Klasik Thor - Büyülü Çizgi

Başlatan hanac, 08 Temmuz, 2013, 12:09:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Sayfa Sayısı: 260
Etiket Fiyatı: 30 TL

hennessy

son iki cildi aldım çizimler güzel daha okumadım.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Dr.ArAmAS

kaç cilt kaldı acaba ??var mıdır bilen ??

memospinoz

Alıntı yapılan: Dr.ArAmAS - 27 Ekim, 2017, 22:09:55
kaç cilt kaldı acaba ??var mıdır bilen ??

Alıntı yapılan: memospinoz - 19 Temmuz, 2017, 18:32:45
Genellikle ikiye bölünerek yayımlandığı için durum şöyle (Fakat Marvel tarafından da devamı gelmediğinden bütün hikayeleri kapsamıyor bütün ciltler):
Amazing Spider-Man 22 cilt (4 cilt Gerekli Şeyler tarafından yayımlandı),
Avengers 18 cilt (2 cilt yayımlandı),
Marvel Team-Up 8 cilt (Büyülü Dükkan 9. ciltte şu anda, Marvel'in ciltlemediği yerden hikayeye devam ediyor),
Rampaging Hulk 4 cilt (tamamlandı)
(Incredible Hulk 14 cilt olanı yayımlanmadı, eskiden düzensiz şekilde çıkmış olabilir),
Classic X-Men 6 cilt (bir ara sanki Arkabahçe çok az süre yayımlamıştı),
Silver Surfer 4 cilt (2 cildi Gerekli Şeyler tarafından yayımlandı),
Tales of the Zombie 2 cilt (Gerekli Şeyler tarafından 1 cilt olarak fakat 3 farklı kapakla çıkmıştı, devamı gelmedi ve yarım kaldı),
Thor 14 cilt (8. ciltte) ,
Wolverine 14 cilt (Arkabahçe ve Gerekli Şeyler tarafından sanırım ancak 4 cilt yayımlandı, yanılıyor olabilirim),
X-Men 22 cilt (7 cilt Gerekli Şeyler yayımladı, daha önce sanırım Arkabahçe de yayımlamıştı)

Yine Essential serilerden Web of Spider-Man (Bilka?), Thor (Alfa), Rampaging Hulk (Alfa), Peter Parker, the Spectacular Spider-Man(Bilka?), Iron Man (Alfa), Incredible Hulk (Alfa?), Fantastic Four (Alfa), Captain America (Alfa), Amazing Spider-Man (Bilka), Silver Surfer (Marvel, Alfa), Punisher (Alfa) gibi seriler eskiden Marvel (Türk olan :) ), Alfa ve Bilka tarafından düzensiz şekilde yayımlanmış olabilir.

4 cilt kaldı.

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Ekim, 2017, 22:20:39

4 cilt kaldı.
teşekkürler memospinoz...güzel haber...bir klasik daha tamamlanacak...

hennessy

İlyas'ım 4 cildi basar mısın yoksa ben mi kaçak basayım :)
Not :01/01/2018 tarihi itibari ile :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Rumar80 dostumuz essentialların Büyülü 8 ile bittiği konusunda çok iddialıydı ki çizgiroman hafızası olarak hiç yanılmayan bir dostumuzdan bahsediyoruz :)

Son durum nedir, doğrusu nedir?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

İkiye bölünerek yayımlandığı için 1 ciltten bizde 2 cilt çıkıyor. Son cilt şu:

http://marvel.com/comics/collection/46087/essential_thor_vol_7_tpb_trade_paperback

memospinoz

Journey Into Mystery ve Thor'un ilk sayıları bizde çıkmadığı için tabii ki Essential ciltlerinden devam edilmeyecek. Thor #272'den devam edilecek. Team-Up'daki gibi Marvel'in Essential ciltlerine dahil etmediği bölümler bizde yayımlanacak.

darbove

https://www.amazon.com/Essential-Thor-Vol-Marvel-Essentials/dp/0785118667   sayfa sayısı 536

http://www.dr.com.tr/Kitap/Thor-Klasik-Cilt-1/Stan-Lee/Cizgi-Roman/urunno=0000000453331   sayfa sayısı 296

Bu durum gerekli şeyler serilerinde de aynı. Wolverine klasiklerin 2 essential cildini arkabahçe bastı.
1.cildi 2 parçaya, 2. cildi 6 parçaya ayırıp basıldı, gerekli şeyler 3'e bölüp essential 3'ü basıyordu ama 3.cilt çıkamadan yarıda kaldı.

Emin olmamakla beraber X-men klasik essential cilt 1 arkabahçe tarafından 6 parça olarak basıldı.

Gşnin bastığı x-men klasik 1-2 essential 2 oluyor hatta 2'nin 1. baskısının arkasında da öyle yazıyor.

Arada sırada klasik serileri okumaya çalışıyorum fakat benim için fazla ağır ve sindirmesi zor ciltler.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Ekim, 2017, 11:23:58
Journey Into Mystery ve Thor'un ilk sayıları bizde çıkmadığı için tabii ki Essential ciltlerinden devam edilmeyecek. Thor #272'den devam edilecek. Team-Up'daki gibi Marvel'in Essential ciltlerine dahil etmediği bölümler bizde yayımlanacak.

Levent Suberk

Eski Amerika baskı fasiküller başkaydı. 60 lı ve 70 li yıllarda Yeni Frenç Amerikan Kitabevi getirirdi. Sayıların arkasında fiyatın yazılı olduğu mühürleri vardı. Yeni Frenç Amerikan Kitabevi aslında o zamanlar tek yabancı yayın getiren kitapçıydı. Bursa'da Armağan Kitabevi vardı. Atatürk Caddesinde kitap kırtasiye satardı. Dergiler bir standa konur, kapının önüne çıkarılırdı. Comicsleri oradan tanıdım ilkokul ve ortaokul yıllarında. Bir de Şekercioğlu kitabevi vardı. Yabancı yayınları bir de o satardı. İngiliz Whoopie dergilerini uzun zaman Şekercioğlu kitabevinden almıştım. Daha sonra, 70 lerin ortalarında lise yıllarındayken Tenten'in ve Asteriks'in İngilizce albümlerini Basak Caddesine çıkarken sağda bulunan Özşen Kitabevinden alırdım. Kitabevlerinden başka bir de Tuzpazarı denilen çarşı içinde pazar günleri seyyar kitapçılar sergi açarlardı. Hasan abi dediğimiz bir kitapçı İzmir'deki Amerikan üssünden eski dergileri alır satardı. Comicsleri bir müddet te Hasan abiden almıştım. Gazete kağıdı gibi bir kağıda basılıydı. Kendine has bir kokusu vardı kağıdının. Archie, Beetle Bailey, Gold Key Comics ne ararsan vardı. Bu dergilerden Last of the Mohicans'ı unutmam. Derginin açılış sayfasında bir karede Ishmael adını okuyunca, bunların Türk olduğunu düşünmüş, bir gurur duymuştum. Suhulet Kitabevi de Almanca Miki Maus getirirdi. Tifdruk baskılı derginin içinde birçok oyuncak reklamı vardı.

Bir dergi kapağı insana neler hatırlatıyor.

yalcinerol345

Çok sevindim bu habere.Örümcek adamın, Team-Up'tan başka bir klasik serisi de yayınlansa.

Animvader

Essential olarak basılmamış sayıların dijitalleri Amerika'dan nasıl alındı acaba merak ettim doğrusu. Eskiden Alfa, Bilka vs. orjinalinde renkli olan serileri siyah beyaza çevirirken kötü bir kopya olduğundan çoğu detay arka planda yiter giderdi.

Acaba Marvel'ın elinde essential olarak basmasa da bu sayıların renklendirilmemiş dijitalleri var da onları mı gönderiyor yoksa Büyülü mü grafik işini hallediyor?

rumar80