omega red

kaç tane marvel düzenli yayınlanıyor da what if'ine sıra geldi.

MuratSarar-1999

Yav şöyle birşey var yayınlanır yayınlanmasınada, bu hikayelerin orijinal hallerinin bile bazıları Türkiye'De yayınlanmamış olanlar var. Okuruzda orijinal hikayeyi bilmediğimizden belki çokta bişey anlayamayabiliriz, o yüzden çıkarmıyor olabilirler, fakat İnşallah çıkartırlar yinede, çıkmasını isterim genede. İnşallah çıkartırlar.