'Aptalız Çizgi Roman Kitaplarımızı İstiyoruz' İmza Kampanyası

Başlatan pizagor, 08 Şubat, 2013, 16:59:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Gambit

bu kitabi cidden alacak kisiler var mi aramizda ?

eger alacak 103 kisi yoksa, yayinciyi yanlis yonlendirmis olmakdan ve adamlarin zarar etmesinden sorumluluk duymayacakmiyiz ?

kalidor

Alıntı yapılan: Gambit - 15 Şubat, 2013, 15:06:02
bu kitabi cidden alacak kisiler var mi aramizda ?

eger alacak 103 kisi yoksa, yayinciyi yanlis yonlendirmis olmakdan ve adamlarin zarar etmesinden sorumluluk duymayacakmiyiz ?

Bir göz atarım aslında, ilginç olabilir. Ama tabiki imza atanların hepsi almaz. Gambit çok can alıcı yerlere parmak basıyorsun :D
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 19 Şubat, 2013, 17:44:31
Bir göz atarım aslında, ilginç olabilir. Ama tabiki imza atanların hepsi almaz. Gambit çok can alıcı yerlere parmak basıyorsun :D

Dark side ogretileri bro:

Darth sidious: bir konuyu degerlendirirken tum yonleriyle ele almak gerekir, sadece dogma bilinen iyi yonleriyle degil karanlik ve negatif taraflarini da goz onunde bulundurmak onemlidir.

:)

hennessy

Ben bir söz verdim mi ya da alacağım dediysem okumadığım birşey olsa bile alırım.

Sevgili Gambit doğru söylüyor; alacaksanız imza atın, yoksa bir anlamı kalmıyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Şubat, 2013, 09:38:52
Ben bir söz verdim mi ya da alacağım dediysem okumadığım birşey olsa bile alırım.

Sevgili Gambit doğru söylüyor; alacaksanız imza atın, yoksa bir anlamı kalmıyor.
Evet doğru ben ondan imza atmadım... ::) :) :D

hennessy

Konumuzla alakası fazla yok ama buraya yazaayım dedim demin NTV de gördüm

2012 de 480 milyon kitap basılmış Türkiye'de

187 milyonu parasız dağıtılmış

293 milyonu bandrollü basılmış

Bandrollü basılan kitabın maliyeti 2.5 milyar dolar

2012 de kişi başına düşen kitap sayısı Türkiye'de kişi başına 6,4 kitap

Bende diyorum bu kadar kitapevi neden açılıyor ciddi bir piyasa var
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Şubat, 2013, 09:54:57
Konumuzla alakası fazla yok ama buraya yazaayım dedim demin NTV de gördüm

2012 de 480 milyon kitap basılmış Türkiye'de

187 milyonu parasız dağıtılmış

293 milyonu bandrollü basılmış

Bandrollü basılan kitabın maliyeti 2.5 milyar dolar

2012 de kişi başına düşen kitap sayısı Türkiye'de kişi başına 6,4 kitap

Bende diyorum bu kadar kitapevi neden açılıyor ciddi bir piyasa var

Kitap olarak adlandırılan grup bizim anladığımızdan farklı olabilir mi? Bu rakamlar hayal gibi de!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ümitkr

Kampanya hakkında son ve genel durum:

1 - Aylardır haberleşiliyor ama bazı yanlış anlaşmaları gideremiyorduk.

2 - Mayıs gibi tüm sorunları çözebildik ancak.

3 - Son imza 215'e ulaşmıştı ancak kayıp rıhtımın yaşadığı sorun nedeniyle sonradan atılan imzalar bir türlü dahil edilemedi listeye. Zaten Kayıp Rıhtım serverini değiştirmek zorunda kaldı bunun peşi sıra.

Doğan Kitap editörüyle gerçekleşen görüşmede en son ulaştığımız nokta Manga for Dummies için istekli oldukları ancak for Comics konusunda çekinceleri olduğuydu. Açıkçası onunla hemfikirim. Çünkü Fransız baskısını görerek tav olduğum kitabın amerikan baskısı feciydi. Editör, "Türkiye için özel bir Dummies" yazdırılabilir dedi ve kurula bu öneriyle gitmesinin daha yerinde olduğunu belirtti.

Aylardır süren yazışma ve telefon trafiği nihayet bugün bir sonuca ulaşır gibi oldu. Aylardır toplanmayan kurulun önümüzdeki günlerde tekrar toplanacağı bilgisini paylaştı benimle editör. Bu toplantıda imza listesi, kitabın içeriği ve diğer bazı bilgiler paylaşılacak kurulla. Gerisi de kurul sonrasına kalacak artık.

Hayırlı olması dileğiyle 

pizagor

Comics for Dummies ve Manga For Dummies yerlileştirme projesine ne oldu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ümitkr

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Mart, 2016, 17:56:52
Comics for Dummies ve Manga For Dummies yerlileştirme projesine ne oldu?

Günaydın,

Son yaptığımız görüşmede yukarıda anlattıklarım konuşuldu. Ardından editör işlerinin yoğunluğundan işi takip edemediğini bildirdi. Sonra da "konu neydi" benzeri bir mesaj gelince işin peşini kovalamayı biz bıraktık.

Büyük yayın evlerinde yetkiyle beraber binlerce iş verilen editörlerle gerçekleşecek işler değil bunlar onu anladık o vakit. Daha yukarılara merhaba demek gerekiyor. Yarım bıraktığımız ilk ve galiba tek iş bu oldu anlayacağınız :(