BİTSİN ARTIK dediğim çizgiromanlar...

Başlatan pizagor, 11 Nisan, 2013, 13:08:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Her ne kadar öznel de olsa tartışmalı bir başlık olabilir bu...

Benim yeter artık dediklerim:

1. Amazing Spiderman
2. Zagor
3. Martin Mystere
4. Uderzo yazmaya devam edecekse Asteriks

Aklıma geldikçe yenilerini de eklerim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Bence de Martin artık bitmeli.
  Mr No da kendini sık tekrarlıyor diyeceğim ama o zaten bitti.

hanac

Amazing Spider-man bitmedi mi ?

Superior Spider-man başladı onun yerine diye biliyorum.

Ama Spider-man tamamen bitsin diyorsan bilemem  :)

HacıGeraltEmmi

Bitmesini istediğim... Hmm... Yok sanırım... Ama dönüp dönüp tekrar ve tekrar basılanların tümünü toplayıp bir odada yakasım var ;D
Bir de Teks'in ilk 100-150 macerasının senaryolarının derlenip toparlanarak Ticci, Fusco ve Ortiz üçlüsüne yeniden çizdirilmesini isterim. Galep ve Letteri çizimlerini de imha etsinler bunu yaparken ;D

kalidor

Conan bitsin artık  ;D Yeni sayılarını yılda 1 ancak okuduğumuz, doğru dürüst yayınlanmayan bir çizgiroman nasıl bitsin. Bana frankofon sanki, yılda 1 ancak okuyoruz  >:(
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

comicsler şunda anlaştı..ana akım "hero"ların dergilerinin biteremiyoruz (çeşitli sebepler ki "tamamen duygusal" olanlar başta ..) bari o zaman her kuşakta en çok satın alıcı olan yaş grubuna göre bu serileri sonsuza dek yineleyelim  ;D yeniden yeniden..zincirleme "big bang" ve peşi sıra "çöküş" teorileri gibi..her defasında sıfırlanma ve sonra "yeniden"  ;D  ;D (bitmesini istediğim "comicsler mi?..hmm pek çoğu..)
frankofonlar çok şükür 50-60 seneye gelen kahramanlarında bile çoğunluk bu şekilde baymadılar.. misal red kit.. tüm kuşaklar eski sayıların tekrar baskılarını edinerek okuyor ve "efsaneler" böyle sürüyor..zaten belli bir sonla sınırlanmış olanlar ise bir kısmı"klasik" vasfını kazanarak aramızdan ayrıldı (ten ten,buddy longway,blueberry,thorgal.. )ancak aynı "t.c. m.e.b"klasikler dizisini okur gibi bunları bulup,edinip okuyor ve kuşaktan kuşağa aktarıyorsunuz..frankafonlar sürsün derim..zaten kesileceği yeri yaratıcılarıda okurda biliyor..
  fumettiler ise bir iki grup..işi tadında bırakanlar ve belli bir mesajı iletip,anlatıyı tadında bırakıp sahneden ayrılanlar ile aynı konuları defalarca işleyenler ve şu anda bırakmaya niyeti olmayanlar..birinci grup içinde "ken parker" gibi şimdiden klasik sayılanlar var ve bazı özel sayıları çıkmasa bile tekrar baskılarıyla ileriki kuşakların kendilerini "keşfetmelerini" bekleyecekler..ama bir "martin"in bildik bütün "gizemleri" tüketemesede verdiği bazı cevapların ana bir kaç grupta toplanmasıyla ,iletisini tamamladığını düşünüyorum..ikinci grupta örneklerden biri zagor olabilir..ancak bir 30-40 yıl öncesine göre farklı anlatım olanaklarını deneyip yenilerde varolmaya çalışıyor..ancak ana mesaj evrenselliğini kaybetmese de bir çağın bir toplumun efsanesi olarak hafızalara kazınacak ..ancak bir şekilde "comics" tarzı yeniden doğuşlar "fumettilere" yakışır mı bilemem..fumettilerde özellikle seri olarak her türlü yeniliği yapacak "potansiyel" var diye düşünenlerdenim..
  aslında bütün dünya çizgi romanı için bundan sonra 500-1000 sayı sürecek çizgi roman serileri olmayacağını düşünenlerdenim..hatta olmaması gerektiğini..geçmişe dönüp bir süre geleceğe taşıyacağı çizgi romanlarada karar vereceği bir sükunet dönemi yaşamalı çizgi roman okuru..ee,buna piyasa izin verir mi bilemem  ???
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Bende yayınların bitmesini istemem. Ama bazı yayınların, yayın periotlarını uzatıp adam gibi hikayeler ve iyi çizerlerle desteklenmesini isterim.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Kendini tekrarlayan ,aksiyonu az ,safi konuşma olan tüm seriler bitsin diyorum... :-\ :'( :-*

pizagor

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 12 Nisan, 2013, 21:04:28
Kendini tekrarlayan ,aksiyonu az ,safi konuşma olan tüm seriler bitsin diyorum... :-\ :'( :-*

Kendini tekrarlama konusunda favorim Teks'tir. Bitebilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Nisan, 2013, 22:44:29

caretta seni vurabilir  ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Nisan, 2013, 22:44:29

Tex bitmez vatan bölünmez....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Teks biterse Bonelli hepten kepenk kapatsın,gitsin bu alemden..
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Hiçbir çizgiroman yayını bitmesin. Defalarca da kendini tekrar etse gene de bitmesin. Hele de Tex!!! Sonsuza kadar sürsün.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

Konular kendini takrarlamaya başladıysa yeni yazar,çizgiler kötüleştiyse yeni çizer bulunsun.