SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 28 Mayıs, 2014, 00:06:13
yeni vertigoların tarihleri ve yayın periyotları elli oldu mu? içimiz dışımız fumetti oldu şiştik artık  ;D

Vertigolar birkaç ay içinde. Şu aralar, dediğiniz gibi fumetti istilasına uğradık. Ama insana her istila böyle olsa, dedirten cinsten. Şu yazı bir atlatalım da, hepsi rayına girecek gibi.

Ralph

Bir sayıdan(fumetti veya comics) ortalama karınız nedir?

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 28 Mayıs, 2014, 23:10:29
Bir sayıdan(fumetti veya comics) ortalama karınız nedir?

Gerçekten bilmiyorum. Ama sanırım fumettilerin riski daha dengeli. Yani çok fazla maliyeti yok, ama çok da fazla kârı yok. Americanlarda (comics) mailyet çok daha yüksek (renkli, telif vs.), ama riski daha yüksek, yani tapi çıkmanız için gereken miktar daha yüksek. Bu yüzden eğer beklenen (veya gereken) satışı yapmazsa çok daha büyük zararlara yol açabiliyor.   

köstebek

Amerikanda ve Fransızlarda "tapi" çıkma rakamı yüksek olduğundan, pek çok seri kısa olsa bile tamamlanamıyor. çünkü yayımcı zararına basmayı bir yerden sonra göze alamıyor.
Oysa İtalyanlar da, bir parça destekle (ve büyük kâr) beklentisiyle serinin arkasında durma olasılığınız çok daha yüksek.

yine de ne hikmetse yayımcılar hâlâ amerikanları zorluyor.

antiochia

yayımladığınız kitapların ortalama satışı nasıl acaba?

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 29 Mayıs, 2014, 08:19:46
yayımladığınız kitapların ortalama satışı nasıl acaba?

350 ila 1000 arasında...

sipruu

haftasonu menüsü nedir acaba?

köstebek

Alıntı yapılan: sipruu - 29 Mayıs, 2014, 13:07:41
haftasonu menüsü nedir acaba?
Bu hafta sonu sanırım şangay 5 ile nathan 15 gelecek. İlker bey, bugün hikâyeler 4 ve tolga 8'i tekrar bastırmakla uğraşıyor. Yine de ne olur bilemem.
ama her durumda öğlen vakti pizza vardır. Buyrn bekleriz!

sipruu

teşekkürler ..hepinize afiyet olsun...

seastar1000

350 ıla 1000 sayısı bana az geldı doğrusu allah yayımcılara yardım etsın
demekkı bıraz zorlasak hepımız bırbırımızı tanıyor cıkacagız

darkwood

Alıntı yapılan: seastar1000 - 29 Mayıs, 2014, 13:38:43
350 ıla 1000 sayısı bana az geldı doğrusu allah yayımcılara yardım etsın
demekkı bıraz zorlasak hepımız bırbırımızı tanıyor cıkacagız

Dağıtım ve tanıtım sorunları halledilmedikçe, bu satış adetleri ile yakında akraba olacağız zaten.  ???
Darkwood Sakinleri..

antiochia

Alıntı yapılan: darkwood - 29 Mayıs, 2014, 14:04:04
Dağıtım ve tanıtım sorunları halledilmedikçe, bu satış adetleri ile yakında akraba olacağız zaten.  ???

Evet satış oranları bayağı düşükmüş. İki şey soracağım sizce fiyattan dolayı mı yoksa dağıtım, reklamdan dolayı satış düşük..(Ben daha makul fiyat ya da fasikül olarak satış olabilir diye düşünüyorum. Tabi yayıncı değilim. Bu konuda sizin adınıza yorum yapmak da pek doğru değil)

Fumetti, comics, frankofon hangi daha çok satıyor bir de hangi fumetti'ler daha fazla satıyor..
Gerçi normal kitap okumayı da sevmiyoruz o ayrı mesele

Eflatun

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Mayıs, 2014, 13:05:44
350 ila 1000 arasında...

Şaka yapıyorsunuz değilmi  ???  500 bastığınız kitaplar (öyle biliyorduk) nasıl bu aralıkta satışa ulaşıyor ?

köstebek

Alıntı yapılan: doruk - 29 Mayıs, 2014, 14:56:40
Şaka yapıyorsunuz değilmi  ???  500 bastığınız kitaplar (öyle biliyorduk) nasıl bu aralıkta satışa ulaşıyor ?

500'ler İtalyan. Zaten onlarda yavaş yavaş baskıyı yükseltmeye çalışıyoruz. biraz daha çok satanlar diğerleri, onların da bu rakama ulaşınca baskısı bitiyor zaten (bkz. Grand dük).

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 29 Mayıs, 2014, 14:47:44
Evet satış oranları bayağı düşükmüş. İki şey soracağım sizce fiyattan dolayı mı yoksa dağıtım, reklamdan dolayı satış düşük..(Ben daha makul fiyat ya da fasikül olarak satış olabilir diye düşünüyorum. Tabi yayıncı değilim. Bu konuda sizin adınıza yorum yapmak da pek doğru değil)

Fumetti, comics, frankofon hangi daha çok satıyor bir de hangi fumetti'ler daha fazla satıyor..
Gerçi normal kitap okumayı da sevmiyoruz o ayrı mesele

Hem fiyattan hem dağıtım güçlüğünden hem de okuma alışkanlıklarından. Aslında hepsi birbirine bağlı.