Dimension 404 (2017)

Başlatan doktor1881, 29 Mayıs, 2017, 10:15:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

bilim kurgu hayranlarını ekran başına kilitleyebilecek bir yapım. Hulu platformunda yayınlanıyor. İlk defa duyurulduğunda afişinin üzerinde yer alan 04.04.17 tarihi dizinin prömiyerini su yüzüne çıkarıyor. Günümüzde bilim kurgu dizilerinin daha fazla ön plana çıktığını söyleyebiliyoruz. Bu durum beyazperdeye düşen bilimkurgu filmlerinin yarattığı bir ivmeyle ilişkilendirilebilir.

Nisan ayının ilk haftasında başlayan Dimension 404 farklı bir hikâye kurgusuyla dikkat çekiyor. Özellikle bu yönüyle diğer dizilerden sıyrılması muhtemel görünüyor. Hem dizilerin gidişatına kıyasla daha farklı bir noktada yer alması hem de teknolojiyle ve metafizik olaylarla bağdaştırılması izleyici kitlesinin geniş bir yelpazeye yayılmasını sağlayabilir

Hulu platformunun hem proje sayısını hem de izleyici kitlesini geliştirmeye yönelik özgün çalışmalarından birisi . Oyuncu kadrosunda yine zengin bir ekibin görev aldığını görüyoruz. Hatta Star Wars hayranlarının Luke Skywalker karakteriyle hafızalarına kazınan Mark Hamill dizide anlatıcı olarak bulunacak. Sırf bu ayrıntı için dahi dizinin pozitif puan aldığı izleyiciler görebiliyoruz. Aldığı eleştiri ve yorumlarda çok sayıda ılımlı cümleye rastlanabiliyor.

Dimension 404 hikâyeyi tek bir noktaya toplayan klasik senaryolardan farklı olacak. Keza içerisinde bir çocuğun flört dönemlerinden nostaljik teknolojik eğilimlere kadar uzanan geniş bir konu konsepti yer alacak. Bir film galasına katılma şansı yakalayan genç çocuğun 3D ile tanışması esnasında bir yaratık görmesi ise olayların kırılma noktası diyebiliriz.

Düşünün ki bir 3D film gösteriminde bu dünyadan olmayan bir yaratık gördünüz. Peki ya bunun gerçek ya da bir illüstrasyon olup olmadığını nasıl anlarsınız? En basitinden başkalarına bundan bahsederseniz muhtemelen kafayı sıyırmış gibi bir yorum almanız mümkün. Kahramanımız bu hataya düşüyor ve gördüğünü insanlara anlatmaya çalışıyor.

Tabi ki böyle bir ortamda ciddiye alınması son derece güç olacak. Dimension 404 kadrosunda Patton Oswalt, Ashley Rickard, Karissa Staples, Ryan Lee, Lea Michele, Robert Buckley, Lorenza Izzo, Tom Noonan, Megan Mullally, Sarah Hyland, Sterling Beaumon gibi isimlere rastlayabiliyoruz

https://youtu.be/JkS9wjqIsYA

doktor1881

Bölüm:1 Çok ince mesajlar veren bir dizi Bir zamanlar Alacakaranlık kuşağı diye bir dizi vardı ondan esintiler hissettim
İlk bölüm çöpçatan sitesi hakkındaydı.komedi unsurları fazlaydı Şimdilik fazlasıyla geçer not aldı Değişik bir haz aldım

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:2 Her bölüm birbirinden bağımsız hikayeyi barındırıyor Dizi biz ÇR sevenlerin hoşuna gidecektir Geniş bir hayal gücü var
Bu bölümde Dusty amca ve yeğeninin 4D(Cinethrax) sinema keyfi var

Ama bu arada çok dizi seyrettiğimden dolayı olsı sonuçları tahmin edebiliyorum ama yinede ilgiyle seyrediyorum

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:3 Time Ryder isimli bir çizgi film kahramanı ve zaman yolculuğunu anlatan bölüm bana biraz çocukca geldi

Bölüm Notu:5/10