Böyle Sustu Zerdüşt - Esen Kitap

Başlatan pearl jam, 05 Kasım, 2013, 12:34:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Güzel bir fuar sürprizi daha. Normalde çizgi roman basmayan yayın evlerinin çizgi roman tercihleri piyasaya farklılık katıyor. Bu kitabın da konusu ilgimi çekti, mutlaka alacağım.

Esen Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Böyle Sustu Zerdüşt

Zerdüştlük, dünyanın en eski tek tanrılı dinlerinden biri.

Peki, günümüzde ihlallerine sıkça tanık olduğumuz insan haklarının, ilk bildirisinin aslında Milattan Önce 539da, Zerdüştî bir kral olan I. Darius zamanında yazıldığını biliyor muydunuz?

2005-2008 yılları arasında Avrupanın çeşitli yerlerinde, Zerdüştlüğün birçok önemli sîması şaibeli şekillerde öldürüldü. Bu kişilerden biri olan Kasra Vadarafinin hayatından esinlenerek yazılan bu çizgi romanın her sayfasını merakla, heyecanla, gülerek ve duygulanarak okuyacaksınız.

İranda Zerdüştî olmak, Zerdüştlüğün tarihi, mültecilik, aşk, cinayet gibi temaların peşinde İran, İsviçre, Fransa, Amerika, Hindistan gibi ülkelerde dolaşacaksınız.

Fransada en yetenekli çizgi romancılar arasında kabul edilen Nicolas Wild, sürgün edilen, horlanan, öldürülen insanları anlatırken bile güldürmeyi ve mesafeli durmayı başarabiliyor.

Çizgi roman okurken sadece eğlenmek değil, aynı zamanda düşünmek ve keşfetmek istiyorsanız, Böyle Sustu Zerdüştün sesine kulak verin...

"Şaşırtıcı detaylarla dolu eğlenceli bir roman, heyecan verici bir polisiye..."
-Jean-Cristophe Ogier, France İnfo-

"Mükemmel bir çizgi roman! Son zamanların en iyisi..."
-Radio PFM-

"Bize insanlık tarihinin az bilinen bir parçasını hatırlatan, nefes nefese ve yoğun bir öykü..."
-Libération-

"Böyle Sustu Zerdüştte, Nicolas Wild, kendine has mizahı ve hassasiyetiyle sizlerle..."
-Le Monde-

"Bilgece, güleryüzlü, derin ve ironik. Bu çizgi roman Wildin yeteneğini teyit ediyor."
-LExpress-

hanac

Konusu çok ilginç.

Kesinlikle satın alacağım.

pizagor

Çizgiroman dizisi demiş ya Esen Kitap, sitelerinden bir bakayım dedim bu diziden başka kitaplar var mı diye. Maalesef sitede çizgiromana ayrılmış bir bölüm göremedim. Belki ileride :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Kasım, 2013, 13:24:25
Çizgiroman dizisi demiş ya Esen Kitap, sitelerinden bir bakayım dedim bu diziden başka kitaplar var mı diye. Maalesef sitede çizgiromana ayrılmış bir bölüm göremedim. Belki ileride :)

Albatros da öyle demişti ama Logicomix'ten sonra onlardan da ses çıkmadı

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Solomon Kane

Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hennessy

Arkadaşlar bu kitap alıp okuyanlardan yorum bekliyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Mayıs, 2015, 20:59:03
Arkadaşlar bu kitap alıp okuyanlardan yorum bekliyorum.

Aldım ama okumadım.  :)

hennessy

Kendime çok kızıyorum bu harika çizgi romanı okuyunca tekrar demek geldi içimden. Alternatif çizgi romanlara daha çok vakit ayıracağım artık.

Ders niteliğinde bir çizgi roman bitti. Dünyadaki ilk insan hakları bildirisinin M.Ö.539 yılında tek tanrılı dinlerin en eskilerinden biri olan zerdüştlük zamanı 1.Darius zamanında yazıldığını öğrendim. Genç bir araştırmacı Cyrus Yazda'nin ölümünü araştırırken bizleri İran,İsviçre,Fransa,Amerika, Hindistan'da dolaştırıp bilmediğimiz bir tarihin içine sokuyor.

Bütün insanlara kendi
Tanrılarına ibadet
özgürlüğünü verdim ve
Emrettim ki kimsenin onları
bu sebepten horlamaya hakkı yoktur.

Hiçbir hanenin talan edilmemesini
ve tüm insanlara barış ve huzuru vaat ettim.
Her insanın istediği diyarda barış içinde
yaşama hakkı tanıdım.

Kiros silindirinden alıntı
M.Ö.538 

Zerdüştlük, Dünya'nın eski tek tanrılı dinlerinden biridir.

Bâzı batılı bilim insanları Zerdüştlüğü dualist bir din olarak tanımlarlar. Bu dine inananlar beden öldükten sonra dirilip Ahura Mazda'nın huzuruna çıkacağına ve orada sorgulanacaklarına inanırlar. Yaklaşık 3.500 yıl önce Zerdüşt tarafından İran'da kurulmuştur. M.Ö. 600 ve M.S. 650 yılları arası Pers İmparatorluğu'nun resmî dîni olmuştur. Günümüzde Zerdüştlüğe Dünya çapında inananların sayısının 190.000'den az olduğu tahmin edilmektedir.[1]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Zerdüştlük
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

Ben de gecikmeli olarak okuyabildim bayram tatili dolayısıyla...Daha evvel ''Kabil Disko'' başlığında Nicolas Wild'ın anlatımını ve görsel yorumunu ne denli sıcak bulduğumu yazmıştım (bknz. http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10086.0.html )...Kabil Disko sonrasında 2012 gibi hazırladığı bu albümü de benzer hislerle okudum...Nedense bu adamın her üretimini çok sevecekmişim gibi geliyor bana...Bir an evvel Kabil Disko'nun devamının da çıkması dileğiyle...Zira ona da fazlasıyla gönderme yapılıyor kitapta...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com