Daredevil - Arkabahçe

Başlatan Nightrain, 17 Nisan, 2014, 10:45:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 04 Aralık, 2018, 12:42:00
  Orijinalinde The Murdock Papers on üçüncü cilt, bu Ed Brubaker'ın başladığı da on dördüncü cilt olarak geçiyor. Yani Ed Brubaker'a geçildi diye yeniden numaralandırmamış Marvel. Lakin bizdeki Daredevil sırt numaraları ile orijinaldeki sırt numaraları zaten hiçbir zaman tutmadı. Arkabahçe yeni döneminde Daredevil'a devam ettiğinde eskinin devamı şeklinde numaralandırmadı yine birinci cilt diye başlamıştı. Bunda da değişiklik yapmışlar.

Tam da bu sebepten yadırgadım zaten. İlkinde araya 10 yıl kadar bir süre girdi, ondan sıfırladılar diyelim, bundaki amaç ne yani çözemedim.

Mrtekin

They drew first blood...

mersan0

4-5 cildini aldım Daradevilin. Bir fumettici olarak batman, spawn biraz örümböcük te severim ama Daradevili ayrı severim.bir dönem Daradevil istiyorum kampanyası yapmış ve yeniden çıkmasına vesile olmuştum. Hele Spaw, çok etkili bir gampanya ile yayınlanmıştı

Mrtekin

Ed Brubaker'li döneme bir türlü başlayamadık....
They drew first blood...

Nemo

Persembe matbaadan cikacakmis DD.
Özel Alfa Ajanı

ZGeralt

Brubaker dönemini bölük pörçük okumuştum. Bu dönem Ultimate Collection adı altında 3 ciltte toplanmıştı (toplam 38 sayı yanılmıyorsam)hafta sonu baştan başladım ve üçünü de bitirdim. Bendis dönemi yakalanan çizgi devam ediyor, MrTekin'in de bahsettiği gibi Lark'ın çizimleri de Maalev'i aratmıyor.

Şöyle bir durup düşündüğümde Daredevil'ın bu iki dönemi yakın tarihteki en iyi Marvel işlerinden biri hatta belki de en iyisi. Bendis dönemini sevdiyseniz bu seriyi de seversiniz muhtemelen.

Buradan Shadowland ve Waid dönemine geçiliyor. Sırada onlar var, onları da cilt olarak edinmek niyetindeyim.

Arkabahçe bu seriye biraz hız verir umarım.

rumar80

Bu dönemde benim için bir diğer iyi dönem de Ed Brubaker'ın yazdığı Captain America dönemi. Şiddetle tavsiye ederim.

Daredevil içinse Frank Miller'ın yazdığı her dönem çok iyidir. Arada kaynasa da Dennis O'Neill'ın yazdığı bir dönem çat ki oldukça iyidir.  Senin gibi bir Daredevil hayranına tavsiye ederim. Frank Miller dönemi kolay bulunuyor ama diğeri çok zor. Sadece Amazon'da bir cildini gördüm ama paraya kıyamadım açıkçası.

ZGeralt

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Nisan, 2019, 18:06:48
Bu dönemde benim için bir diğer iyi dönem de Ed Brubaker'ın yazdığı Captain America dönemi. Şiddetle tavsiye ederim.

Daredevil içinse Frank Miller'ın yazdığı her dönem çok iyidir. Arada kaynasa da Dennis O'Neill'ın yazdığı bir dönem çat ki oldukça iyidir.  Senin gibi bir Daredevil hayranına tavsiye ederim. Frank Miller dönemi kolay bulunuyor ama diğeri çok zor. Sadece Amazon'da bir cildini gördüm ama paraya kıyamadım açıkçası.

Brubaker'ın Captain dönemini sadece Türkçe basıldığı kadar okudum ama en beğendiğim serilerden zaten :) Daha önce de yazmıştım henüz kötü bir şey okumadım ondan.
Miller'ın Daredevil orijin hikayesini okumuştum,seri olarak bölük pörçük. Önce güncele kadar tamamlayıp, sonra Bendis öncesini toplamayı düşünüyorum. Smith'in Guardian Devil'ini okumuştum ama sıralı olmayınca şevkimi kaybediyorum :)

rumar80

Benim bahsettiğim dönem 150'li sayılarda önce çizer olarak başladığı,  sonra da hem yazar hem de çizer olarak devam ettiği dönem. Elektra'nın ortaya çıktığı, Ben Urich, Kingpin gibi karakterlerin tavan yaptığı dönem.
  Bir de yıllar sonra geri dönüp yazdığı Born again macerası. Mutaka oku.

memospinoz

Daredevil Cilt 1 Şeytanın İçi ve Dışı raflarda! 😈

Herkesin takdirini kazanmış ödül sahibi yeni yaratıcı ekip
Ed Brubaker ve Michael Lark'tan müthiş bir başlangıç!

Link: https://www.arkabahce.com.tr/turkce-cizgi-roman/daredevil-cilt-1-seytanin-ici-ve-disi

Mrtekin

They drew first blood...

hennessy

Harika bir haber bu seriyi merak ediyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Herkesin takdirini kazanmış ödül sahibi yeni yaratıcı ekip Ed Brubaker ve Michael Lark'tan müthiş bir başlangıç!

Geçen birkaç yıl içerisinde Matt Murdock defalarca felaketin kıyısından dönmüştür. Bir kez daha sınırlarını zorlayan Matt kendisini nasıl kurtulacağını bilemediği bir belanın içerisinde bulunca dostum dedikleri onu birer birer terk ederken Hell's Kitchen da parmaklarının arasından kayıp gitmeye başlar. Asıl soru başka çaresi kalmayan Daredevil'in hakkı olanı geri almak için ne kadar ileri gitmeyi göze alabileceğidir. Brian Michael Bendis ve Alex Maleev'in unutulmaz finalinden bayrağı devralan Brubaker ve Lark çizgi roman dünyasının en uzun soluklu efsanelerinden birine kendi izlerini de bırakabilmek için gece gündüz demeden emek harcamaya devam etmektedir. Fedakar DD fanlarının beklediklerinin karşılığını fazlasıyla alacaklarından hiç şüpheleri olmasın.

Daredevil #82-87. sayıları toplanmıştır.

Fiyat: 42 TL
Sayfa Sayısı: 160
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 09 Mayıs, 2019, 17:13:38
Varyant Kapak

Bir solukta okuyup bitirdim. Harika bir hikaye. Aksiyon ve olaylar o kadar iyi yazılmış ve çizilmiş ki sizi merak içinde bırakıyor. Punisher, Kingpin ve Daredevil aynı hapishanede olur ise ne olur.

Peki dışarıda ki Daredevil kim? 8.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları