Adios Jose Ortiz !

Başlatan NIC, 26 Aralık, 2013, 00:28:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Büyük usta Jose ortiz 23 aralık günü hayata gözlerini yumdu.Teksi en güzel çizenlerden biriydi benim için.

Acımız Büyük!Ruhu şad olsun   :'(

HacıGeraltEmmi

Çok üzücü bir haber oldu bu benim için. Gerçekten Teks'in efsane çizerlerindendi. :'(

nejat hüseyin özal

Ortiz'in çizdiği Tex maceralarını okurken kendimi sinema izliyormuşum gibi hissediyordum ve resim sanatına ilgi duyduğum için onun kabiliyetini kıskanıyordum... Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin.

V

"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Bir büyük ustayı daha kaybettik  :-[
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Teksin Hakkı Helal olsun Ustaya 81 yaşındaymış.Allah Rahmet eylesin... ::) :o :-\

emre ozdamarlar

Okudugum ilk Teks maceralarindan birinin cizeriydi. O cizimler olmasa Teks okumaya baslamazdim. Uzucu bir haber gercekten.

yunusmeyra

ustaya rahmetler!
kendisini ,farkında olmadan okumuştuk yıllarca..(ülkemizde o yıllarda -1970 ve 80'ler- çizgi romanları imzalarıyla yayınlamak "moda" olmamıştı..) vampirella ve korku öyküleriydi okuduklarımız..daha sonraki yıllarda bir imza niteliğindeki çizimlerini tanıyınca kanımız daha bir ısınmıştı bu ustaya..2000'lerin başında çizgi roman yeniden "dirilirken"  teks haricinde "büyülü rüzgar"ın ilk macerası ile karşımıza çıkması büyük sürpriz olmuştu..forumumuzda da "hombre" gibi genel kulvarın dışında çalışmalarından bahsetmiş ve yayınlansa ne güzel olacağından konuşmuştuk..ispanya'da çizdi,amerika,italya ve fransa için çizdi..western,bilim-kurgu,fantastik,korku ve daha bir çok konuda çizdi..teşekkürler,Ortiz!
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

NIC

10 aylık Tex

5 maxi Tex

1 Dev Tex

1 ken parker

6 magico vento

1 tex almanak

1 tanede dylan renk cümbüşü çizmiş bonelli için üstad.

tex aylık 225. sayıda ,maxi tex 15 te ve dylan colorfest 8. sayıda çizimlerini son kez görebileceğiz  :'(

İlhan Yılmaz

Elveda Ortiz... Ve teşekkürler hayal dünyamızı renklendirdiğin için.

darkwood

Büyük bir çizgiroman ustasını daha kaybettik,  :(  Teşekkürler Ortiz..
Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Yalnız Hangi Ken Parker macerasını çizmiş merak ettim...Türkiye de yayınlanmayan Ken Parker Magazin'lerden mi acaba?...

NIC

Alıntı yapılan: BAHADIR - 26 Aralık, 2013, 19:09:58
Yalnız Hangi Ken Parker macerasını çizmiş merak ettim...Türkiye de yayınlanmayan Ken Parker Magazin'lerden mi acaba?...

95 yılında çıkan ken parker magazin 33-36 arasındaki hikayeyi çizmiş

BAHADIR

Türkçe basılı olarak görmemize bir 10-15 yıl daha var yani...

DAMPYR

Çizimleri gerçekten muhteşemmiş.Böyle büyük ustalar kolay kolay yetişmiyor.Arkasında büyük eserler bırakmış... :-\ 8) :(