Nathan Never Almanak - Çizgi Düşler

Başlatan Büyülü Rüzgar, 02 Mart, 2013, 12:54:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

O zaman Edirne'ye kucak dolusu tebrikler.
   Gerçekten yolcular, geçen olaylarla hemen hemen birebir Stagecoach'dan esinlenmiştir.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Mart, 2014, 21:58:43

Kuru kuru tebrik mi vağ ?  :)

NIC

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Mart, 2014, 21:58:43
   Gerçekten yolcular, geçen olaylarla hemen hemen birebir Stagecoach'dan esinlenmiştir.

Hemen Nathan almanağı alıyorum.En sevdiğim Mister No hikayelerinden Kızıl Gölgeler de bu filmden esinlenmişti.

rumar80

Doğa bana adresini mesaj atarsa hediye de yollarız tabii.

rumar80

Alıntı yapılan: NIC - 27 Mart, 2014, 22:20:39
Hemen Nathan almanağı alıyorum.En sevdiğim Mister No hikayelerinden Kızıl Gölgeler de bu filmden esinlenmişti.

Burada basit bir esinlenmeden ötesi var. Yolcular, olay örgüsü, hamile kadının yolda doğurması vs. Okudukça farkına varırsınız.

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Mart, 2014, 22:23:55
Burada basit bir esinlenmeden ötesi var. Yolcular, olay örgüsü, hamile kadının yolda doğurması vs. Okudukça farkına varırsınız.

Nathan'ın bu keyifli macerasını okumuştum ama filmi hatırlayamadım doğrusu.  :-\
Bu kadar itkiden sonra filmi de seyretmek şart oldu öyleyse.   8)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Köstebek abi ile anlaşamadığımız konu. Kızacak şimdi bana o diyor ki detay önemli değil çevir gitsin. Neye gerek var tabelayı bile Türkçe'ye çevirmeye. Bu konuda JBC ve Marmara Çizgi Örümcek adam'ı tek geçerim bende her şey Türkçe'ye çevrilmeli. Ben niye para veriyorum Türkçe çevrilsin diye. Şimdi yeni çıkan almanak okuyorum gelde sinirlenme.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

İlk sayfalarda Hatice var :D yeniden başlayıp okursan sinirin geçer. ;D

hennessy

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Şubat, 2016, 22:40:50
İlk sayfalarda Hatice var :D yeniden başlayıp okursan sinirin geçer. ;D

Abi kızmak değilde biraz daha dikkat....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bir Nathan Never okuru olarak bu noktada Murat'a katılıyorum.  Iki kelime fazla Türkçe yazmak çok zor değil. 
   Yine de okunan her Nathan kurtarılmış Nathan ' dır diyelim.
   Darısı Dampyr'in başına.

HacıGeraltEmmi

Haklısın reis.
Beni de çok rahatsız eder böyle hatalar, okuyasım gelmez böyle bir iki hataya denk gelince.
Cevab verecektir köstebek abi.

Sen gene de Haticeli sayfalara bi dön bak bence :D

Animvader

ÖSS sağolsun dilbilgisi, anlatım bozuklukları vesaire öğrendik test mantığıyla.Bu tür hatalar direk gözüme çarpıyor ve okuma zevkimi büyük ölçüde düşürüyor.Yazım kurallarına hakim olan çevirmenler çizgi roman jargonuna hakim değil (bkz. YKY), jargona hakim olan kurallara hakim değil.Bir de gözden geçirmeler, editörler bunları nasıl atlıyor onu da anlamam hiç.

Bu eleştirim salt bu kitap ve Çizgi Düşler yayınevine değil, hepsi için geçerli.

Mrtekin

Bu ne seçicilik?  :) Çıktığına dua etmek lazım; zaten son demleri, elde kalan son Nathan'lar bunlar, arkası yok...

Almanak'ta en azından İtalya'yı yakaladık. :)
They drew first blood...

darkwood

Balonların dışında ki olaylara fazla takılmamak lazım ama Türkçe olsa güzel olur tabi.
2016 da kurtarılmış bir Duragonero sayısından sonra, Bir kurtarılmış Nathan daha gördük çok şükür.  8)
Darısı Dampyr ile Brendon'un da başına diyelim.
Darkwood Sakinleri..

haziran00

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Şubat, 2016, 00:01:35
Bu ne seçicilik?  :) Çıktığına dua etmek lazım; zaten son demleri, elde kalan son Nathan'lar bunlar, arkası yok...

Almanak'ta en azından İtalya'yı yakaladık. :)

Yok abi yakalamadık henüz, 2002-2003 bu sayı