Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Abysmal

Çok mutlu oldum, umarım ileride daha fazla İmage - bağımsız görürürüz @Darkopal

Kauss

Kırmızı kapak gerçekten güzelmiş. İngilizce versiyonu uzun zamandır listemdeydi fakat bir türlü sıra gelmemişti. Prestij beni hem şaşırttı hem sevindirdi  :o

OZAN BALIM

Dün kitaplar kargo ile ulaştı. Sırf bu kalitede kargo alabilmek için tek tek kitap siparişi verilir. Kendimi özel hissettim. Teşekkürler presstij kitap...

Jedmau

Müthiş İşler, tebrik ederim.

Mercy Kırmızı kapak çok iyiymiş :) Bayıldım.

Tüm Presstij ekibinin ellerine sağlık.

ghostrider

Çok pahalı satıyorlar,teşekkür etmiyorum ve başka sitelerde satılmıyor.Bu politikalarını kınıyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

samalasio99

Müthiş kapaklar ..hangisini alacam bilemedim...

memospinoz

Alıntı yapılan: ghostrider - 01 Ocak, 2021, 09:16:20
Çok pahalı satıyorlar,teşekkür etmiyorum ve başka sitelerde satılmıyor.Bu politikalarını kınıyorum.

Ghostrider dostum, her bütçeye uygun versiyonunu satıyorlar. Ana kapak indirimli ve her yerde satılıyor. Varyant kapak ve limitli HC sadece kendilerinde var, evet ama bu onların tercihi. Immortal Hulk parlayan kapak da sadece paralel evrende var, siyah beyaz kapak da sadece marmara dükkanda var. Turşu Rick'in dükkanlara özel ayrı kapakları var. Gizli Kökenler blank kapaklar yine bildiğim kadarıyla sadece çizgi roman sepeti sitesinde vardı, başka yerde görmedim. Jedbang varyantları sadece jedbangda satılıyor. Gerekli Şeyler'in HC limitli mangaları ve arada bir çıkan HC marveller sadece kendi sitelerinde var vb.
Ha HC fiyatı filan daha uygun olsaydı bütçemiz için daha iyi olurdu, buna katılıyorum. Ama bütün kitapların (sadece çizgi roman değil) fiyatının uçtuğu bir devirde sert kapak ve sınırlı üretim bir koleksiyon ürününün fiyatının bu olmasına da şaşırmıyorum ve yayınevini de yadırgamıyorum. Zaten sadece içeriğe yönelik merakı olan okurlar %35 indirimle ana kapağı alıp macerayı okuyabilir.
Selamlar, sevgiler.

pizagor

Alıntı yapılan: ghostrider - 01 Ocak, 2021, 09:16:20

Çizgiroman piyasasında en sıkıntılı durumlardan biri de kitabı ilk anda alanların fiyat anlamında golü yemeleri. Bunun türlü sebebi var ancak en önemlisi kudretli zincir kitabevleri karşısında fazla hükmü geçemeyen küçük çizgiroman yayıncısının bu baskıyla kitabını ucuzlatıyor olması. Tabi ki herkes ucuz okumak ister ama ucuza okumaktan ziyade sinir bozucu olanı, daha enayi gibi hissettireni, keşke hemen almasaydım da bekleseydim dedirteni büyüklerin yaptığı kampanyalarla birlikte ortaya çıkan fiyat farklılıkları. Keşke tüm cizgiroman yayıncıları zincir kitabevlerinden çıksalar, hepsinin kendi sanal dükkanları olsa, rekabet çizgiromanevleri ve bu sanal dükkanlar arasında olsa, fiyat anlamında bir istikrar oluşsa, okur yine mi kazık yiyecegim acaba endişesi olmadan bekletmeden erkenden kitabını alsa, yayıncının ve çizgiromanevinin kârı artsa. Presstij'in zincir marketlerde olup olmadığını bilmiyorum ancak şayet o butik yayıncı sömürü düzenine dahil değillerse doğru politikayı izliyorlar.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Sevgili pizagor,
Presstij'in tüm kitapları da (limitliler hariç) hemen hemen tüm kitap sitelerinde ve D&R gibi kitap marketlerinde bulunmakta.  ;)
Zaten buralara kitap vermese satışlarını artıramaz. Çizgi roman yayıncılarımızın bu kanallardan çıkması onlara maalesef kısa vadede çok kaybettirir. Uzun vadede ise kendi dükkanına çekemezse müşteriyi yine kaybeder veya geniş dağıtım ağına sahip bu yerlerde kitaplarını bulamayanlar arama zahmetine girmez ve hatta almazsa yine kaybeder.  :(
Bazı yayınevlerinin birleşip ortak bir market kurduğu gibi (yaykoop) çizgi roman yayıncıları da bu şekilde bir girişimde bulunurlar mı bilmiyorum ama sadece kendi aralarında birbirlerinin ürünlerini satsalar (kendi ürünlerini kendi sitelerinde en iyi fiyatla satmak şartıyla) yine oldukça geniş bir ağ oluşabilir. Buna sadece çizgi roman satan kitapçıları da eklersek bu ağ daha da büyür. Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek bizlere.

pizagor

Sevgili justanordinarygeek,
İşin sırrı iletişimde diyorum, sosyal medyayı iyi kullanabilmede, cizgiroman okurunun öbeklendiği birkaç mecrada gelişmeleri anı anına yaymakta, kendini tekrar etmekte. Eğer iddia, okur çizgiromanı zincir kitabevinde görüyor, haberi buradan alıyorsa ve sepetine ekliyorsa bunun suçlusu yayıncının kendisidir, iletişim yoksunudur. Eğer iddia, okur çizgiromanı zincir marketlerden daha ucuza alıyorsa, bunun suçlusu ve sorumlusu yayıncının kendisidir, kendi kitabını kendisinden daha hesaplı satacak yer matematik olarak olmaması gerekir. Eğer iddia, zincir market satış adetleri zaten kendi satış siteleri + çizgiromanevi satışlarının üzerinde, neyi tartışıyorsunuz ki ise bunun da suçlusu ve sorumlusu yayıncının kendisidir, niye bir okur aynı fiyatlı bir çizgiromanı camianın içinde olan birisi yerine sülük misali ondan beslenen büyük sermaye sahibinden almak istesin ki?!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Ocak, 2021, 10:49:37
Sevgili justanordinarygeek,
İşin sırrı iletişimde diyorum, sosyal medyayı iyi kullanabilmede, cizgiroman okurunun öbeklendiği birkaç mecrada gelişmeleri anı anına yaymakta, kendini tekrar etmekte. Eğer iddia, okur çizgiromanı zincir kitabevinde görüyor, haberi buradan alıyorsa ve sepetine ekliyorsa bunun suçlusu yayıncının kendisidir, iletişim yoksunudur. Eğer iddia, okur çizgiromanı zincir marketlerden daha ucuza alıyorsa, bunun suçlusu ve sorumlusu yayıncının kendisidir, kendi kitabını kendisinden daha hesaplı satacak yer matematik olarak olmaması gerekir. Eğer iddia, zincir market satış adetleri zaten kendi satış siteleri + çizgiromanevi satışlarının üzerinde, neyi tartışıyorsunuz ki ise bunun da suçlusu ve sorumlusu yayıncının kendisidir, niye bir okur aynı fiyatlı bir çizgiromanı camianın içinde olan birisi yerine sülük misali ondan beslenen büyük sermaye sahibinden almak istesin ki?!!

Sevgili pizagor,
Kesinlikle sosyal medya kilit önemde bu işlerde, sosyal medyayı bir an bile boşlayan kaybeder bu camiada. Okuru küstürür.

1. iddia: Kitabevlerinde görüp de alan bir kitle var gerçekten de ve yayıncılar bunları kaybetmeyi göze alabilirler mi bilemiyorum açıkçası.
2. iddia: Evet, normalde en ucuza kendisinin satması gerekir kendi ürününü ama bunun böyle olmadığını görüyoruz maalesef. Taş yerinde ağırdır mı desem ne desem bilemedim.  ;D Bir de normal ticarette de şu var: ben mesela yumurta üretiyorum ve ürünlerimin migrosta satılmasını ve daha fazla para kazanmayı hedefliyorum; tabii migros ne yapacak, benden ürünleri o kadar ucuza alacak ki ben bile onlardan ucuza satamayayım ki migrostan almaya devam etsin insanlar; bu durumda ben de el mahkum migrosa vereceğim o parayı kazanmak için, işte bu durumda migros da benim ödememi uzun aralıklarla veya canı isteyince yapacak ve ben de onu kaybetmemek için ses çıkaramayacağım. İşte kapitalizm.  :D Elini veren kolunu kaptırıyor.  :(
3. iddia: E tabii ki şimdi daha ucuza satılıyorsa oradaki satışın daha fazla olması beklenir ki herhalde öyledir de.

Son olarak tabii ki ben de aynı fiyatta veya daha ucuz olsa gider yayınevinin sitesinden alırım büyük kitapçılar yerine, onları niye desteklemeyeyim bu durumda, üstelik ben onlardan doğrudan alırsam büyüklerin ödemesini beklemelerine de gerek kalmayacak, ellerinde sürekli sıcak para olacak.

Bu arada bu günlerde sürekli artış gösteren limitli, varyant, sert kapak, parlayan kapak, uçan kapak, kaçan kapak gibi şeylerin de aslında bu aradaki ödemelerin gecikmesinden dolayı oluşan sermaye açığını kapatmaya yönelik, elde sıcak para olsun diye yapılan işler olduğu gayet açık. Ha bunlar aynı zamanda ortama bir farklılık katıyor, farklı ürünlerle çizgi roman yelpazesi genişliyor ve okuru heyecanlandırıyor mu, kesinlikle evet, ama... Ama bütün bunların aslında belirli bir amaca yönelik bir ticari faaliyet olduğu gerçeğini değiştirmiyor (normal kitap da ticari faaliyet ama o farklı konumda  :P ). Marvel nasıl bunu bu amaçla yapıyorsa bizim yayıncılarımız da bu amaçla yapıyorlar. (Bilemiyorum Marvel belki bazen prestij amaçlı da yapıyor olabilir. Şaka şaka.  ;D ) Ama kimse de okuru zorlamıyor bunu alacaksın diye, daha önce de dediğim gibi okur sadece hikayeyi merak ediyorsa gidip en ucuz alternatifini alabilir istediği zaman.

Darkopal

Zincir mağazalar, büyük kitapevlerinin dükkanları vs. mevzusunda çok fazla bir bilgim yok ama bir kitap çıkar çıkmaz "X mağazasına gelecek mi? Y mağazasında satılacak mı?" gibi pek çok soru geliyor. Hatta sitemizden almak yerine, "şuraya gelirse alırım ancak" diyen de çıktı maalesef. Bu üzücü bir durum. Piyasanın/piyasaların durumu belli. Ama hepimiz önceden planladığımız gibi olmasa da bir şekilde ilerlemeye, piyasayı ileriye götürmeye çalışıyoruz. Ana kapak, varyant, sert kapak üçlemesi benim uzun süredir ısrar ettiğim bir konuydu ve yeni yeni rayına oturmaya başladı. Sebebi ise herkesin alabileceği çeşitliliğin olması ve "bunun şu kapağı olacak mı? şu şekilde bir baskısı olacak mı?" gibi tonla sorunun önüne geçebilmek. Pahalı satma mevzusuna girmiyorum bile, fiyatları piyasanın geneliyle karşılaştırırsanız sonucu zaten siz de göreceksiniz. Ama varyant ve limitli baskıların özelliği bir yere ait oluşudur. Yurtdışında A yayınevi yayınladığı çizgi romanın B dükkanına, C dükkanına özel varyantlarını çıkarıyor ve bu varyantlar sadece o dükkanlarda veya o dükkanların sitelerinde satılıyor. Sonrasında 2. el olarak farklı platformlarda satılmalarını hesaba katmıyorum. Evet, herkesi memnun edemezsiniz ama mümkün olduğunca ortak bir paydada buluşturmaya çalışabilirsiniz. Mağazaların ve yayınevlerinin arasındaki ticaret/alım-satım mevzularına girersek işin içinden çıkamayız, zaten o tartışmanın yeri de bu başlık değil.
Çizgi romanla ve hayatın geri kalan bütün güzellikleriyle dolu iyi bir sene geçirmemiz dileğiyle.  :)

Mrtekin

Mercy'den iç sayfa örnekleri paylaşabilmeniz mümkün mü? Kapaklar güzel ama konu ile ilgili hiçbir fikrim yok açıkcası.
They drew first blood...

memospinoz

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Ocak, 2021, 14:24:22
Mercy'den iç sayfa örnekleri paylaşabilmeniz mümkün mü? Kapaklar güzel ama konu ile ilgili hiçbir fikrim yok açıkcası.

Image çizgi romanı. Mercy isimli bu seri Victoria devrinde geçen bir korku hikayesi. Woodsburgh adında bir Amerikan kasabasında gizemli yaratıkların saldırısıyla başlıyor. Gizemli olaylar, sırlarla dolu karakterler, şiddet ve [spoiler]seks...  ;D[/spoiler]

https://vimeo.com/363797097

frodo

Presstij gerek kargo,gerek baskıları ile övgüleri hak ediyor. Umarım kendilerinden 2021'de bir çok yeni yayın görürüz.
Mercy ile alakalı kırmızı kapak benimde çok hoşuma gitti.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"