Tekrar Yayındayız!

Başlatan kalidor, 05 Aralık, 2013, 15:06:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Mayıs, 2014, 14:53:06
O zaman sorun daha ciddi.  ??? Sonuçta resimlerden dışarıdaki web sitelerinden yükleniyor. Forumun attachment olayı çok kısıtlı ve zaten attach resimler ileti alanında gözükmüyor. O zaman iletiler sebebiyle mi doluyor. Kaç mb yazı giriliyor ki günde? Siteyi yedekleyip, sonra başka bir servera taşıyalım. Ama bu işlerden hiç anlamıyoruz. Mic-har, Ralph, Emre biliyorsanız bir el atın, Bandwith demekle olmuyor  :D

İşin pratiğini gerçekten bilmiyorum bir arkadaşım var profesyönel olarak bu işi yapan ona bir danışacağım akşam. Bence şu an için serverı taşımak en masrafsız ve köklü çözüm. Forumda yazılanlar %1'ini bile doldurmaz zaten buna eminim. Keza yüklenen resimler de forumu değil, resmin bulunduğu siteyi bağlar. İş çıkışı arkadaşımla bir görüşeyim, yardımcı olabileceğini umuyorum.

kalidor

Tamamdır, özelden telefonumu mesaj atıyorum, gerekirse istediğin zaman arayabilirsin. Teşekkürler :)
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Hocam bu konustugunuz kisinin iletisim bilgisini verirseniz, bi de siz ne konustuysaniz bana forward ederseniz ben de bi konusur sorarim gerekiyorsa.

benim mail ozdamarlar@gmail.com

Ralph

İş yerinden dönsün, ilk iş size yönlendireyim.

Harun Ça

Eskiden site forum işleriyle uğraşmışlığım var ama soruna el atacak kadar da bilgili değilim. Aylık trafiğin sınırsız olması en iyisi. Şuan yıllık ne kadar ücret ödüyoruz bilmiyorum ama host ve domain için benim bildiğim en sağlam firma isim tescil.net . Beni korkutan taşıma sırasında yaşanabilecek sorunlar, forumu sıfırlamayalımda.

DAMPYR

Forumu geri getiren herkeze teşekkürler.Altın Madalyonu yine yayında görmek çok güzel.Mesajlara devam... 8) 8) 8)

Ralph

Maalesef arkadaşıma ulaşamadım!

Bana kalırsa sorunun çözümü forumu taşımak olacaktır. Çok yüksek bir fiyat farkı olacağını sanmıyorum, denenebilir mi? Yöneticilerin konu hakkında fikri nedir?

kadri kerem

Forum sıfırlanırsa çok yazık olur. :o Aman dikkat.

DAMPYR

Alıntı yapılan: kadri kerem - 03 Mayıs, 2014, 00:28:43
Forum sıfırlanırsa çok yazık olur. :o Aman dikkat.
Aynı kanıdayım birsürü güzel bilgi yokolmasın dikkat... :-\ :-X ;)

kalidor

12 Mayıs sonrası iş yoğunluğum nispeten azalıyor. Bilen birileri vasıtasıyla forumu taşıyabiliriz. Bu işi yapan profesyoneller varsa bir fiyatta alıyım, napiyim  ::)
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Hocam, bu maillestigin kisinin (Sergey) mail adresini gönderebilir msin bana, bi konusayim kendisiyle.
Server tasimadan önce dertleri neymis tam olarak bi anlayalim, youtube veya resim linklerinin bandwith yaratmamasi lazim.

kalidor

Emre sana özelden yazdım hocam.
Crom! Ölüleri Say...

Ralph

Nihayet arkadaşımla konuşabildim.Host ucuzsa youtube eklentisinden dolayı kaynaklanırmış. İşin teknik boyutuna çok inmedi ama siteden youtube eklentisi kaldırılsa sorunun hallolacağını söyledi.. Ya da server değişimi. Masrafsız ve daha pratik olan youtube eklentisini kaldırmakmış.

Mister NO

Alıntı yapılan: Ralph - 11 Mayıs, 2014, 15:55:35
Nihayet arkadaşımla konuşabildim.Host ucuzsa youtube eklentisinden dolayı kaynaklanırmış. İşin teknik boyutuna çok inmedi ama siteden youtube eklentisi kaldırılsa sorunun hallolacağını söyledi.. Ya da server değişimi. Masrafsız ve daha pratik olan youtube eklentisini kaldırmakmış.

Youtube eklentisinin kaldırılması en kolayı olabilir elbette ancak şu ana kadar bir çok paylaşımın da güme gitmesi demektir bu.

Ralph

Alıntı yapılan: Mister NO - 11 Mayıs, 2014, 18:11:36
Youtube eklentisinin kaldırılması en kolayı olabilir elbette ancak şu ana kadar bir çok paylaşımın da güme gitmesi demektir bu.

Hep beraber biraz vakit ayırıp, eklentili yüklenmiş videoları link olarak koyabiliriz. Ya da vakit ve maddi durum uygunsa server taşıma da olabilir. Yönetim karar verir tabi.