Daredevil - Arkabahçe

Başlatan Nightrain, 17 Nisan, 2014, 10:45:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Kaldı 12 cilt. 10.ciltten sonra seriyo Brubaker devralıyor. Bendis i sevmiyorum ama bu seride şahane iş çıkartmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ağustos, 2016, 21:49:59
Kaldı 12 cilt. 10.ciltten sonra seriyo Brubaker devralıyor. Bendis i sevmiyorum ama bu seride şahane iş çıkartmış.

Bence de Bendis'in çok başarılı olduğu bir çizgi roman Daredevil.

cemilngn

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ağustos, 2016, 21:49:59

Benim bildiğim kadarıyla 10 cilt kalıyor bundan sonra:

daredevil: guardian devil (1–8)
daredevil: parts of a hole (9–15)
daredevil: wake up (16–19)
daredevil: underboss (26–31)
daredevil: out (32–40)
daredevil: lowlife (41–45)
daredevil: hardcore (46–50)
daredevil: echo - vision quest (51–55)
daredevil: the king of hell's kitchen (56–60)
daredevil: the widow (61–65)
daredevil: golden age (66–70)
daredevil: decalogue (71–75)
daredevil: the murdock papers (76–81)
daredevil: the devil ınside and out 1 (82–87)
daredevil: the devil ınside and out 2 (88–93)
daredevil: hell to pay 1 (94–99)
daredevil: hell to pay 2 (100–105)
daredevil: cruel and unusual (106–110)
daredevil: lady bullseye (111–115)
daredevil: return of the king (116–119)

Nightrain

The Devil's Hand (#501-507)
Shadowland (#508-512)

ciltleride var.

O zaman şöyle diyelim: 11.ciltten 17.cilde kadar Brubaker yazıyor. 18 ve 19.ciltleride başkası yazıyor.

rumar80

Shadowland bence bu kadar iyi giden bir seri için oldukça kötü bir maceradır.  A ardından gelen reborn iyi bir maceradır.  Sonrası da (Waid dönemi ) iyidir.
  Ayrıca ayrı bir hikaye olsa da End of dayı de önerilir.
  Burada başlığı olan Born again 'den hiç bahsetmiyorum

cemilngn

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Ağustos, 2016, 12:09:07
The Devil's Hand (#501-507)
Shadowland (#508-512)

ciltleride var.

O zaman şöyle diyelim: 11.ciltten 17.cilde kadar Brubaker yazıyor. 18 ve 19.ciltleride başkası yazıyor.

Evet öyleymiş. Ben 119'dan sonra 500'e geçiyor diye onları farklı seri olarak düşünmüştüm.

Nightrain

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Ağustos, 2016, 13:42:21
Shadowland bence bu kadar iyi giden bir seri için oldukça kötü bir maceradır.  A ardından gelen reborn iyi bir maceradır.  Sonrası da (Waid dönemi ) iyidir.
  Ayrıca ayrı bir hikaye olsa da End of dayı de önerilir.
  Burada başlığı olan Born again 'den hiç bahsetmiyorum

Born Again, End of Day, The Man Without Fear, Dark Night gibi one-shot ciltler kesinlikle basılmalı. Hatta, Daredevil by Frank Miller & Klaus Jason Vol 1-2-3'de basılmalı.

rumar80

Frank Miller dönemi evet. Nasıl unuttum.

Nightrain

En son 3.cildi almıştım, dün 4,6 ve 7.ciltlerinde siparişini verdim. Aslında Daredevil Sarı'yı da alacaktım ama unuttum. 5.cildi almadım, çünkü hikaye ile alakası yok.

rumar80

Sarı çok güzel bir veda öyküsüdür.  Kitaplığımda yerı bakidir.

Nightrain

Sabah Çetin Ceviz cildini bitirrdim. Bu zamana kadar okuduklarım arasından en iyisiydi. Özellikle Daredevil vs. Bullseye sahnesi harikaydı. Daredevil'in Bullseye'i eşek sudan gelinceye kadar pataklaması ve söylediği şeylere kocaman bir "Vay be!" dedim. Bendis resmen döktürmüş. Çizimler diyaloglar ile müthiş uyumlu.

Yalnız bu zamana kadar okuduğum her Daredevil cildinin istinasız arası açıldı. Arkabahçe'nin diğer yayınları sağlam dururken nedense Daredevil'ların baskı kalitesi çok kötü.

dean

8. cilt Altın Çağ iki farklı kapakla çıkıyor.

memospinoz

İşte olay budur. Elinizde tuttuğunuz, okuyup okuyabileceğiniz en iyi çizgi romanlardan biri belki de. 1940 ve 1960'lı yıllar ile günümüz hikâyesinin geçtiği iki günü içeren yıl arasında gidip gelen inanılmaz bir hikâye örgüsüne sahip. Yazımı böyleyken, çizim cephesinde de Alex Maleev, dönemin kara film-ucuz roman karışımı atmosferini yansıtmak için birbirinden farklı üç görsel tarz arasında geçiş yaparak on parmağında on marifet olduğunu gösteriyor bizlere. Bendis ve Maleev ikilisinin elinden çıkma bir anlatım harikası, belki de şimdiye kadarki en iyi işleri. Çaylak suç savaşçısı Daredevil tarafından alaşağı edilmesinden önce 20 yıl boyunca New York şehrindeki suçu organize eden bir adamın yükselişini, düşüşünü, aldığı intikamı ve en nihayetinde de ölümünü anlatan, yapboz gibi bir hikâye. Aynı zamanda çizgi romanların "Altın Çağı"na bir saygı duruşu.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 120
Etiket Fiyatı: 26 TL

Mrtekin

They drew first blood...

Nightrain

Seri gerçekten çok başarılı. 2 cilt sonra, 7 ciltlik Brubaker dönemi başlıyor.

Arkabahçe umarım Frank Miller'li dönemi de basar.