Daredevil - Arkabahçe

Başlatan Nightrain, 17 Nisan, 2014, 10:45:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Ben ikinci kapağı daha çok sevdim onu aldım. Kapakta ne kadar Daredevil yazsada hikaye New Avengers'te Echo olarak bildiğimiz Maya Lopez'in kendi hikayesini anlatıyor.

Çizimler için tek bir şey söyleyeceğim son zamanlarda bu kadar keyif aldığım çizimler görmemiştim. Tablo gibi çizimler vardı. Renklendirme çok hoşuma gitti. Birde Burç'un güzel çevirisi ile güzel bir okuma daha bitmiş oldu..

Bu seri hakket ten en sevdiğim Daredevil serisi oldu.

Sırada yüce insan Umar reis'in oku dediği Volvo Devlet Düşmanı var.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Sakızlı Ohannes Paşa

5. cilt gercekten cok siradisi. Kendi icinde tek basina butun. Seriyi takip etmeyenler bile alip okuyabilir. Bambaska bir icerige sahip.

Cildin kendi icindeki yogunlugu bir yana grafik calismasi ve kaligrafi ust duzeyde. Kaligraf Necmi Yalcin'i tanimiyorum ama bu cildi overken adini anmamak olmaz. Cok iyi bir is cikarmis. Tablo gibi sayfalar. Arkabahce'ye tebrikler.

Bazi cizimlerin fazla tekrarlamasi biraz sikiyor ama onun disinda bir kusur yok.

Echo'nun hikayesine 9/10 calisir benden.

"Bulutlar nasil bir ses cikarir?"

nicholaihel

Sonunda ilk üç cildi bitirdim. İlk cilt sağlam çizimler, ilginç hikayeye sahip olsa da, belkide önceden yayınlanan ilk dört cildi (üzülerek) okuyamamış olduğumdan (ki bulamadım hiçbir yerde) bir parça içine giremediğimi hissettim. İki ile irtifayı hafif yükselterek muhafaza ettik, üçüncü cilde ise ciddi anlamda bayıldım! Seri kesinlik çok başarılı. Kostüm sevmeyenlerin de şans verebileceği, suç, polisiye içerikli sağlam bir hikaye. Bu ciltteki dava sahnelerini çok sevdim! (Grisham da severim zaten) İlk fasiküllerdeki bu bölümler pik noktalardı bence. Heyecanla okudum. Demlendirerek okuyorum, diğer ciltlere beklediğimden hızlı geçecek gibiyim :)

Arkabahçe vazgeçmedikçe ben de yazmaktan vazgeçmeyeceğim. Ciltler zayıf. Son ve baş kısımlarda özellikle sayfalar ayrılma eğiliminde. Tutkal değil dikiş istiyorum, veya kitabı 90 derecede okumak zorunda bırakmayan teknik her ne ise.

Nightrain

Marvel in sokak kahramanlarını cok seviyorum. Tabi en sevdigim su sıralar DD umarim bu seriden sonra Mark Waid li seride yayınlanır.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Mart, 2016, 07:57:18
Marvel in sokak kahramanlarını cok seviyorum. Tabi en sevdigim su sıralar DD umarim bu seriden sonra Mark Waid li seride yayınlanır.

Mark Waid'e kadar çoook cilt var arada

Nightrain

Az önce baktım, basılması gereken 14 cilt daha var. Olsun, bekleriz.

Nightrain

6.cilt yakında demişler.

King of Hell's Kitchen

hennessy

Nightrain

Mahallenin Kralı çıktı! Yumulun !!!

hennessy

Aldım ve okumaya başladım. Güzel başladı bizimkisi şehri ele geçirmiş bakalım neler olacak...

pearl jam

Beşinci cilt "imgelem" bu mükemmel serinin arasına girmiş ama yine ana seri kadar iyi olan bir albüm. Sıradışı ve çok güzel. Okumadan önce  acaba gereksiz sanatsallık mı kasmışlar diye düşünüyordum. Çizimlerin güzelliği ortadaydı ama hikayesi konusunda ( yazar çizerin aynı kişi olması nedeniyle sanırım) önyargılarım vardı. Yani hem çok güzel çizip hem de çok iyi yazan pek fazla insan yok. Önyargımda pek de haksız değilim aslında   :D

ilk sayfalarda değişik anlatım tarzı nedeniyle okumakta biraz zorlandım ama daha sessiz bir ortamda yeniden okumaya başlayınca hikayesinin de önyargılarımın aksine gayet güzel olduğunu, anlatım tarzının da yine beklentimin aksine hem sıradışı hem de zorlayıcı olmadığını gördüm. netice olarak, David mack i bu zor işi başardığı için tebrik ediyorum  :)

Not: Ayrıca biz kaligraf Necmi Yalçın' ın özenli çalışması sayesinde  bu kitaptan bu denli keyif abildiğimizin de farkında olan kadirşinas çizgi roman okurlarıyız  ;)

Sakızlı Ohannes Paşa

Bugün okuduğum 3. çizgi roman Daredevil 6. ciltti. Tabiki bir şeyler yazmak için onu sona bıraktım. Bu serinin yeri çok ayrı. 4. cildin sonunda olan olaylardan sonra 5. ciltte ana hikayeden bağımsız bir hikaye vardı. 6. cilt ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Söylenecek pek fazla bir şey yok. Yine çok başarılıydı. Matt'in iniş ve çıkışlarını sonuna kadar hissediyorum okurken. Son sayıda ekibi toplayıp mekanı bastıklarında fena gaza geldim. Ama yine Bendis mutlu sonla bitemez dedi ve yine duygusal açıdan son 1-2 sayfada Matt'le birlikte bizi de dibe çekti. Maleev'in çizimleri de her zamanki gibi harikulade. Bence yaşadığı müddetçe Daredevil'i o çizmeli  :)

Sadece bir şikayetim var. Bu seride Bendis hemen her story arc'da yüzü gösterilmeyen ve kimliği belirsiz bir karakter kullanıyor. Sonra hikaye ilerleyince kim olduğunu öğreniyoruz. Biraz tekrara düştü bence. Bunun dışında pek bir kusur yok.

6. cilt: 9/10

gamlıbaykuş

Uzun zamandır gerek işlerim gerekse kişisel sebeplerden çizgi roman okumayı neredeyse bıraktım diyebilirim. Ve şeytanın bacağını kırıp Daredevil 3. cildi okudum. Çok geride kaldığımı kabul ediyorum.

Çizgi romanlara böyle kaliteli bir eserle geri döndüğüm için şanslıyım. 3. cildin ilk 3 sayısını içeren White Tiger' ın duruşması enfes ötesi bir hikâyeydi. Finalde duygulanmadım dersem yalan söylemiş olurum. 2. hikaye de Daredevil' in karşısında Owl adlı tip var. Final bana sürpriz oldu bir daha görecegimi düşünmediğim bir karakter geri döndü. Gelecek sayılarda çok heyecanlı geçeceğe benzer...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Nihayet bugün okuyabildim 6. cildi...

4. ciltle beraber ilk üç ciltteki coşkumun biraz azaldığını farketmiştim, 5. cilt ''İmgelem'' ise ana kurgudan neredeyse bağımsız bir sanat eseriydi ve David Mack'in sanatına ne kadar hayran olsam da, sayfa düzenlemeleri ve kendine has görsel anlatımı dolayısıyla bitirmesi işkence hale gelmiş, pek haz alamamıştım...6. cilt ''Mahallenin Kralı'' ile yeniden o eski coşkum geri geldi...

Her sayfası ayrı bir zevkti, su olup akmadı ama bal olup döküldü, tadından yedirtmedi...Dramatik kurgu, gerilim, aksiyon ve çok küçük dozda da olsa mizah unsuru, birbiriyle hayli dengeliydi...Ayrıca 2017'de Netflix'ten gelecek olan Defenders dizisinin dörtlüsü de bu sayıda tam kadro boy göstermiş oldu...Bu sayı bizde seneler sonra yayınlandığı için, Defenders faktörü adına hoş bir tesadüf olmuş...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Kapağı çok beğendim aldık arşive koyduk...