Satılan SAHTE Çizgi Romanlar

Başlatan Spider-Sense, 19 Mart, 2013, 17:07:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Spider-Sense

Bugün eve gelirken adını vermek istemediğim, bir sahafta 15 TLlik Gizli İstila vardı. Baskısı aşırı kötü ve Marmara Çizgi amblemi yerine sahafın amblemi  vardı. Çizgi romanlardan başka kitaplarda korsandı. Bu adamla konuştum ve bu fikri İstanbul'da ki sahaflardan aldığını söylemişti.

ercoktay

Şaka gibi gerçekten. Zaten şurada topu topu kaç adet basılıyor. Bunların bile korsanını çıkarıyorlar. Bu arada bu hangi ilde oluyor? Kimler fikir vermiş acaba? 

Spider-Sense

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 19 Mart, 2013, 17:07:21
Bugün eve gelirken adını vermek istemediğim, bir sahafta 15 TLlik Gizli İstila vardı. Baskısı aşırı kötü ve Marmara Çizgi amblemi yerine sahafın amblemi  vardı. Çizgi romanlardan başka kitaplarda korsandı. Bu adamla konuştum ve bu fikri İstanbul'da ki sahaflardan aldığını söylemişti.

Bu tarz eylemler çizgiroman piyasasının hareketliliğine büyük sekte vurur kanımca. Giati İstilayı 15 TL ye satiyorda bi adam zatan orjinali kaç paraki...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Spider-Sense

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 19 Mart, 2013, 17:18:00
Bu tarz eylemler çizgiroman piyasasının hareketliliğine büyük sekte vurur kanımca. Giati İstilayı 15 TL ye satiyorda bi adam zatan orjinali kaç paraki...

35 TL.

gamlıbaykuş

35 TL olduğunu zannetmiyorum. En azından benim aldığım dönemde bu kadar değildi. Gayet güzel bir fiyata almıştım. Zaten yayınlanalı da epey oldu bu kitabın...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Korsanlıkla suçlanan bazı siteler Türkçe basılacağını duydukları zaman paylaşımdan çekiyorlar böylesi yayınları. Bu arkadaşların kendi düşüncelerince piyasaya hizmet ettikleri bile söylenebilir (çeviri, balonlama vs. gibi zahmetli işlere giriyorlar neticede), üstelik kimseden bir para da talep etmeden. İsteyen oralardan indirip herhangi bir yazıcıdan çıkış alarak (hatta dijitalcinin birinde cilt yaptırarak) az bir uğraşla kitaba sahip olabilir.

Şimdi yukarıdaki cümleleri okuyan biri korsanı savunduğum izlenimine kapılabilir. Asla öyle değildir. Ama onları daha masum buluyorum bu arkadaşa (veya aynı zihniyettekilere) göre. Ama çok fazla şaşırmadım bu duruma ki; daha önce örneklerine şahit oldum, başka olanlar da vardır eminim.

Söylenecek birşey yok aslında, ne yazık ki ülkemiz gerçeklerinden biri ::)

hanac

Marmara Çizgi hukuki takibini yapmak istiyorsa yapar.

Sahaf kendi amblemini basarak korsanlık işinde çığır açmış.

Demek ki hiç korkuları yok.

Solomon Kane

vay be bu ülke çok garip bir ülke. Deminden beri arıyorum ama bulamadım. Bir kaç ay evvel korsan cdcilerin internetten film indirmeye hayır diye eylem yaptıklarını görmüştüm :D adamlar cidden bu kadar kendilerine güveniyorlar :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

darkwood

Yaratıcı ?!? ülkemiz insanlarından yeni bir icat daha. Daha 5-6 ay önce yayınlanmış bir kitabı bu şekilde, birde kendi amblemi ile satışa koymak nasıl bir akıl işidir bunu çözmek gerçekten zor.  Artık kör cesaretmi, bilgisizlikmi, zar zor ayakta duran çizgiroman piyasasını baltalamakmı ne dersen de..
Darkwood Sakinleri..

Spider-Sense

Şunu görüm bugün uğradığımda, Hulk Gri'yi sayı sayı satıyorladı.

Solomon Kane

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 20 Mart, 2013, 18:12:28
Şunu görüm bugün uğradığımda, Hulk Gri'yi sayı sayı satıyorladı.

kaç sayı varmış ellerinde :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )