Frankenstein Agent of S.H.A.D.E

Başlatan rumar80, 20 Mart, 2013, 17:32:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

New 52'nin yeni serilerinden biri Frankenstein. Hikayeye göre Frankenstein yaratıldığından beri dünyayı canavarlardan korumaktadır. Karargahları Prof. Dr Ray Palmer (Atom) tarafından mikroskopik düzeye küçültülmüş kimsenin ulaşamayacağı bir yerdedir.
  Frank savaşında yalnız değildir: bir kurt adam, bir vampir, bir mumya, bir sualtı canavarı ve Frank'in boşandığı dört kollu karısı. Kısaca korku filmlerinin baş aktörleri buradadır.
   Seriyi Jefferson'da Lemire yazıyor. Lemire kahramanını bugünlerde yazmaya başladığı Justice League Dark'a da üye yaptı. Belirgin Hellboy tarzı hissedilse de Frankenstein new 52'nin klasik kahramanlar dışında en ilgi çekici hikayelerinden bence..

Spider-Sense

Okudum nedense klasik işleri modernleştirmelerini sevmem.

hanac

gamlıbaykuş

İlk sayısının kapağını baz alarak söylüyorum. Bu karakter tip olarak Hulk' un çakması olmuş. En azından bizim Hulk ( Bakın bizim Hulk diyorum bir HSD üyesi olarak ve dernek kayıtlarının devam ettiğini hatırlatmak istiyorum ;D ) daha bir karizmatik daha bir insancıl...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Carnage

S.H.A.D.E neyin kısaltması? SHIELD, SWORD, HAMMER, HATE. Şu kısaltmalara bayılıyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: Carnage - 20 Mart, 2013, 23:09:33
S.H.A.D.E neyin kısaltması? SHIELD, SWORD, HAMMER, HATE. Şu kısaltmalara bayılıyorum.

Super Human Advanced Defense Executive :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Özellikle tabancasi tam bir Hellboy.

kandorlu

Aslında çizgi romanın yani daha doğrusu ekibin kökeni Creature Commandos ilk olarak 1980 yılında weird tales

dergisinin doksanüçüncü sayısında ortaya çıkmış karakterler yine yancı olarak vampir ve kurtadamın yanında birde medusa var yeni seride varmı bilmiyorum.

Olaylar ikinci dünya savaşı zamanında geçiyor ve asıl düşmanları naziler ama ilk ekipteki frankenstain bildiğim kadarıyla orjinal değil başka bir adamın zihnine sahip yeni serideki ise orjinal frankenstain canavarı.

Sıfırıncı sayı aslında ilk sayı değil onikinci sayıdan sonra yayınlandı diye biliyorum birinci sayının öncesini anlatan bir sayı olarak aynı şey yeni elli ikideki bütün seriler içinde yapıldı.

Hulk ile olan benzerliğe gelince eyer hulk un ilk cizimlerindeki gri olduğu zamanlardaki tipine bakarsanız özellikle yüzü Frenkesntain canavarının yüzüne benzer dikkatli bakarsanız aynı Boris Karloff  :) (özellikle ilk sayı kapağı) kendisi bu karakteri ilk 1931 yılında canlandırmıştır.

rumar80

Sıfırıncı sayı hakkında sevgili Kandorlu'nun yazdıkları doğru. DC new 52'nin 12. sayılarından sonra bir ay boyunca her serinin sıfırıncı sayılarını çıkararak kahramanların ilk günleri ile ilgili öyküler yayınladı ancak bu tüm kahramanlar için geçerli değildi. Örneğin Green Lantern sayı 0'da yeni ortaya çıkan Müslüman Green Lantern Simon Baz'ın öyküsü vardı.
   Frankenstein ile Hulk'u karşılaştırmak bana çok doğru gelmiyor. Hulk daha çok Dr Jekyll ve Mr Hyde'dan esinlenerek yaratılmıştır. Tip benzemesi de çok uygun değil.
    Son olarak şu an için takımda Medusa şeklinde bir karakter yok.

kandorlu

Ben hala ittamın arkasındayım  :) dr. jeyll ve mr. hyde esinlenmesinden haberim vardı  birkaç araştırma yaptım.Hulk yaratılırken  Frankenstain da esinlenilen iki kaynaktan biri Wikipedia ve comicvine sitelerine bakabilirsiniz.

Zaten hulk un ilk dönem hikayesine baktığınız zaman yalnızlığı toplum tarafından yanlış anlaşılması etrafa istemeden zarar vermesi hepsi frakenstein kitabında da vardır.   

rumar80

Savunma mevcut deliller ışığında davadan çekilmektedir.  ;)

kalidor

Alıntı yapılan: kandorlu - 21 Mart, 2013, 20:01:26
Ben hala ittamın arkasındayım  :) dr. jeyll ve mr. hyde esinlenmesinden haberim vardı  birkaç araştırma yaptım.Hulk yaratılırken  Frankenstain da esinlenilen iki kaynaktan biri Wikipedia ve comicvine sitelerine bakabilirsiniz.

Zaten hulk un ilk dönem hikayesine baktığınız zaman yalnızlığı toplum tarafından yanlış anlaşılması etrafa istemeden zarar vermesi hepsi frakenstein kitabında da vardır.   

Ben de çizgiromandaki eski ahit ve yahudi mistizme üzerine bir makalede bizzat Stan Lee'nin Hulk'u Hz. Davud ile savaşan Goliath' tan esinlenerek tasarladığını okumuştum. Üstat bunun dışındaki göndermeleri kabul etmemişti.  Ama Hulk'un ilk zamanlarındaki görüntüsünün Frankenstein gibi olduğu doğru.
Crom! Ölüleri Say...