Saga - Marmara Çizgi

Başlatan pearl jam, 30 Temmuz, 2013, 23:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battlehammer

Nihayet bu hafta elime geçti ilk 3 kitabı içeren deluxe baskısı Saga'nın. Acele etmeden, sindire sindire okuyorum (sansürsüz demiş miydim :) )

Gerçekten etkileyici.

Nightrain

Harika. Biz hiçbir zaman böyle şeyler göremeyeceğiz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

Cok guzel edisyon gercekten. Ingilizce orjinallerin en buyuk artisi bu.
Misal Hellboy'un Library Edition'lari, nasil icim gidiyor anlatamam.

Chuck

Marmara Facebook sayfasında Saga cilt 3 geliyor yazmış.  :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

ferzan

Tıpkı Masallar serisinde olduğu gibi Saga'yı da çıktığı gibi alıyordum (zaten 2 sayı çıktı) ama okumadan kenara koyuyordum...Periyodu da epey açıldığı için, neredeyse senede bir cilt yayınlandığı için hiç bulaşmayıp biriksin diye bekledim ama baktım ki birikecek gibi görünmüyor, başladım 2 hafta önce...Birer gün arayla iki cildini de sindire sindire okudum...

Saga ilk cildin ilk 10 sayfasını daha önce de okumaya kalkışmıştım ama modumda değildim...İkinci cilt çıktıktan sonra gene ilk cildin başına oturdum ama bir türlü devam etme isteği duyamıyordum ilk 10 sayfadan sonra...Son oturuşumda zihnim de açıktı, modum da iyiydi...Su oldu aktı seri...

Çok az çizgi roman serisinde benzer bir tadı aldığım oldu...Yürüyen Ölüler serisini ya da Scalped'i okurkenki doygunluğu, seriyal anlatım ustalığını buram buram aldım Saga okurken...Epeydir kendini bu kadar iyi okutan, farklı, kafa açıcı bir eser elime almamıştım...Saga da aldığı övgileri sonuna kadar hakediyormuş dedirtti...Boşu boşuna en iyi devam eden seri seçilmemiş dedirtti...

Saga üzerine aslında konuşacak çok şey var...Deney gibi birşey bu eser ama şu an için hakkında uzun uzun yazacak yeterliliğe sahip değilim...Sadece her anından zevk almaya bakıyorum...3. cilt gelecekmiş yakın bir zamanda...Umarım Yürüyen Ölüler serisinde olacağı gibi orijinal yayını birer cilt geriden takip edebileceğimiz şekilde hızlanır Türkçe basımları...Image Comics gerçekten iyi iş çıkarıyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

SAGA Sayı 3, Nisan 2016

16cm x 24cm, 144 Sayfa, Renkli, 30TL,
Yazar: Brian K. Vaughan, Çeviri: Burç Üner

Ödüllü yazar BRIAN K. VAUGHAN (Bağdat'ın Aslanları, Ex Machina) ve ciddi derecede beğenilen çizer FIONA STAPLES'ın eseri (Mystery Society, Done to Death) SAGA, kâinattaki yerlerini bulmaya çalışan genç bir ailenin sürükleyici hikayesini anlatıyor. Edebi kahramanlarını arayan acemi ebeveynler Marko ve Alana, Quietus gezegenindeki kozmik fenere ulaşırken onları takip eden birçok kişi de hedeflerine nihayet yaklaşıyor.

pearl jam

Üçüncü cildi az önce bitirdim. Hikaye, karakterler, tempo, kurgu, çizimler, kapaklar... Herşeyiyle olmuş bir seri. Sinemaya da uyarlanacakmış yakın zamanda. İyi bir uyarlama yapılırsa ufak çaplı bir star Wars etkisi yaratabilir. 

Sakızlı Ohannes Paşa

3. cildi az önce bitirdim ve yine tadı damağımda kaldı. Bu ciltte hikaye çok ilerlemiyor ama genişliyor. Birçok karakteri daha iyi tanımaya başladık. Favorim ise yalan kedisi. Al eve besle. Ancak sahibinin yalanlarını söylemeyeceği bir ayar yapmak gerekiyor.  :)

Marmara'nın baskı konusunda biraz daha seri olmasını diliyorum. Sonuçta;

1. cilt: Şubat 2014
2. cilt: Mayıs 2015
3. cilt: Mart 2016

olarak çıkmış. 1 ve 2 arasındaki 15 aylık süre 2 ve 3 arasında 10 aya indirilebilmiş. Ama yine de bence uzun bir süre. 3. cilde başlamadan önce 2. cilde bir göz gezdirmek zorunda kaldım. Şöyle en fazla 6 ay olsa arada tadından yenmez.

3. cilt: 8.5/10.

cemilngn

Ben üç cildi de birlikte aldım. Peş peşe okuyunca insan doyamıyor. Sonlara doğru hiç bitmesin istedim. Bu sene okuduğum en iyi çizgi roman diyebilirim. 4. cildi heyecanla bekliyor olacağım.

ferzan

İlk iki cildi Mart ortası okumuştum...Aradan iki ay geçmişken, hala öykü zihnimde tazeyken dün akşam 3. cildi okudum...Tadı damağımda kaldı benim de...Çok ayrı bir havası var bu eserin...Garip bir şekilde yutuyor okurunu, su gibi okutuyor...Yaz aylarında 4. cilt de gelirse değmeyin gitsin...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

panthei

çok iyi seri orası kesin de, 4 ne zaman çıkar o büyük meçhul gibi hal böyleyken

mrex

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 21 Mayıs, 2016, 00:39:57
olarak çıkmış. 1 ve 2 arasındaki 15 aylık süre 2 ve 3 arasında 10 aya indirilebilmiş. Ama yine de bence uzun bir süre. 3. cilde başlamadan önce 2. cilde bir göz gezdirmek zorunda kaldım. Şöyle en fazla 6 ay olsa arada tadından yenmez.

Kitapların arasındaki süre konusunda haksız değilsiniz ama şu bilgiyi vereyim; SAGA, ABD'de standart bir çizgi roman gibi yayınlanmıyor. 4 senede henüz 36. sayıya yeni geldiler, orijinal ciltlerin arasındaysa yaklaşık 9 aylık bir periyot var.

Nemo

3 cildi birden alanlardan biriyim. Bekledigimden de muhtesem. Cok hosuma gitti ilk cilt. Kalan iki cildi yavas yavas okumak istiyorum bitmesin diye.
Özel Alfa Ajanı

battlehammer

Alıntı yapılan: ilke - 01 Haziran, 2016, 08:59:09
Saga ve Chew'a biz "cesaret" ettiğimizde hiç kimsenin bu serilerden haberi yoktu.

"Saga'dan kimsenin haberi yoktu"nun, "top sakalı Türkiye'ye ben getirdim" ile aynı seviyede bir beyan olmasının yanı sıra, sansürlenerek basılan bir yayını cesaret sözcüğüyle bu kadar rahat kullanabilmek can sıkıcı.

tulgan

Alıntı yapılan: battlehammer - 02 Haziran, 2016, 17:14:02
"Saga'dan kimsenin haberi yoktu"nun, "top sakalı Türkiye'ye ben getirdim" ile aynı seviyede bir beyan olmasının yanı sıra, sansürlenerek basılan bir yayını cesaret sözcüğüyle bu kadar rahat kullanabilmek can sıkıcı.

Popüler ve popüler olmayan çizgi romanlardan bahsederken edilen bir lafı bu kadar yanlıs anlamak ve sırf basılabilmesi adına uygulanan sansürü eleştirmek büyük cesaret gerçekten.