SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

ben kull cılt 1 cıktıgında hıc okumayacağımı bıldıgım halde almıştım hadı bır faydamız olsun dıye
ama baskı ve sayfayı küçültmek kıtabı hakıkaten okunmaz hale getırmıstı
satış azlığı bence kıtabın kotu baskısından kaynaklanmıştır
yoksa conan cıların kull da alacağını tahmın ederım

köstebek

Alıntı yapılan: seastar1000 - 27 Nisan, 2014, 09:59:24
ben kull cılt 1 cıktıgında hıc okumayacağımı bıldıgım halde almıştım hadı bır faydamız olsun dıye
ama baskı ve sayfayı küçültmek kıtabı hakıkaten okunmaz hale getırmıstı
satış azlığı bence kıtabın kotu baskısından kaynaklanmıştır
yoksa conan cıların kull da alacağını tahmın ederım

Sayfayı küçültmeyi anlayamadım, ama evet, (okunamaz olmasa bile) baskı kötü oldu. İlk yayımlar arasında olduğu için daha bizim acemilik  günleriydi; olaylara çok daha az hakimdik. Her neyse. 

yalcinerol345

NN ve Julia'dan başka HC cilt düşünüyormusunuz?

drgavsever

Yayınlamayı düşündüğünüz frankofon türü ÇR ların ne olduklarına dair bizleri aydınlatabilirmisiniz.Ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz ve yayın formatı Grand Dük 'te olduğu gibimi olacak yoksa YKY larının yayınladığı integral formatı şeklindemi?

Ralph

Telifi Marmara Çizgi'de olan Bouncer yayınlanabilirdi belki. Frankofonları pek sevmem ama Bouncer gerçekten harikaydı. Pek mümkün değil tabi.

seastar1000

kull cılt 1 baskı boyu olarak orjınal amerıkan edisyondan daha kucuk boyutta basıldı dıye bılıyordum onu yazmaya calıstım sızın ılk yayınlarınızdan olduğunu bılıyorum vede bugun geldıgınız yayın kalıtesıyle ne kadar ovunsenız azdır kendı adıma bravo dıyorum

kalidor

Kull 1-2 ve Solomon Kane orjinal boyuttan küçük basıldı, tıpkı SSOC'ler gibi. Fakat SSOC'ler gibi iki parçaya bölünmedi tabii. Ilk Kull cildinin okunurluğu küçüklüğünden değil baskının olmasi gerekenden koyu olmasından dolayı düşük oldu bence. Ama 2. cilt güzel, maceralar da güzel, tüm Conanperverlere öneririm.
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 27 Nisan, 2014, 16:00:05
Yayınlamayı düşündüğünüz frankofon türü ÇR ların ne olduklarına dair bizleri aydınlatabilirmisiniz.Ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz ve yayın formatı Grand Dük 'te olduğu gibimi olacak yoksa YKY larının yayınladığı integral formatı şeklindemi?

Bu bahar ve yaz dönemi büyük olasılıkla aldığımız bonellilerle geçer. Frankofonlarda en iyi ihtimal sonbahar ve formatta herhalde Grand Dük gibi olur.

köstebek

Alıntı yapılan: seastar1000 - 27 Nisan, 2014, 18:06:55
kull cılt 1 baskı boyu olarak orjınal amerıkan edisyondan daha kucuk boyutta basıldı dıye bılıyordum onu yazmaya calıstım sızın ılk yayınlarınızdan olduğunu bılıyorum vede bugun geldıgınız yayın kalıtesıyle ne kadar ovunsenız azdır kendı adıma bravo dıyorum

Sağ olun, ama daha yayın kalitemiz istediğimiz veya aklımızda düzeye gelemedi. Hâlâ arasıra matbaa ve ciltci şakalarına maruz kalıyoruz. Birkaç sene içinde daha iyi olmayı hedefliyoruz.

drgavsever

Sevgili Çizgili köstebek . Frankofon seçimlerini yaparken nasıl bir yol izliyorsunuz veya izleyeceksiniz.Bitmiş seriler mi önceliğiniz olacak halen devam etmekte olanlar mı? Eskiden yaman çocuk dergisinde  yayınlanmış Bob Morane ,  Luc Orient. Bruno Brasil türü eski kasikleri nostalji serileri şeklinde yayınlamayı hiç düşünmüyormusunuz?

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 27 Nisan, 2014, 19:30:52
Sevgili Çizgili köstebek . Frankofon seçimlerini yaparken nasıl bir yol izliyorsunuz veya izleyeceksiniz.Bitmiş seriler mi önceliğiniz olacak halen devam etmekte olanlar mı? Eskiden yaman çocuk dergisinde  yayınlanmış Bob Morane ,  Luc Orient. Bruno Brasil türü eski kasikleri nostalji serileri şeklinde yayınlamayı hiç düşünmüyormusunuz?

Seçimlerde en geleneksel yöntem kullanılıyor: "Abi, ben bunu sevdim, basalım." Bunu söyleyen kişi, içeriden birkaç kişiyi daha ikna ederse basılıyor. Şu anki önceliğimiz satın aldıklarımızı basabilmek. en yakında da şu pilot meselesi çözülür herhalde.
Bob Morane, Luc Orient gibi klasikleri hiç gözümüz yemiyor; ama bir yiğit çıkıp basarsa, alıp keyifle okuma sözü veriyoruz.

abselemon

Bahsedilen serileri her yayınevi basamaz. Bu tür yayınları basacak olan yayınevi en mantıklı olarak Hoz görünüyor. Her mutlaka bir klasik basıyor. Kit Taylor serisi örnek gösterilebilir. Eğer nostalji serilerini istiyorsanız, Hoz'a başvurun.

köstebek

Alıntı yapılan: abselemon - 28 Nisan, 2014, 06:37:37
Bahsedilen serileri her yayınevi basamaz. Bu tür yayınları basacak olan yayınevi en mantıklı olarak Hoz görünüyor. Her mutlaka bir klasik basıyor. Kit Taylor serisi örnek gösterilebilir. Eğer nostalji serilerini istiyorsanız, Hoz'a başvurun.

hiç kimse bundan daha iyisi söyleyemezdi.

DAMPYR

Bir Yayın Planınız var mı, yoksa  yetişebileni mi basıyorsunuz ?

Gelecek ay (Mayıs) Julia'da mı 2 sayı olarak çıkacak... ??? ::) :)

köstebek

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 29 Nisan, 2014, 18:55:23
Bir Yayın Planınız varmı yoksa yetişebilenimi basıyorsunuz.Gelecek ay (Mayıs) Julia'damı 2 sayı olarak çıkacak... ??? ::) :)

Aslında bir yayın planımız var, ama henüz tam anlamıyla uygulayamıyoruz. Ama her ay biraz daha düzenli olmaya çalışıyoruz. Aslında biraz da kargaşayı seviyoruz. Öyle ayın 1'inde şu, 15'inde bu diyecek kadar askerî bir disiplin içinde değiliz.

Mayıs ayında Julia 7 çıkacak ve 3'lü çıkacak. 2'lilere ancak elimizdeki basıp Bonelli'yle yeni anlaşmalarımız devreye girdikçe aşamalı bir şekilde geçeceğiz.