Etiket fiyatı

Başlatan altay1944, 07 Şubat, 2013, 22:02:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Biraz önce bazı siteleri dolaştım.yeni çıkanlara şöyle bir göz attım...Attım ve tepem attı.Etiket fiyatı 30 tl bizde 22.50,etiket fiyatı 30 bize 21.90....Çoğaltmak mümkün.kaç site gezdiysem hepsinde aynı olay var. İşin garibi kitabın yayıncısının sitesine gittiğinde ya satış yapmıyor (doğan kitap gibi) yada seni bir başka siteye yönlendiriyor.(lal idefixe'ye   doğan d&r' ye)Herkeste bir indirim yarışı .Etiket fiyatından aşağı satış furyası Kapanın elinde kalıyor.Peki madem bu eser etiket fiyatından satılmayacak niye etiket fiyatı deniyor.Eeee!.Birazda şu etiket fiyatı meselesini irdeleyelim isterseniz.Çok değişik yerden kitap alıyorum.Hepside etiket fiyatı şu indirim şu diyor.Peki ama hiç birinde etiket yokki kardeşim.Sadece naylon bir poşet üstüne yazmışsın dandik bir fiyat etiketi.Zan altında bırakmamak için lal'in kitaplarına şöyle bir baktım  aylıklarda etiket kitap üzerinde belirtilmiş ama klasiklerde yok.Hadi buyrun çıkın işin içinden...Anlayan biri varsa anlatsın.Vergi yüzünden mi yaparlar,telif sorunu mu vardır anlamadım gitti.Ayrıca bu olayı denetleyen bir kurum,kuruluş yok mu bu ülkede arkadaş.İsteyen istediği fiyattan mı satıyor bu ülkede serbest ekonomi bu mu.? Peki vergi olayı nedir bu işin ..Vergi verirken hangi fiyattan veriyorsun..Çık işin içinden.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Bu fiyatlandırma olayında, bildiğim kadarı ile dergi formatında basılanlarda fiyat koyma mecburiyeti var, kitap olarak bandrollü basılanlarda ise böyle bir mecburiyet yok. O yüzden böyle bir uygulama söz konusu olabilir.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Peki herkes isteği miktarda indirim ya da zam koyma hakkına sahip mi yoksa bunları belirleyen yasalar var mı ?

Örneğin kitabın fiyatından aşağı şu kadardan fazla indirim yapamazsın yada şu kadardan fazla zam yapamazsın gibi... ??? ::) :(

hanac

Etiket fiyatı olmadığı için ilginç durumlar oluyor.

LAL Klasik Maceralar diyelim ki 24 TL den 30 TL ye çıkıyor.

Hop, eski sayıların hepsi 30 TL oluyor.  :)

Ayrıca bazı yayıncılar, şu fiyatın altına satamazsın diyorlar.

Büyülü Rüzgar

Yukardakını sadece örnek vermek ıcın soyledım sakın yanlıs anlasılmasın amac laf sokmak degıldı bence etıket fıyatı acısından en buyuk sorun okuyucu sayısının azlıgı ,dagıtımın yetersız ve sıkıntılı olmasıdır her sey yayıncını ustune yıkılmaka yayıncıda fıyata yansıtmak zorunda kalmakta okuyucu sayısıda hem fıyatın yukseklıgınden hemde yenı gelen nesıllerın okumak yerıne baska seylere yonelmesınden dolayı azalma egılımı gostermekde sistem kör bır sarmala dönmüs adeta ...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Büyülü Dükkan - 08 Şubat, 2013, 11:49:45
Yukardakını sadece örnek vermek ıcın soyledım sakın yanlıs anlasılmasın amac laf sokmak degıldı bence etıket fıyatı acısından en buyuk sorun okuyucu sayısının azlıgı ,dagıtımın yetersız ve sıkıntılı olmasıdır her sey yayıncını ustune yıkılmaka yayıncıda fıyata yansıtmak zorunda kalmakta okuyucu sayısıda hem fıyatın yukseklıgınden hemde yenı gelen nesıllerın okumak yerıne baska seylere yonelmesınden dolayı azalma egılımı gostermekde sistem kör bır sarmala dönmüs adeta ...
Yok İlyas Herkes piyasanın durumunu biliyor.Hem zaten o arkadaşta artık buraya üye değil.onun için sen kalbini ferah tut... 8) :D ;)