Ana Menü

Kayıp Üyeler

Başlatan rumar80, 06 Mayıs, 2013, 10:51:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Ozan abiyi sahalara döndürelim...
They drew first blood...

hanac

Ozan Beye mail attım.

Umarım geri döner.

caretta

Forumumuzda birçok listeyi düzenlemiş olan üyemiz Kızılmaske (Yahya Şahin) dostumuz uzun süredir forumda yok.
Bir dargınlık filan mı sözkonusu ?
Çizgi Düşler'in yayınladığı hiçbir seri  listesi o olmayınca forumda da yer almamış.
Dostumuz hakkında bilgisi olan var mı ?

Gambit (Süleyman Sipahi) de "kayıp" üyelerden. Birçok eski üye de arada bir foruma girip tek satır birşey yazmadan çıkıyorlar. Doktor Aramas, Konyakfıçıları ilk aklıma gelenler.

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Ekim, 2015, 20:55:23
Kızılmaske (Yahya Şahin) dostumuz uzun süredir forumda yok.
Gambit (Süleyman Sipahi) de "kayıp" üyelerden.

Hiçbiri ile dargınlığımız yok.

Kalidor adminimiz Yahya ile telefonda da görüştü.

Çocukları olacaktı o yüzden foruma giremiyordu.

Gambit aka Süleyman da evlendi ve bitti.  :)

Yine dönerler bir gün, yıllar sonra da olsa.

konyakficilari

Kıymetli Atilla abi, yoğunluktan yazı yazamasam da güzel yazılarınızı okuduğumu belirtmek isterim.
Hasan abi, bir ara Kadıköy kahvaltısı yapalım derim.
Forumdan uzak kalmak kolay değil. Sizler gibi değerli insanlar pek bulunmuyor.
herkese selam ve saygılarımla

caretta

Asilkan dostum buralarda olduğuna sevindim.Teks okumaya devam.Selamlar,sevgiler...

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 26 Ekim, 2015, 20:55:23
Forumumuzda birçok listeyi düzenlemiş olan üyemiz Kızılmaske (Yahya Şahin) dostumuz uzun süredir forumda yok.
Bir dargınlık filan mı sözkonusu ?
Çizgi Düşler'in yayınladığı hiçbir seri  listesi o olmayınca forumda da yer almamış.
Dostumuz hakkında bilgisi olan var mı ?

İlginiz için Teşekkür ederim.Benim bir oğlum daha olunca foruma ara vermek zorunda kaldım.ama artık yeniden aranızdayım.listelerede en kısa sürede güncelliyeceğim

caretta

Hoşgeldiniz Yahya Bey.Oğlunuzu Allah bağışlasın.Artık yavaş yavaş listelere el atarsınız umarım.

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 19 Şubat, 2016, 15:57:12
Hoşgeldiniz Yahya Bey.Oğlunuzu Allah bağışlasın.Artık yavaş yavaş listelere el atarsınız umarım.
Teşekkür ederim .Bir ara forumda yer sıkıntısı çökme sorunu vardı galiba resimlerden dolayı ben öyle hatırlıyorum.o sıkıntı yoksa listelere kaldığımız yerden devam edebiliriz...  :( ??? 8)

hanac

Yahyacığım hoşgeldin, seni çok özledik.

Oğlun için de tebrik ederim.

Yahya, eski listeleri kontrol edersen bazı resimlerin silinmiş olduğunu görebilirsin.

En iyisi, Flickr de bir hesap açman.

Resimleri oraya yüklersen ve oradan link verirsen silinme ihtimali yok.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 19 Şubat, 2016, 16:31:33
Yahyacığım hoşgeldin, seni çok özledik.

Oğlun için de tebrik ederim.

Yahya, eski listeleri kontrol edersen bazı resimlerin silinmiş olduğunu görebilirsin.

En iyisi, Flickr de bir hesap açman.

Resimleri oraya yüklersen ve oradan link verirsen silinme ihtimali yok.
Hoşbulduk Hasan Teşekkür ederim.Eğer resimler sıkıntı yaratıyorsa gene eskisi gibi sade listeye dönebiliriz.hem bu arada interneti sınırlı olanlarında sınırını zorlamamış oluruz....  ::) :D ;)

kalidor

Vaaayy sayın Kızılmaske hoşgeldiniz. Bir oğlu daha derken üstüste 2. oğlunuz mu oldu, maşallah çok hızlısınız  ;D

Yüce admin hanac'ın da dediği gibi Flickr.com adlı sitede bir hesap açıp oradan yükleyebilirsin. Nasıl yapılacağıan dair kılavuz aşağıda mevcut

1. www.flickr.com üzerinden bir hesap oluşturun. Yahoo mailiniz varsa direkt yahoo adresi ile de girebiliyorsunuz.
2. Resmi yükleyin ve yüklediğiniz resme tıklayıp büyütün.
3. Büyüttükten sonra sol aşağıdaki share bölümünden BBCode seçin
4. Oradaki ince uzun pencereden uzantılı resim linkini bulup foruma yapıştırın. Ayrıca aşağıda resim boyutunu da ayarlamayı unutmayın.

Fatih Abi burada yüklediğimiz resmi foruma nasıl ekleyeceğimizi anlatmış zaten, daha etkili olması açısından ben de adım adım görsellerle anlatarak destekleyeyim.

Kaydımızı yapıp hesabımıza girdikten sonra (telefona doğrulama kodu geliyor o kodu girmeden kullanamıyoruz siteyi) en üstte upload seçeneği gözüküyor zaten.

1- Upload'a basınca karşımıza böyle bir ekran çıkıyor dilerseniz buradan choose photos & videos butonuna basarak dilerseniz bilgisayarınızdan resimleri seçip buraya sürükleyerek yükleyebilirsiniz tıpkı diğer sitelerde olduğu gibi.

2- Upload için seçtiğimiz resim(ler) henüz yüklenmedi, şöyle bir ekran gelecek buradan gizlilik, hangi albüme ekleneceği, ismi vs.. ayarları yapıp sağ üstteki upload X photo butonuna tıklıyoruz.

3- Artık resimlerimiz yüklendi, ve site bizi yüklediğimiz resimlerin olduğu sayfaya yönlendiriyor. Buradan hangi resmi paylaşacaksak o resme tıklıyoruz.

4-Resmi açtık, sağ altta etrafını kırmızıyla çizdiğim buton paylaşma butonu. Ona basınca son aşamaya geçiyoruz.

5- Karşımıza gelen bu ekranda BBCode kısmına tıklıyoruz, kodun altındaki çubuktan paylaşacağımız resmin hangi boyutta paylaşılacağını ayarlıyoruz o yüzden oldukça önemli. Boyutu da seçtikten sonra geriye oradaki kodu seçip Fatih Abinin de dediği gibi koddan img] kısmını ayıklamak kalıyor.

İlk başta zahmetli görünebilir ama alışınca zorlanmıyorsunuz, diğer sitelerin aksine kalıcılığından pek şüphe duymuyorum Yahoo'nun servisi olduğu için.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 19 Şubat, 2016, 17:01:23
Vaaayy sayın Kızılmaske hoşgeldiniz. Bir oğlu daha derken üstüste 2. oğlunuz mu oldu, maşallah çok hızlısınız  ;D

Teşekkür ederim kalidor doğru tahmin ettin seni kutlarım arayı fazla açmamak lazım değilmi.Açıklamaların için sağol ama bu uzun iş gibi görünüyor.en iyisi gene eski sisteme dönmek.... ::) ;D :D

HacıGeraltEmmi

Sayın kızılmaske 10 kaplan ve 3 smiley gücünde foruma dönüş yapmış. :) :D Hoşgeldiniz, özlemiştik listelerinizi ve yazdıklarınızı.

DAMPYR

Alıntı yapılan: designer73 - 19 Şubat, 2016, 21:09:49
Sayın kızılmaske 10 kaplan ve 3 smiley gücünde foruma dönüş yapmış. :) :D Hoşgeldiniz, özlemiştik listelerinizi ve yazdıklarınızı.
teşekkür ederim designer73 ben yokken listeleri büyük ölçüde güncelliyen Ahmet Oktay kardeşimize teşekkür ediyorum.... :o :D :-*