Billions (2016)

Başlatan doktor1881, 15 Ocak, 2016, 20:23:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

ShowTime'dan yeni bir drama dizisi 2016 yılında yayın hayatına başlayan yapım konusu ile dikkat çekmesinin yanında dizide rol alan başrol oyuncularıyla ön plana çıkıyor. Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff gibi önemli isimlerin yer aldığı yapım film kalitesini aratmayacaktır. Yönetmeni ise yine oyuncular kadar tanınmış Amerikalilar (1992), Saplanti (1996) ve Kusursuz yabanci (2007) yapımlarıyla dikkat çeken aynı zamanda aktörlük ve yazarlık yapan James Foley yer alırken senaristi, Ocean's 13 (2007), Tutku (1998) ve Jüri (2003) yapımlarıyla tanınan Brian Koppelman ve diğer yapımlardada ona eşlik eden David Levien'un kaleminden çıktı. İlk sezonunda 60 dakikadan oluşan 12 bölüm yer almaktadır
Amerikanın en iyi avukatlarından biri olan Chuck Rhoades nüfuz sahibi kariyerinin zirvesinde parlak bir geçmiş ve geleceği olan işini severek yapan bir kişidir. Ünlü milyarder Bobby Axelrod'ı yakınlaşarak onun özel işlerini yapmaya başlaması yeni bir dünyaya açılan kapı olmuştur. Politik, finansal işlerin içinde olan ünlü iş adamının yolsuzluk davaları birbiri ardına gelirken yaptığı kirli işler Chuck'un hayatını karışık  duruma sokar

https://youtu.be/_raEUMLL-ZI

Ahmet Oktay

İlk bölüm iyiydi fakat 1 saat uzun geldi bana.

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt4270492/

Hırslı, başarılı yatırımcı Bobby Axe Axelrod ile zeki ve yüksek mertebedeki hükümet avukatı Chuck Rhodes arasındaki çatışmaya anlatan dizi.

İlk bölüm izledim fena değildi. Devam edeceğim tavsiye ederim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Bölüm:1 İlk bölümde karekterleri tanıma ve senaryoya alışma ile geçti.
Boby Axelrod'u bir yerden gözüm ısırıyordu.İnternette aradım ve kendimden utandım.Homeland'da en sevdiğim karekteri ne çabuk unutmuşum
Dizi sağlam oyuncularla iyi gidecek gibi duruyor

Bölüm Notu:7/10

rumar80

Damian Lewis deyince benim aklıma önce Band of Brothers gelir. Ilk defa orada izlemiş ve hasta olmuştum.
Sonra dreamcatcher filminde izlemiştim.
Band of Brothers mutlaka izlenmeli sayın meslektaşım

doktor1881

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Ocak, 2016, 21:12:08
Damian Lewis deyince benim aklıma önce Band of Brothers gelir. Ilk defa orada izlemiş ve hasta olmuştum.
Sonra dreamcatcher filminde izlemiştim.
Band of Brothers mutlaka izlenmeli sayın meslektaşım
Band Of Brothers'i önceden parçalı seyretmiş gibiyim. Ama yeni baştan düzenli seyretmeliyim.Sağol meslektaşım

doktor1881

Bölüm:2 (Güncel) Alanlarında birer dahi olan Başsavcı Chuck ile borsacı multimilyarder Bobby karşı karşıya gelip;birbirlerine hamle üstüne hamle yapıyorlar.Bu arada role can veren oyuncuların performansı da mükemmel.Geri planda da onlardan daha hırslı karıları var.Ancak kadınlardan ikiside aynı tarafa meyilli (Gördüğüm kadarıyla)

Bölüm Notu:8/10

Ahmet Oktay

Henüz 2 bölüm yayınlanan Billions, şimdiden 2. sezon onayını aldı.

doktor1881

Bölüm:3 (GünceL) Chuck aynı zamanda çevreci ve fantezileri geniş bir adam :o :o :o
Axel bir şirketin içine sızarken karısı da boş durmuyor ::) ::) ::)
Kapitalist sistemin işleyişi harika bir şekilde anlatılıyor

hennessy

Alıntı yapılan: doktor1881 - 01 Şubat, 2016, 18:22:24
Bölüm:3 (GünceL) Chuck aynı zamanda çevreci ve fantezileri geniş bir adam :o :o :o
Axel bir şirketin içine sızarken karısı da boş durmuyor ::) ::) ::)
Kapitalist sistemin işleyişi harika bir şekilde anlatılıyor

Köpek boku konusu çok iyiydi. Yalnız bu dizide başka diziden çalıntı bir karakter var. Mr. Robot dizisindeki  Joanna Wellick karakteri bu dizideki biraz daha değişik  Lara Axelrod

doktor1881

doktor1881

Bölüm:4 (GünceL) Axe ve Chuck iki süper zeki adam.Ama 2 cambaz aynı ipte yürümez
Bu zamana kadar olan bölümlerde kazanan hep Axe oldu

doktor1881

Bölüm:5 Axelrod mali suçlu ama ailesine bağlı,Chuck başsavcı ama enterasan bir seks eğilimi var ???
Axelrod borsadan çıkıyor,tüm hisselerini satıyor,şirketi lavmı ediyor ???
Dizi ile yıldızım pek barışmadı,seyrederken süre kontrolu yapıyorum ama bir türlüde bırakamıyorum ???

Bölüm Notu:7.5/10

hennessy

Iyi kadrosu olmasına rağmen vasatin üzerine nadiren çıkan bir sezon bitti. Ikinci sezon ya çok sağlam bir yapı üzerine kurulsun yada iptal olsun.

hennessy

Vasat üzerinde gelip giden bir dizi. Ama bu bölüm dizi tarihine geçecek kadar sağlam idi. Kırbaçlanmayı seven bir NY savcısı var artık :)

Not: Maggie Siff aşığım o derece :) Wendy Rhoades karakteri manyak ötesi...