2014' den Çizgiroman Adına Neler Bekliyorsunuz?

Başlatan gamlıbaykuş, 30 Aralık, 2013, 22:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

2009 yılında çizgiromana yeniden döndüğümden beri yükselen çıtayı görmek beni mutlu ediyor, 2014 yılında da bu grafiğin yükselmesini diliyorum. Yayınevleri bazında bakacak olursak benim 2014' den dileğim;

_ Lal ve Oğlak yayınlarında yeni bir şeyler göreceğimizi pek düşünmemekle birlikte hazır yayınlarının fiyatlarını arttırmadan yollarına devam etmesi iyi olur.

_ Büyülü Dükkan İlyas abi' yi hızlı girişinden ötürü tebrik ediyor ve Essentiallere devam diyorum. Hulk 4 sayıda tamamlanacağından meydana gelen boşluğu Captain America ile doldurursa sevinirim :)

_ Gerekli Şeyler' i seviyorum, güzel işlere imza atıyorlar. Comics babında ağırlıklı olarak Avengers yayınlanıyor ve çoğu sayılarda event olayları ile dolu, kendi adıma daha bağımsız sayılar ya da One-Shotlar falan yayınlamasını isterim. World War Hulk, OLd Man Logan gibi. Tabi seri olayları tam gaz devam etsin yine de. Bir de Allah rızası için en azından Wolverine 3. sayı yayınlansada Vol. 3 tamamlanmış olsa. Essentiallerede hız verilirse yeme de yanında yat. Yeni yayınlara kapımız açık.

_ Marmara Çizgi; Örümcek Adam, Conan, Yürüyen Ölüler, Yalnız Kurt vs. sağlam işlere imza atılmış zaten. Yine de bahane değil bu yola yeni yayınlarla devam :)

_ Çizgi Düşler, her geçen gün bünyesine yeni çizgiromanlar katarak yoluna devam ediyor. Vertigo' ya el atılması efsane bir hareket oldu. Çizgi Düşler, Constantin'e falan da bir el atsa muhteşem olur.

_ Hoz, Dylan yayınlamaya devam etsin başka bir şey istemiyorum :)

_ YKY, Red Kit Toplu albümler hızlandırır inşallah. Süperman ile ağzımıza bir parmak bal çaldı sonra da ağırdan almaya başladı, devam efendim devam.

_ Biraz da genel değerlendirecek olursak; evet bir yayın bolluğundan bahsediyoruz ama ben bazı alanlarda bir daralma olduğunu düşünüyorum. Comicslerde hemen hemen aynı karakterlerin maceralarını okuyoruz. Captain America, Daredevil, Fantastik Dörtlü maceraları vs. ancak Avengers yayınlarında okuyabilirsek okuyoruz. Umarım 2014' de çeşitler çoğalır.
_ DC, açılımı YKY ile başladı, JBC de Batman sözü verdi. İnşallah sürekli bir şekilde okuruz. Sadece Batman mi? Hayır tabi ki Justice Leauge, Flash, Green Lantern vs.
_ Dünyada sadece Marvel ve DC yok, yeni yılda Top Cow, İmage, Dark Horse' dan da güzel seriler okumak isteriz herhalde değil mi? :)
_ Ve kanayan yara Türk çizgiromancılığı. Ne diyeyim bilmiyorum ki, umarım çok daha çok güzel yerlere gelir.

_ Son olarak da daha ucuz daha kaliteli daha çeşitli yayınlar okumak dileğiyle hoş geldin 2014 diye konuyu özetleyelim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Huma

Şimdilik Gerekli Şeyler'in Berserk'i daha sık yayınlamasını ve Marmara Çizgi'nin Bone'yi tamamlamasını bekliyorum.

dean

Ben bol bol Comics bekliyorum. Zaten odaklandığım tür Comics ama özellikle de Marvel tabi. hüzünlü flüt'ün dediği gibi sayı artıyor olsada kahraman çeşidi olarak az. Ongoing olarak devam eden ve single olarak takılan bi' Spider-Man var bi'de şimdi Punisher başladı. Captain America'nın filmine çok yaklaşıldığı şu dönemlerde Ongoing Captain America müthiş olur. Ya da ülkemizde de popülerliği artan Thor harika olur. Dc tarafına geçersek şu anda top Yky ve Jbc'de onların ne yapıcağı şekillendirecek işi. Son olarak ben Spawn'da istiyorum  ;D

alan ford

Çizgi roman ucuzlasın, Bone tamamlansın , Preacher'ı yayınlamaktan korkmayan bi ülke olalım falan filan  :D ( Juri özel isteği olarak Konyakçı HC  ;D )
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 30 Aralık, 2013, 23:44:21
  Preacher'ı yayınlamaktan korkmayan bi ülke olalım falan filan  :D

İnşallah.

darkwood

Öncelikle yarım kalmış serilerin tamamlanmasını (Dampyr,Tom Braks,Star wars, West, Umbrella Acedemy v.b.), düzenli yayınların ise yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmesini, (bu arada Red Sonja nın 4.sayısını da görmeyi) ve kaliteli yeni yayınların da  cesaretle yayınlandığını görmeyi umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Ha bir de bol bol kaliteli frankofon yayınlansın...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

nejat hüseyin özal

Yarım kalan serilerin tamamlanmasını ve western türüne ağırlık verilmesini (şahsi tercihim) diliyorum.

Mister NO

Başta Teks olmak üzere çizgi romana zam gelmeyen bir yıl olmasını diliyorum  :P

dursar

HacıGeraltEmmi

Bol bol Nathan neytin yayınlansın, haftada 2 cilt çıksın italyanları yakalayalım, hatta geçelim.

Elde yayınlayacak birşey kalmayınca aynı sayları altılı ultra mega süperötesi ciltler halinde tekrar basalım, yetmezse yerli ekipler oluşturup kendi Süperneytın maceralarımızı adabınca uyduralım, sonra bu uydurduklarımızı telifi karşılığında italyanlara geri satalım. ;D birileri bilimsizkurguya doysun.

Bunca şey yetmezse Brendon ve Julia dolgu malzemesi olarak kullanılıp ciltler yeniden basılsın. Sonrada sayın Kızılmaske tüm bu olanların kapaklı listelerini oluşturarak kafa karışıklığını önlesin ;) :D ;D

Ne gözü doymaz camiaymışız arkadaş ;D

kedidiro

marmara çizgi bone'i, rodeo ken parker'ı, versus tardi-malet'leri tamamlasın. versus ayrıca rembetiko'yu yayınlasın, kitap fuarına tardi'yi getirsin.2013'te dumankara, şafak ayazı, zifirname ve seyfettin efendi'yle artan yerli çizgi roman üretimi bu yıl tavan yapsın. bu arada ilban ertem'den beklediğimiz puslu kıtalar atlası da artık çıksın...

aa

Kızılmaske aynı tempo devam etsin, Mandrake yayını başlasın, Renkli Zagor yayınlansın ve de Tom Braks tamamlansın.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Tom Braks ve Kinowa yayınlanmaya devam etsin. Ayrıca Hoz Comics'ten Rakar dobişko cilt yayınlansın.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN