Marvel Team-Up - Büyülü Çizgi

Başlatan hennessy, 22 Haziran, 2013, 12:31:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: xmenac - 09 Kasım, 2016, 00:18:30
Fantastic Four, bana her daim Marvel'ın temeli olan seri gibi geliyor. Çizgi roman evrenini ilgilendiren olaylarla doğrudan ilişkileri, diğer karakterlerle sürekli iç içe olmaları bu düşüncemin başlıca sebeplerinden.

Tabii son yıllarda bu durum bir hayli değişti. Fakat essential maceralarda bu durumu gözlemlemek daha kolaydır diye düşünüyorum. Marvel serilerini daha detaylı takip eden arkadaşlar değinebilir belki bu konuya.
bu konuyu en iyi Rıza toparlar  :) çünkü iş 60`lardan başlayıp bugünlere kadar bir değerlendirmeyi kapsıyor ve Rıza`yı son gördüğümde elinde "moon knight"tan "dr.strange"e bir sürü "esential cilt vardı ve arpa suyu ile kokoreç  ;)  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 09 Kasım, 2016, 00:18:30
Fantastic Four, bana her daim Marvel'ın temeli olan seri gibi geliyor. Çizgi roman evrenini ilgilendiren olaylarla doğrudan ilişkileri, diğer karakterlerle sürekli iç içe olmaları bu düşüncemin başlıca sebeplerinden.

Tabii son yıllarda bu durum bir hayli değişti. Fakat essential maceralarda bu durumu gözlemlemek daha kolaydır diye düşünüyorum. Marvel serilerini daha detaylı takip eden arkadaşlar değinebilir belki bu konuya.

Benim açımdan da öyle. Fantastic Four, uzun yıllar Marvel'ın kalbi, ruhu oldu. Özellikle 60'lı yıllarda Inhumans'dan, Black Panther'e. Silver Surfer'dan, Uatu'ya bir çok karakter ilk kez Fantastic Four'da gözüktü. Çizgi romanın efsane isimleri bu seride çalıştı. Şu anki konumu maalesef direktman filmlerle alakalı. Ne zaman film hakları Marvel'a döner işte o zaman Fantastic Four bütün haşmetiyle çizgi romanlara da geri döner.

Nightrain

Marvel Team-Up'ın orjinali 4 ciltmiş. Bizde 8 cilt yapıyor. Yani sonraki cilt ile seri final yapıyor sanırım? Normalde seri 150.sayıda bitmiş ama Amerika'daki 4.cilt 98.sayıda bitiyor. Yani Marvel devamını getirmemiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Dördüncü cilt 98. sayıda bitmiyor.  75 gibi bir sayıda bitiyor. Serinin yarıda kalmasının sebebi Marvel'İn essential serilerini basmayı bırakıp renkli epic collection serilerine  başlaması

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 28 Ağustos, 2016, 16:13:34
Olabilir. Ve #74'ün yayınlanmaması da benzer nedenden olabilir. O sayıda da o zamanki SNL (Saturday Night Live) oyuncuları var.

79. sayı yani Red Sonja ile olan macera da basılmadı beklendiği gibi. Orijinal 4. ciltte de bulunmuyor.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: memospinoz - 09 Kasım, 2016, 20:05:04
79. sayı yani Red Sonja ile olan macera da basılmadı beklendiği gibi. Orijinal 4. ciltte de bulunmuyor.

bunu galiba kalidor daha iyi bilir (çünkü conan the barbarian'ın klasik serisinde de red sonja sayıları atlanıyor...)
sanırım red sonja telif haklarıyla ilgili bir sorun...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Kesinlikle ondan.
  Hatta bir sonraki macerada ki Bilka Örümcek adam ilk sayıdır Black widow yolda giderken arkada Daily Bugle'ın anailk sayfasında iki kahraman Kulan Gath öle savaşırken fotoları vardır.
  Kulan Gath daha sonra okurların karşısına X men serisinde çıkar.  Tüm Man hattan adasını barbar çağına çevirir. Bir tek örümcek adam dışında.  Güzel bir maceradır.  Eğer klasik x-men devam ederse okuyabiliriz.

İdrava

Ama İlyas Bey 150 ya kadar yayınlayacak değil mi?

İlyas Erkul

Alıntı yapılan: İdrava - 09 Kasım, 2016, 21:15:14
Ama İlyas Bey 150 ya kadar yayınlayacak değil mi?
Seriyi  bitirecez merak etme...   ;D  ;D  ;D

hennessy

Alıntı yapılan: İlyas Erkul - 10 Kasım, 2016, 19:28:16
Seriyi  bitirecez merak etme...   ;D  ;D  ;D

Kimleri görüyoruz :)

Güzel haber okumaktan keyif aldığım bir seri...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Büyülü, Essential Fantastic Four bassın diye kampanya mı başlatsak?  ;D

yalcinerol345

Alıntı yapılan: Nightrain - 11 Kasım, 2016, 12:51:18
Büyülü, Essential Fantastic Four bassın diye kampanya mı başlatsak?  ;D
Essential bassın da hangisi olursa olsun.Essential isteriz.

gamlıbaykuş

Her türlü Essentiall kampanyasına ben de varım  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Alacağım 2 tane essential var; Thor ve Fantastic Four. Diğerlerinde yokum. :)

hennessy

8.cilt Aldık arşive koyduk kapak resmini çok beğendim UGH!

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları