kedidiro'dan topu bir arada

Başlatan kedidiro, 07 Mayıs, 2013, 23:53:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: kedidiro - 25 Haziran, 2013, 14:17:56
Ancak ülkemizde bir çok şehre trenle gidemezsiniz. Örneğin; turizmin başkenti Antalya'ya, Çanakkale'ye, Muğla'ya veya Trabzon'a
( Bu arada bir dönemin popüler dizisi Yaprak Dökümü'nün final bölümünde aile Haydarpaşa'dan trene binip Trabzon'a doğru yola çıkmıştı.)

Ha ha ha, bak buna gülünür.  :)

rumar80

Rahmetli dedemim köstekli bir saati vardı trenli. "Şimendifer saati" derdi durmadan. Nur içinde yatsın.

rumar80

Indiana Jones and the Last crusade filminde genç Indy bir sirk treninin üzerinde kovalamaca yaşar ve yılanlarla dolu vagona düşer.

alan ford

Alıntı yapılan: kedidiro - 25 Haziran, 2013, 14:17:56
TREN   NOTLARI;
1-   Tren saati veya trenli saat mi demeli? Serkisoff marka cep saatleri...

Bu vesileyle sorayım. Rahmetli dedemden kalma , ama Cortebert marka , bir cep saatim var benim de.
   D.T.C Demiryolları'ndan emeklilik hediyesi ,arkasında bir ay yıldız ve şimendifer baskısı olan. Bu saati tamir ettirebileceğim güvenilir bir usta bilen var mıdır ? İstanbul ya da İzmir'de olabilir  ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

Alıntı yapılan: kedidiro - 25 Haziran, 2013, 23:12:48
metro da bir çeşit tren sayılır. ray üzerinde hareket ediyor. o yüzden binmedim dememek lazım
Alıntı yapılan: kedidiro - 25 Haziran, 2013, 23:00:24

sitenizin üyesi değilim ama, amcaoğlunun bu yazısına şapka çıkararak koca bir "mööööö" demek istiyorum.

vay canına siteye korsan giriş olmuş... sevgili arkadaşım ve amcaoğlum kendi bilgisayarında da benim sayfamın açık olmasından yararlanıp sızma gerçekleştirmiş... böyle olmaz diyorum ve son üç senede aldırdığım çizgi romanların hatrına kendini üyeliğe davet ediyorum...