SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Haziran, 2014, 20:51:30
Çevirileri Google translate ile yapıyoruz, böylece çevirmen kullanarak zaman kaybı olmuyor.

Brendon okurken böyle birşeyden şüphelenmiyor değilim zaman zaman ::)

alan ford

Ertan Ergil ve çizgili köstebek bağzı yayıncılara özel ders verebilirler mi acaba , okur kısmı denen nazlı tuzlularla nasıl iyi iletişim kurulur diye. Uzun vadede herkesin hayrına olur .
::) ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Kitapların iç sayfa kapaklarına bakan yok herhalde.

Çevirmen olarak "Google Translate" yazıyor.  :)

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 03 Haziran, 2014, 23:51:07
Kitapların iç sayfa kapaklarına bakan yok herhalde.

Çevirmen olarak "Google Translate" yazıyor.  :)

Tabii abi,
bir kere çevirmen kullanmak işin içine insan faktörü sokmak, yani hataya ve muhtelif yanlışlara yol açmak demek. İçinde bulunduğumuz bu makineleşme çağında hâlâ eski yöntemlerle çalışmak çok saçma değil mi?
İkincisi çevirmen para ister, ilgi alaka ister.
Yalnız bizimkisi biraz özel bir google translate sürümü. İlgilenenler için googletranslate/ index/special-publisher-version.php.

köstebek

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 03 Haziran, 2014, 21:55:32
Öncelikle tebrik ederim, ayrıca emeğinize sağlık. Birşey sormak istiyorum.X- Force' un hangi serisi bu yoksa One- shot falan mı?

Ona pek emin değilim. Görebildiğim kadarıyla kapağında elinde bıçakla havaya sıçramış biri vardı.
Beni çok fazla Amerikanların içine sokmuyorlar. Daha genç, daha bir tayt sever insanlarla çalışmayı seçtiler...

dean

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 04 Haziran, 2014, 00:05:40
Ona pek emin değilim. Görebildiğim kadarıyla kapağında elinde bıçakla havaya sıçramış biri vardı.
Beni çok fazla Amerikanların içine sokmuyorlar. Daha genç, daha bir tayt sever insanlarla çalışmayı seçtiler...

Bu mu ?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 04 Haziran, 2014, 00:05:40

Peki sayın köstebek, bu yeni comicslerin fiyatı ne kadar olacak?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

köstebek

Alıntı yapılan: dean - 04 Haziran, 2014, 00:20:51
Bu mu ?

Evet, evet, o. Bu arada gerçekten kaç kitaptır, nedir, biraz anlatır mısın?

dean

X-Men grubunun vurucu timi diyebiliriz X-Force için. 2008 ile 2010 arasında 28 sayı olarak yayınlanıyor. Aşağıda tpb olarakda index'i var. Messiah War ile X-Men: Second Coming crossover hikayeler. Bunun devamı da 2010'da başlayan Uncanny X-Force.

Vol. 1: Angels and Demons (#1-6)
Vol. 2: Old Ghosts (#7-11)
Vol. 3: Not Forgotten (#12-13, #17-19)
Vol. 4: Messiah War (#14-16)
Vol. 5: X-Necrosha (#21-25)
Vol. 6: X-Men: Second Coming (#26-28)

köstebek

Alıntı yapılan: dean - 04 Haziran, 2014, 00:35:45
X-Men grubunun vurucu timi diyebiliriz X-Force için. 2008 ile 2010 arasında 28 sayı olarak yayınlanıyor. Aşağıda tpb olarakda index'i var. Messiah War ile X-Men: Second Coming crossover hikayeler. Bunun devamı da 2010'da başlayan Uncanny X-Force.

Vol. 1: Angels and Demons (#1-6)
Vol. 2: Old Ghosts (#7-11)
Vol. 3: Not Forgotten (#12-13, #17-19)
Vol. 4: Messiah War (#14-16)
Vol. 5: X-Necrosha (#21-25)
Vol. 6: X-Men: Second Coming (#26-28)

Evet, evet, ilk kitabın adı "Melekler ve Şeytanlar"dı, kapakla uğraşırlarken görmüştüm, şimdi hatırladım.

Bu altı kitap şimdilik mi? Tutar mı hakikaten?

dean

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 04 Haziran, 2014, 00:41:19
Evet, evet, ilk kitabın adı "Melekler ve Şeytanlar"dı, kapakla uğraşırlarken görmüştüm, şimdi hatırladım.

Aslında son cilt'i saymazsak 5 kitap olması lazım. Çünkü son kitap bütün X-Men dergilerini içeren crossover hikaye şöyle ki;

Vol. 4: Messiah War (#14-16); X-Force/Cable: Messiah War adıyla yayınlanıyor ve içinde The Times and Life of Lucas Bishop #1-3, Cable #11-15, X-Force #14-16, X-Force/Cable: Messiah War One-Shot and X-Men: Future History sayıları var.

Vol. 6: X-Men: Second Coming (#26-28) ise X-Men: Second Coming isimli ayrı bir cilt. İçinde X-Force serisinin son 3 sayısı var. Tam indeks'i ise şudur; Second Coming: Prepare, Second Coming #1-2, Uncanny X-Men #523-525; New Mutants #12-14, X-Men Legacy #235-237, X-Force #26-28

hanac

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 04 Haziran, 2014, 00:22:07
Peki sayın köstebek, bu yeni comicslerin fiyatı ne kadar olacak?

Dur tahmin edeyim Ekrem.

24 TL olmasın  :)

dean

Bunun devamı 7 ciltlik/35 sayılık Uncanny X-Force. İndeks'i şu şekilde;

Uncanny X-Force: Apocalypse Solution (#1-4)
Uncanny X-Force: Deathlok Nation (#5-7, 5.1)
Uncanny X-Force: The Dark Angel Saga, Book One (#8-13)
Uncanny X-Force: The Dark Angel Saga, Book Two (#14-19)
Uncanny X-Force: Otherworld (#19.1, #20-24)
Uncanny X-Force: Final Execution, Book One (#25-29)
Uncanny X-Force: Final Execution, Book Two (#30-35, Deadpool #1000 and material from Wolverine: Dangerous Games)

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 04 Haziran, 2014, 00:50:39
Dur tahmin edeyim Ekrem.

24 TL olmasın  :)

İnanın bilmiyorum. 24'ü pahalı (!) fumettiler için düşünmüştük. Marvel'ler için ne düşünüyor, bir fikrim yok.
şimdi marmara'nın ve gerekli'nin kitaplarına baktım, 25 ila 35 arası bir çizgide geziniyorlarmış. İlker'in bu fiyatların üstüne çıkacağını sanmıyorum.

dean

Tutar mı hakikaten?

Bence tutar. X-Men ailesinden yayınlanmasını en çok istediğim çizgi romandı X-Force. Sert, güçlü ve karanlık. X-Force'un yayınlanacak olmasına çok sevindim.