SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: pardus88 - 29 Mayıs, 2014, 22:15:10
çizgiromanlarda diğer kitaplar gibi cep boy basılsa mesala sherlock holmes Suç Detayda Saklıdır normal boy 17 tl cep boy 8 tl satılıyor   tay yayınlarının bastığı boyda olsa normal boy 30 tl cep boy 15 tl olsa nasıl olur sonuçta çizgiroman çabuk okunan bir şey 20 dk da 100 sayfalık kitap okunuyor. birde  anlamadığım birşey  martı yayınlarından çıkan sherlock holmes 17 tl tutku yayınlarından çıkan 8 tl nasıl oluyor telifse aynı kitap sayfa sayısı aynı boyu aynı fiyat iki katı. çizgiromanlarda da hardcover olunca 30 tl kitap 60 tl oluyor

Yazıyı okurken gözümüzün dönme ihtimali bir yana, çizimi normal boyunda görememek alacağımız keyifi mahfedecekir. Mangalar ufak basılıyor ama onların sistemi bunun üzerine kurulu. Çizim tarzıda öyle.

köstebek

Şerlok'larda sanırım telif kalktı, artık dünya kültür mirası oldu. bu yüzden ucuz denemeler yapılabiliyor.
Ama ÇR'da artık fasikül veya 100 öyle 300 böyle sistemi de hayal sayılır. Tüm yük, ön saflarda savaşan ve elinden geldiğince ÇR alan yaklaşık 800 okurun sırtında. Onlar var olduğu sürece ...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Mayıs, 2014, 22:00:06
Cilt konusundaki görüşlerinize katılmaktan birlikte Marvel ve DC'nin ciltleri ilk önce hard cover olarak çıkarıp bir de oradan kazıklamaları beni çok kızdırıyor.

Size sonuna kadar katılıyorum böyle şeyler çok sinir bozucu oluyor. Birşey basılıyor, siz onu aldıktan sonra hard cover gibi özel baskı çıkınca özellikle de koleksiyonerseniz bayağı bir siniri bozuluyor insanın.
Son olarak Martı Yayınlarının Sherlock Holmes cildinde yaşadım bunu örneğin. Öyle bir cilt çıkaracaklarından haberim olsaydı hiç tek tek kitaplarla uğraşmazdım.

köstebek

köstebek

antiochia

tex'ler kaçar sayfa acaba?

tommikser

Kapaklar güzel görünüyor.Yalnız aylık seride ki kapak no ları umarım kafa karışıklığı yaratmaz.Ayrıca forumu dikkate alarak orjinal sayıları yazdığınız için çok teşekkür ederim.Bu habere caretta çok sevinecek.

V

Sırt yazılarının Oğlak formatıyla bütünlük arzetmesi hiç yoktan iyidir dedirtiyor.Merakla bekliyoruz..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Sizden bir ricam olacak daha ilk sayı olduğu için diğer sayılarda bu tarz rötüşlar yapılabilir.Aşağıda orjinal kapak var

Kapktaki macera isminde kullanılan fontun güzeliğine bir bakar mısınız?Sizden ricam yapılabilirse bu tarz Tex kapaklarını daha orjinal yapan fontları bozmamanız.Sizinkisi çok basit ve ruhsuz olmuş.

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 30 Mayıs, 2014, 14:52:09
Sizden bir ricam olacak daha ilk sayı olduğu için diğer sayılarda bu tarz rötüşlar yapılabilir.Aşağıda orjinal kapak var

Kapktaki macera isminde kullanılan fontun güzeliğine bir bakar mısınız?Sizden ricam yapılabilirse bu tarz Tex kapaklarını daha orjinal yapan fontları bozmamanız.Sizinkisi çok basit ve ruhsuz olmuş.

dikkatiniz için teşekkürler, ama Bonelli'nin kullandıkları font değil, hepsi elde yazılıyor (ressam işi).

tommikser

O kapaktaki harflerden sadece "V" harfi yok sanırsam.Diğerleri orjinalinden kopyalanarak  V harfide benzetilerek yapılması çok mu zor olurdu teknik olarak?

köstebek

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 30 Mayıs, 2014, 15:33:21
O kapaktaki harflerden sadece "V" harfi yok sanırsam.Diğerleri orjinalinden kopyalanarak  V harfide benzetilerek yapılması çok mu zor olurdu teknik olarak?

Çok zor değil, ama şimdilik böyle gidiyoruz. Daha ilk sayıdan mükemmele varırsak, zaman içinde yapacak şey bulamayıp canımız sıkılabilir.

antiochia

Ben alırsam herhalde klasik seriyi alırım...

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 30 Mayıs, 2014, 16:40:01
Ben alırsam herhalde klasik seriyi alırım...

Nerden ve nasıl istersen :)