Daredevil - Arkabahçe

Başlatan Nightrain, 17 Nisan, 2014, 10:45:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkseid is.

Teşekkür ederim Bloodslince. Neredeyse 1 yıldır uygun bir fiyat kolluyordum. X-men klasik serileri de aynı sahaftan bulmuştum. İsmi ikarus sahaf.

Nomad

Alıntı yapılan: ferzan - 08 Mayıs, 2020, 18:12:27
    Her ikisi de diyorum. Ama öncesinde aşağıdaki dörtlüyü tamamlamanızı öneriyorum;

Bu fotodaki dört ciltten ilk üçünde yer alan sayılar, fasikül olarak 2003-2004 yılları arasında çıktı. Yıllarca Arka Bahçe 'nin eski yayınlarındaki orta sayfa tanıtımlarında ağzımın suyunu akıta akıta kapaklarına baktığım, Kevin Smith - Joe Queseda - Jimmy Palmiotti ile başlangıcı yapıp David Mack, Brian Michel Bendis ve daha niceleriyle devam etmesini sağlayan muhteşem açılış bu dört ciltte çünkü. Bendis serisinin bizde 2014 'te 1. sayıdan başlaması, araya giren 10 yıllık zamandan ötürüdür ama aslında bu seri 26. sayıdan başlar kapak içlerine bakarsanız. 2005 'te devam etmiş olsaydı o 1. cilt, aslında 5. cilt olmuş olacaktı. İşte önceki 24 sayı, o 4 cilttedir ve yukarıda görselini paylaştığım bu ciltler de Bendis serisinin başıdır. Yani bu ciltler olmadan Bendis serisini okunmuş sayamayız. Ayrıca hiç Daredevil okumamış bir comics okurunu ilk andan itibaren kendine aşık edebilecek ciltlerdir bunlar. Özellikle Kevin Smith ile yapılan ve ilk 2 cilde yayılan o 8 sayılık giriş hikayesi "Koruyucu Şeytan". Yine Arka Bahçe 'nin 1 numaradan başlattığı Bendis serisinde karşımıza çıkan harika karakter Maya Lopez 'in - namı diğer Echo- orijin hikayesi ve ilk ortaya çıkışı da bu 4 ciltten 2 ve 3 numaralı ciltlerde yer almaktadır.

Bu 4 cildin ilk 3 cildinde yer alan sayılar, 2003-2004 gibi 48 'er sayfalık fasiküller halinde 10 sayı olarak yayınlandı. Sadece son sayı 24 sayfaydı. İlk 3 cildi bulamazsanız bu 10 fasikülü temin edebilirsiniz, zaten ciltler de fasiküllerin birleşimi ama 4. cilt, 2005 sonrasında tek başına çıktı tam maceralı olarak. Yani o ciltteki hikayeler fasikül olarak yayınlanmadı, doğrudan cilt olarak çıktı. O sebeple 4. cildi bulmak elzem olabilir.

Bu ciltler olmadan Bendis serisine tamam gözüyle bakamayız diye düşünüyorum. Hem başlangıcı bunlarla yaptıktan sonra Bendis serisindeki pek çok taş yerine oturacaktır ve okuma zevki katlanacaktır. Ed Brubaker serisini alıyorum ama henüz okumadım. Senede bir cilt çıktığı ve onda da kuşe kağıttan vazgeçildiği için isteğim yok açıkçası, sırf Bendis serisinin hatırına ve Daredevil 'e bu ve önceki seri ile yaptığım muhteşem girişin yüzü suyu hürmetine almaya devam ediyorum. Okuduğumda pişman olacağımı da düşünmüyorum ama keşke kuşe devam etseydi serzenişim de eksik olmuyor.

Aşağıda, söz konusu 4 ciltle ilgili arşivimden detaylı fotolar paylaşıyorum. Temin etmek isterseniz (ki etmelisiniz) size rehberlik edecektir bu görseller. İlk üç ciltte hangi sayılar yer alıyor, cilt bulamazsanız hangilerini fasikül olarak temin edebilirsiniz diye bu fotoları referans alabilirsiniz. Zira zamanında fasikül olarak biriktirdiğim bu serinin, kitaplıkta 4. ciltle uyumlu durması için bir de cilt edisyonlarını almıştım. Son fotoda da aslında bu serinin tam hali sıralı olarak yer alıyor.

Dörtlü ciltlerin kapak resimleri:

Aslında şimdi tekrar düşündüm de, makul olmanın alemi yok. :) Bu seriyi adam akıllı okuyup anlamak için kesinlikle son fotodaki sırayla okumak şart. Yoksa İkinci Adam cildiyle seriye 26. sayıdan giriş yapmış olursunuz, ilk 24 sayı güme gitmiş olur ki bence ana akım comics hikayeciliğinde yazılmış en iyi hikayeleri barındırıyor bu kısımlar. Benim her Daredevil serisini itkilenme ihtiyacı duymadan gözüm kapalı almamın sebebi bu hikayelerdir.

Oneshot olan 4. cildi okudum geçenlerde. 2003 dönemi.
Nefis bir hikaye.
Matt Murdock avukat olarak rüştünü ispatlamıştır.
Özellikle son kazandığı davada; hiç dava kaybetmemiş, kazanmak için her türlü pisliği yapan, leş karekterli ama zorlu bir avukata ilk yenilgisini de tattırmıştır.
Akabinde bir gün kapısı çalar.
Şehrin itibarlı, güvenilir, zengin adamlarından biri gelir ve ben Daredevil i dava etmek istiyorum der.
Dava konusu özel mülke zarar vermek.
Daredevil bir gece 2 ninjayla dövüşürken adamın serasını mahfetmiş, 50 000 dolarlık zarara sebep olmuştur.
Gelinl görün ki Matt bu olayı hatırlamamakta, fakat adam da yalan söylememektedir.
Matt önce davayı reddetmeyi düşünse de, red sonrası ilk yenilgiyi tattırdığı leş avukatımız bu davayı alır, sonra medya sirkine çevirir, Daredevil kamuoyu önünde sıkıntıya düşer diye ok demek zorunda kalır.
Amacı süreci ve gelişmeleri kontrolü altında tutmaktır.
Fakat olay medyaya servis edilir, ortalık karışır.
Daredevil kamuoyu nezdinde artı puan toplayacağım diye baskı altına girer hatalar yapmaya başlar.
Matt Murdock kontrol altında tutacağını umduğu gelişmeler karşısında dağılır.
Daredevil kendini savunması için bir avukat tutmak zorunda kalır.
Arada bir kalp kayması da başlar yeni avukatına karşı.
Benim bile kaydı valla ne diyim. Sağlam karakterli, güzel bir ablamız.
Daha fazla anlatıp tadını kaçırmayayım.
Çok güzel hikaye.
Sonu biraz Deus Ex Machina  ile bitiyor ama olsun.
Soluksuz okudum.
Bardaki final sahnesi de 10 numaraydı.
Okuyun muhakkak.

Harun Ça

Alıntı yapılan: Nomad - 09 Mayıs, 2020, 00:30:49

Serinin muhteşemliği konusunda hemfikirim.
Bu serinin 2. cildini ben de arıyorum.
Elimde fazladan 1. cilt mevcut.
2. cilt ile takas yapabilirim.  ;)

2. cilt diğerlerine nazaran daha mı az basıldı acaba ben de arıyorum.

Nomad

Alıntı yapılan: Harun Ça - 24 Haziran, 2020, 19:28:51
2. cilt diğerlerine nazaran daha mı az basıldı acaba ben de arıyorum.
Kesin depoda başına birşey gelmiş, yarısı telef olmuştur.
Son zamanlarda yapıldığı gibi birinin tek sayıyı toplayıp o sayının tekel satıcısı olması gibi bir durum olduğunu sanmıyorum.
Su basmıştır, forklift üstünden geçmiştir vs vs.
Ben buldum, takımı tamamladım.
Rastlarsam bir daha muhakkak alırım, bir ihtiyaç sahibine ulaştırırım.

dayıcomics

Geçen instagramda Ertan abinin (JBC) canlı yayınında Ahmet abi (Arkabahçe) Daredevil basacağını söyledi. Konuşmadan anladığım kadarıyla 4 kitaplık eski seriyi tekrar basacaklar.

aOnn1998

Bendis'in yazdığı daredevil serisinin 3. cildi olan Ayaktakımı adlı cilt internette hiçbir yerde yok. Acaba yakın zamanda yeni baskı olacak mı yoksa bulabileceğim herhangi bir yer varsa yazar mısınız.

dayıcomics

Alıntı yapılan: aOnn1998 - 15 Eylül, 2020, 19:43:39
Bendis'in yazdığı daredevil serisinin 3. cildi olan Ayaktakımı adlı cilt internette hiçbir yerde yok. Acaba yakın zamanda yeni baskı olacak mı yoksa bulabileceğim herhangi bir yer varsa yazar mısınız.
Arka bahçenin sitesinde var ama fiyatı 60tl. Yakın zamanda hiçbir yayınevi tekrar baskıya yeltenemez ancak yeni kitaplarını basabilirler.

memospinoz

Alıntı yapılan: aOnn1998 - 15 Eylül, 2020, 19:43:39

https://www.nadirkitap.com/daredevil-cilt-3-korkusuz-ayaktakimi-brian-michael-bendis-kitap19492233.html

İdrava

Daredevil 3. Cilt çıkmış ama babilde bile indirimli fiyatı 49 tl. Abi artık bu nedir gözünü seveyim...

İdrava

Pardon... Babilde sorun var... Hem indirim yok hemde kitapların bir çoğu yok

İnancomic

İnternetten çizgi roman almak artık iyice zor olmaya basladı fiyatlar zaten uçtu gitti (ithaki ve yky ) hariç mesela çizgi düşler hiç bir kitabi idefix de yok kendi sitesinden al diyen olacak 250 tl kargo bedava aşırı uçuk

İdrava

Babilde marmarının kitaplarını satmaya vazgeçti herhalde...

İnancomic

Bütün çizgi roman yayıncıları toplanıp büyük bir site kursun ordan alalım o zaman hepsi ayrı bir yerden satmaya başlayacak sanırım u gidişle 

seastar1000

Konuya tam hakim değilim fakat bkm kitap da 22/06 da çıkacak bir daredevil cilt 3 görünüyor adı ayaktakımı 190 sayfa ve yüzde 39 indirimle 36.75 tl vede bkm kitapda kargo bedava ilgili arkadaslar bir baksınlar derim

Darkopal

Arkadaşlar asıl işi çizgi roman basmak/yayınlamak olmayan İthaki ve YKY'yi sadece çizgi roman basıp yayınlayan yayınevleri ile kıyaslamaktan VAZGEÇİN lütfen. Pek çok farklı konu başlığı altında zincir mağazalar, internet mağazaları, kargo fiyatlandırmaları vs. konuşuldu, paylaşıldı, anlatıldı. Para ödenmemesi, geç ödenmesi, ödeme yerine kondisyon namına bir değeri kalmamış kitapların iade olarak geçilmesi, aşırı yüksek iskontolarla ürünlerin temin edilmek istenmesi vs. Haddim olmadığı ve benim boyumu kat kat aşan bir durum olduğu için daha fazla girmiyorum konuya. Ama rica ediyorum bu tür konuları sadece tek bir tarafı varmış gibi düşünmeyin artık.