JBC : Deadpool : Wade Wilson'ın Savaşı ( Wade Wilson's War )

Başlatan Jedmau, 04 Ekim, 2013, 12:53:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercoktay

Ben de bu hikayeyi ilk hikayeye göre daha güzel buldum. Küçük ayrıntılar ve cuk oturan küçük espriler hikayeyi daha da güzelleştiriyor.

Umarım satışları hep yüksek olur da daha güzel çizgi romanlar okuyabiliriz.

Açıkcası ben American Vampire ve Starwars çizgi romanlarını daha bir merakla bekliyorum.

Chuck

Bencede ilk cilde göre daha iyiydi yada karakter kafamıza daha çok yatmaya başladı ki böyle düşünüyoruz.Cildi gerek hikaye gerekse çizim olarak beğendim. Parasının hakkını bolca veriyor. Özellikle Deadpool'un Weapon X olaylarını anlattığı bölüme bayıldım :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

panthei

keyifle okunuyor, devam planı var mı? Nasıl bir seri söz konusu?

Jedmau

Bu yayın bir seri değil ama yeni yayınlar gelmeye devam edecek:)

saoirse

geç de olsa sonunda okuma fırsatını yakalayıp bir çırpıda bitirdiğim kitap olmuştur.

deadpool, tamamen idealize bir şekilde yaratılmış ve her süper kahramanın kendi ilkelerinden ödün vermediği geniş çizgi roman evreninde adeta marjinalliğiyle parlayan bu evrenin üvey evladı.

2010 yılında dört sayılık bir eser olarak yayımlanan wade wilson'un savaşı; tamamen deadpool üslubu ile okuduğumuz bir orijin hikayesi olarak başlayıp ilerlerken devam eden sayfalarda bize unuttuğumuz bir şeyi dahiyane bir şekilde hatırlatıyor; deadpool'un kişilik bölünmesi meselesi. burada görece bir kavram olan gerçekleri tüm anlatıcılardan dinlesek ve tümünün kendi içinde mantıklı olduğunu düşünsek de gerçek ve hayalin birbirine karıştığı eğlenecli bir deneyime dönüşüyor kitap.

kitapta popüler kültüre dair yapılan göndermeler de gayet hoş; yıkım üzerinden michael bay esprisi, yüz metaforu üzerinden michael jackson parodisi. bunlar hikaye ye ustaca eklenmiş eğlenceli anlar.

sadece batman basımlarıyla bile büyük bir yayınevi olan jbc yayıncılık'ın çok doğru bir kararla bünyesine kattığı bu klasik marvel comics kahramanı gibi olmayan marvel kahramanına tüm çizgi roman okurlarının bir şans vermesi gerekir.

Jedmau

Nightrain

Demek ki bu ülke senelerdir Deadpool'u bekliyormuş. O zaman şu seriyi basarsınız artık? ;D

http://marvel.wikia.com/Deadpool_Vol_2
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 12 Mayıs, 2015, 14:12:40
Demek ki bu ülke senelerdir Deadpool'u bekliyormuş. O zaman şu seriyi basarsınız artık? ;D

http://marvel.wikia.com/Deadpool_Vol_2

İşte ben asıl bu seriyi bekliyorum.

Jedmau

pizagor

Deadpool külliyatımız kaça ulaştı, dört mü, beş mi? Ama bence içlerindeki en eğlenceli hikaye buydu.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

They drew first blood...

xmenac

Wade Wilson'ın Savaşı
Marvel Evreni
Edebiyat Kahramanları
Deadpool vs Deadpool
5 Ronin

Beşe ulaşmış oluyor bu şekilde saydığımızda. :D

Mrtekin

They drew first blood...