SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Ek olarak Satori markası altında başka mangalar görecek miyiz yakın zamanda? Cevap evet ise ipucu verebilir misiniz?  ;)

çizgidüşler

Alıntı yapılan: memospinoz - 25 Mart, 2020, 14:42:38
Merhaba,
Pinokyolar ne zaman raflarda olur?

Şu an baskıda, ama matbalarda son dönemdeki koronavirüs önlemleri yüzünden işler biraz ağır ilerliyor anladığım kadarıyla. Gelecek hafta çıkmasını bekliyoruz.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: memospinoz - 25 Mart, 2020, 14:49:56
Ek olarak Satori markası altında başka mangalar görecek miyiz yakın zamanda? Cevap evet ise ipucu verebilir misiniz?  ;)

Evet, kesinlikle manga yayıncılığına yeni serilerle devam edeceğiz.
Ama teklif verdiğimiz/ilgilendiğimiz başlıklar olsa da henüz onaylanan/kesinleşen hiçbir yeni sözleşmemiz yok. Kesin olmayan bir title için bizde diyerek daha sonra komik duruma düşmek istemediğimiz için ne yazık ki bir ipucu verme şansım da yok.
Ama genel olarak kısa serilerle ilerleme planındayız. Tarz olarak da seçtiğimiz 3 title gelecekteki seçimlerimizin neler olabileceği konusunda yön verici olacaktır sanırım.

memospinoz

Shoujo/josei manga da bassanız keşke. Bu konuda sektörde büyük bir boşluk var.

KenParker

Thorgal'ın iki cildi piyasada bulunmuyor. Yıldızların Çocuğu ve Tantaloc'un gözleri. Yeni baskı yapacak mısınız?

hellion

Merhaba, birkaç soru da ben sorayım. Green Arrow New 52 üç cilt yayınlandı. Acaba gerisi basılacak mı? Green Arrow, Aquaman, Cyborg ve Constantine rebirth serilerinin durumu nedir?
  Bir de Thorgal ile alakalı bir sorum var: yayınladığınız son sayı 2011 tarihli Le bateau-sabre idi. Bunun üstüne 4 sayı daha çıkmış görünüyor. Bu sayıları basmayı düşünüyor musunuz?
  X-force'dan yeni bir seri gelebilir mi? Ve ya başka bir X-men ile alakalı seri?
  100 kurşun'un yeni sayısı ile ilgili bir gelişme var mı?
  Cevaplar için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: KenParker - 25 Mart, 2020, 18:06:29
Thorgal'ın iki cildi piyasada bulunmuyor. Yıldızların Çocuğu ve Tantaloc'un gözleri. Yeni baskı yapacak mısınız?

Bu sayıların 2. baskıları planımızda yok. 1000 adetlik 1. baskıların bitmesi 7-8 sene sürmüşken doğrusu tekrar baskı yapmak pek ticari olmayacaktır.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: hellion - 25 Mart, 2020, 18:48:11
  Merhaba, birkaç soru da ben sorayım. Green Arrow New 52 üç cilt yayınlandı. Acaba gerisi basılacak mı? Green Arrow, Aquaman, Cyborg ve Constantine rebirth serilerinin durumu nedir?
  Bir de Thorgal ile alakalı bir sorum var: yayınladığınız son sayı 2011 tarihli Le bateau-sabre idi. Bunun üstüne 4 sayı daha çıkmış görünüyor. Bu sayıları basmayı düşünüyor musunuz?
  X-force'dan yeni bir seri gelebilir mi? Ve ya başka bir X-men ile alakalı seri?
  100 kurşun'un yeni sayısı ile ilgili bir gelişme var mı?
  Cevaplar için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

Merhaba,

Birkaç soru mu, soru yağmuru desek daha doğru olacak sanırım :) . Elimden geldiğince cevaplayayım;
- Green Arrow New 52'nin diğer kitaplarına bir teklif vermedik ve elimizde telifleri yok. Doğrusu Rebirth'e başlarken eski seriye de paralelde devam etmeyi planlıyorduk, ama üst üste gelen aksaklıklar yüzünden bu planı bir türlü gerçekleştiremedik.
- Green Arrow, Constantine ve Cyborg Rebirth 2. sayılarını İzmir Fuarı'na çıkarmayı planlıyorduk. Ama salgına bağlı olarak tüm planlarımız aksadı. Doğrusu şu an hazır olan kitapları bile baskıya gönderme konusunda kuşkuluyuz ve biraz ağırdan alıp gelişmeleri görmek istiyoruz. Normalde bu kitaplar hazırlık aşamasında idi.
- Thorgal'in yeni sayılarının basımı konusunda henüz bir karar veremedik. Basmayı isteriz ama şu an bununla ilgili bir aksiyona geçmedik.
- Uncanny X-Force 1 baskıya hazır olarak duruyor ve plan gene İzmir Fuarına çıkarmaktı. Ama şu an matbaya göndermeden önce ortamın normalleşmesini beklemeyi tercih ediyoruz.
- 100 Kurşun 7 çevirildi ve grafik aşamasında.

gamlıbaykuş

Uncanny X Force hangi dönem acaba?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Rick Remender'in Uncanny X-Force serisini neden basmadığınızı öğrenebilir miyim?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hellion

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 25 Mart, 2020, 23:44:24
Merhaba,

Birkaç soru mu, soru yağmuru desek daha doğru olacak sanırım :) . Elimden geldiğince cevaplayayım;
- Green Arrow New 52'nin diğer kitaplarına bir teklif vermedik ve elimizde telifleri yok. Doğrusu Rebirth'e başlarken eski seriye de paralelde devam etmeyi planlıyorduk, ama üst üste gelen aksaklıklar yüzünden bu planı bir türlü gerçekleştiremedik.
- Green Arrow, Constantine ve Cyborg Rebirth 2. sayılarını İzmir Fuarı'na çıkarmayı planlıyorduk. Ama salgına bağlı olarak tüm planlarımız aksadı. Doğrusu şu an hazır olan kitapları bile baskıya gönderme konusunda kuşkuluyuz ve biraz ağırdan alıp gelişmeleri görmek istiyoruz. Normalde bu kitaplar hazırlık aşamasında idi.
- Thorgal'in yeni sayılarının basımı konusunda henüz bir karar veremedik. Basmayı isteriz ama şu an bununla ilgili bir aksiyona geçmedik.
- Uncanny X-Force 1 baskıya hazır olarak duruyor ve plan gene İzmir Fuarına çıkarmaktı. Ama şu an matbaya göndermeden önce ortamın normalleşmesini beklemeyi tercih ediyoruz.
- 100 Kurşun 7 çevirildi ve grafik aşamasında.

Tekrar merhaba, evet hafif bir sağanak indirmişim orada kusura bakmayın  :) Cevaplar için çok teşekkürler.
- Green Arrow konusu talihsizlik olmuş. Tam da hikayelerin güzelleştiği söylenen yerden sonrası eksik kaldı. Umarım telifi alıp basarsınız. Rebirth serilerine devam edeceğinizi bilmek güzel. Bu hastalık meselesi her şeyi aksattı. Bu da anlayışla karşılanması gereken bir durum. Umarım bir an önce en az kayıpla atlatırız.
- Thorgal konusunda da size güveniyoruz. Basacağınıza inancımız tam  ;D (aslansınız kaplansınız modunu açtım gibi oldu)
- Uncanny X force vol 1 sizin basmış olduğunuz X-force vol 3'ün yerine başlayan Rick Remender'in yazdığı seri. Eğer onu basacaksanız doğru hamle olacaktır. Nightrain arkadaşımızın dediği gibi onu değil de vol 2'yi mi basacaksınız?

rumar80

Birçok insanın evinde oturup kaldığı bu dönemde sorulara cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.
Aslında sormaya korkuyorum ama tek kelime yazayım: DAMPYR?

memospinoz

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 25 Mart, 2020, 23:32:17
Bu sayıların 2. baskıları planımızda yok. 1000 adetlik 1. baskıların bitmesi 7-8 sene sürmüşken doğrusu tekrar baskı yapmak pek ticari olmayacaktır.

Oh, hayal kırıklığına uğradım. Niçin 2. defa basmıyorsunuz ki, bir 7-8 sene daha bekleyiverin ne olacak canım. Ben bunu sahaflardan 100₺'ye mi alayım şimdi? Siz basın ben alayım ucuza, artık kalanları da satarsınız birilerine. Beni ilgilendirmez orası.

NOT: İroni içerir.

hellion

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Mart, 2020, 08:48:56
Birçok insanın evinde oturup kaldığı bu dönemde sorulara cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.
Aslında sormaya korkuyorum ama tek kelime yazayım: DAMPYR?

Fumetti konusunda ben de sorular soracaktım ama korktum  ;D Madem sayın Rumar sordu ben de şöyle bir kafayı uzatayım dedim. Gerçi Nathan never'dan umudum kalmadı ama Adam Wild, Lukas limitli seriler ve bir ihtimal Brendon gibi bitmesine nispeten az kalmış seriler devam eder mi acaba diye merak ediyorum. Martin'in yan serileri de var gerçi. Dampyr konusunda ne dersiniz bilmiyorum ama senede 1-2 cilt basarak İtalya'dan çok geride kalacağımız da aşikar.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Mart, 2020, 17:12:59
Oh, hayal kırıklığına uğradım. Niçin 2. defa basmıyorsunuz ki, bir 7-8 sene daha bekleyiverin ne olacak canım. Ben bunu sahaflardan 100₺'ye mi alayım şimdi? Siz basın ben alayım ucuza, artık kalanları da satarsınız birilerine. Beni ilgilendirmez orası.

NOT: İroni içerir.

Doğru ya, haklısınız! Biz bunu neden düşünmedik ki?
Siz 100 TL ödemeyin lütfen, 30-40 TL ye işi kapayın diye biz 10.000-20.000 harcarız yayınevi olarak.
Ne var canım 8 sene sonra hepsini satıp paramızın tamamını geri alacağız. Nasıl olsa ülkede döviz yerinde duruyor, enflasyon diye bir şey hiç yok zaten.
Teşekürler sayın memospinoz; önerinizi hemen ekibimize iletiyorum.

NOT: memospinoz'un ironi kaynağından bir fincan ödünç alınarak yazılmıştır :)