Daredevil - Arkabahçe

Başlatan Nightrain, 17 Nisan, 2014, 10:45:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Ilk üç sayı inanılmaz güzel. Kendinizi bir süper Kahraman çizgi romanında değil de bir mahkeme öyküsünün içinde buluyorsunuz. Çok iyi ve ince işlenmiş bir öykü. Geri kalan sayılar nasıl birazdan anlayacağım ama bu üç sayılık macera için bile alınıp okunmaya değer.

rumar80

Cildi bitirdim. Yıllar önce tüm seriyi okumuş biri olarak söyleyebilirim ki...
Cenk tercümeler harika!

Brian Michael Bendis çok başarılı bir yazar. Avengers'da yaptıklarını okuyoruz. X-men'de yaptıklarını okuyoruz. Ama bence Bendis'in zirve noktası Daredevil'dir. Noir havası, süper Kahraman dergisi altında çok güzel insan öyküleri tam Bendis'e göre.
Takım kitapları yerine bence Daredevil gibi suç kitapları yazsın. Daredevil'deki Bendis benim için Captain America'daki Brubaker'a eş.

Okuyun artık. Tadına varın.

Sakızlı Ohannes Paşa

3. cildi de okudum. Serinin 38-45 arası 8 sayısını kapsıyor. Spoiler olmasın okuyun okutturun. Gerçekten çok keyifle okuyorum. Süper kahramanların çarpışmasından, patlamalardan, kalabalık dövüşlerden, hengameden sıkılanlar için birebir bu seri. 3. cilt 8/10.

ferzan

Alın benden de o kadar...Seneler önce başlayan '' Koruyucu Şeytan '' isimli maceranın ilk fasikülünden itibaren geç de olsa bugün hala devam etmekte olan bu serinin tek bir sayısından, tek bir kitabından sıkılmış değilim...Hele ki son 3 sayıdır ( yeni dönem için aslında ilk 3 ) yeni kitap çıktıkça ben, benden geçmeye devam ediyorum...

Havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez...Fena çekti beni kendine 13 yaşımdan beri...İlk o zaman Arka Bahçe fasikül ve Spiderman Arşiv dizisi ciltleri arasındaki çr magazin sayfalarından görüp varlığından haberdar olmuştum o muhteşen ilk sayı kapağı ile...Sonra aynı sayıyı bayilerden almak nasip olduğunda 15 ya da 16 falandım herhalde...12 sene geçti, Dardevil öykülerine olan sempatim geçmedi, daha da arttı... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Chuck

Arkadaşlara katılıyorum o mahkeme sahnesi gerçekten çok sağlamdı. Süper Kahraman olaylarından çok bir suç dizisi tarzında gidiyor olaylar. Cildin sonunda öğrendiğimiz şey ise gelecek sayının bi an önce çıkmasını bekletiyor.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Nightrain

Şunu istiyorum. Hem de deli gibi

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Arkabahçeden çıkmıştı bu cilt daha önce.

rumar80

Alıntı yapılan: Animvader - 23 Mayıs, 2015, 17:00:09
Arkabahçeden çıkmıştı bu cilt daha önce.

Korkusuz adı ile

Nightrain

Biliyorum ama baskısı tükenmiş. Tekrar bassınlar, n'olcakki?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

sulkesen

3.cilt gerçekten mükemmeldi 4.cildi merakla bekliyorum

dean

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Chuck

4. Cilt şu an matbaadaymış bir haftaya çıkıyormuş. :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

pearl jam

Su aralar ne okusam cok begeniyorum. Ya begeni seviyem düştü ya da piyasada cok iyi seriler var. Yuruyen oluler, lone wolf, batman, saga, chew, hawkeye, scalped, yuz kurşun, okko,  blacsad vs vs.. aslinda var yani hakikaten  :) ben de az once fables i ovuyodum basliginda, geldim simdi biraz da daredevil i ovucem :) yukarilarda bendis den yeterince bahsedilmis ben de biraz maleev diyeyim. hikaye cok iyi tamam ama bu hikayeyle muhtesem uyumlu "marvel dc ana akim cizim yapayligindan uzak" maleev in cizimleri olmasa bu kadar etkili olmazdi. Onsuz da iyi ama maleev cizince seri gercek gucune ulasiyor kesinlikle. Gurultusuz diye tanimlayabilecegim bir cizimi var en aksiyon dolu sahnelerde bile bir dinginlik hakim. Bu da daredevil a cok iyi gitmis. Maleev in  cizim tarzi donuklasmaya yakin gibi gozukyor aslinda ama donuk degil dingin duruyor cizimleri. bu donuklasma dedigim sey mesela marmaranin yayimladigi  tapinak ta fena halde ola, lejyon da da gorulen bir seydi bence.

Genel olarak bakinca da daredevil in bu serisi  Marvel dan bugune kadar okudugum muhtemelen en iyi sey. en iyi batman hikayeleri kadar iyi

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 24 Haziran, 2015, 01:35:53
Genel olarak bakinca da daredevil in bu serisi  Marvel dan bugune kadar okudugum muhtemelen en iyi sey. en iyi batman hikayeleri kadar iyi

Aynen katiliyorum.