SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Alıntı yapılan: aaciltan - 17 Temmuz, 2014, 23:55:17
Sevgili dostlar, ben şahsi fikrimi söylüyorum, kimse bozulmasın.
Bence Mandrake çıksa aşağıdaki kitapların toplamından daha çok satar.
a) dragonero
b) saguaro
c) orfani
Ne dersiniz?

Orfaniyi comicseverlerde alır bence o yüzden orfaniye katılmıyorum.Diğerlerini almadığım için yorum yok

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 17 Temmuz, 2014, 21:31:09
julia ve nathana hız verin birde martin serileri gerisi teferruat...

Elimizden geleni yapıyoruz. Şu yazı bir aşalım, sonbahara bir girelim. Teks ve Zagor mevzusu bir otursun...

tommikser

Sorum diabolik 'i aldınız mı?

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 18 Temmuz, 2014, 01:51:46
Sorum diabolik 'i aldınız mı?

Cevabım hayır (benim bildiğim kadarıyla;alınsa duyardım!)

rumar80

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 18 Temmuz, 2014, 01:32:13
Elimizden geleni yapıyoruz. Şu yazı bir aşalım, sonbahara bir girelim. Teks ve Zagor mevzusu bir otursun...

Tex, Zagor derken olan Diğerlerine ayıp olacak.  ;)

abselemon

Bence Diabolikten önce Blueberry'i alsın. Yarısından fazlası zaten türkçe çıktı. Önce o seriyi nihayete erdirsin. Sonra da yarım kalan ne varsa hepsini alsın ayda bir cilt şeklinde hepsini belirli bir periyotla bassın. Jungla, akim, west, tarkan v.s.

drgavsever

sevgili çizgili köstebek,
Bonelli ile olduğu gibi fransa'danda dargaud ,delcourt,glenat vb bir yayıncı kuruluşla anlaşıp ayda veya 2-3 ayda bir integral veya album şeklinde bir frankofon yayın çizelgenize eklenemez mi?

köstebek

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Temmuz, 2014, 06:24:01
Tex, Zagor derken olan Diğerlerine ayıp olacak.  ;)

Yok, yok, yanlış anlattım. Yani Teks ve Zagor'a daha yeni başladık. Biraz zaman geçsin, çevirmeni temposu vs. bir otursun demek istemiştim. sonra yeni maceralara atılırız. Diğerlerini yok saymak değil.

ercoktay

Alıntı yapılan: abselemon - 18 Temmuz, 2014, 07:10:20
Bence Diabolikten önce Blueberry'i alsın. Yarısından fazlası zaten türkçe çıktı. Önce o seriyi nihayete erdirsin. Sonra da yarım kalan ne varsa hepsini alsın ayda bir cilt şeklinde hepsini belirli bir periyotla bassın. Jungla, akim, west, tarkan v.s.

Blueberry üzerinde çalışan bir yayın evi var bildiğim. Anlaşmayı bekliyorlardı.

köstebek

Alıntı yapılan: ercoktay - 18 Temmuz, 2014, 17:00:37
Blueberry üzerinde çalışan bir yayın evi var bildiğim. Anlaşmayı bekliyorlardı.

Evet, evet, İlyas Erkul'un büyülü çizgisi...,

renkli mi basayım, siyah beyaz mı basayım; iki bant mı olsun 4 bant mı kararlarını vermeyi düşünüyor.

rumar80

Hocam bilardo mu bu? O zaman 3 bant bassınlar.
Siyah beyaz olmasına da gönlüm razı değil.

köstebek

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Temmuz, 2014, 17:43:07
Hocam bilardo mu bu? O zaman 3 bant bassınlar.
Siyah beyaz olmasına da gönlüm razı değil.

abi hemen İlyas erkul ile temasa geçmeni öneririm. Özelden ...

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Temmuz, 2014, 02:51:51
Bu sonbaharda Long John Silver diye bir şey basılacak. yine frankofon yine edebiyat uyarlaması.

Yanlış hatırlamıyorsam şuydu... http://en.wikipedia.org/wiki/Long_John_Silver_(comics)

Long John Silver ile ilgili başlığımız yok.

Kendi başlığını açarak bizi bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı ?

altay1944

Sevgili köstebek bir sorum olacak. Bildiğim kadar ile yayınların telifi seri halinde değil bir veya birkaç sayılık yapılıyor.

Demirbaşta iken ilyas bey telif boşa düşünce bazı sayıların teliflerini almıştı. (Bunun uygunluğunu tartışmak asla istediğim bir şey değil)

Siz nathan'ların teliflerini nasıl alıyorsunuz. Şu an ara verdiğiniz nathan özellerin teliflerini veya almanakların teliflerini bir başkası alabilir mi?

Julia almanakların kaç adet telifi sizde ? Nathan büyük albümlerin telifleri kimde ? Umarım cevaplama nezaketinde bulunursunuz..

Neden sordum çizgilinin kalitesinden ziyadesiyle memnunum sevdiğim kahramaların sıkıntıya düşmesini istemiyor ,bir an önce tamamlanmasını bekliyorum.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 21 Temmuz, 2014, 21:12:03
Sevgili köstebek bir sorum olacak.Bildiğim kadar ile yayınların telifi seri halinde değil bir veya birkaç sayılık yapılıyor.Demirbaşta iken ilyas bey telif boşa düşünce bazı sayıların teliflerini almıştı.(Bunun uygunluğunu tartışmak asla istediğim bir şey değil)Siz nathanların teliflerini nasıl alıyorsunuz.Şu an ara verdiğiniz nathan özellerin teliflerini veya almanakların teliflerini bir başkası alabilir mi?Julia almanakların kaç adet telifi sizde?Nathan büyük albümlerin telifleri kimde?Umarım cevaplama nezaketinde bulunursunuz..

Neden sordum çizgilinin kalitesinden ziyadesiyle memnunum sevdiğim kahramaların sıkıntıya düşmesini istemiyor ,bir an önce tamamlanmasını bekliyorum.

Yazdığınız gibi yayınevleri, ÇR serilerini genellikle birkaç kitaplık alıyor ve satış (veya memnuniyet) durumuna göre devam ediyor. Biz de aynı yöntemle gidiyoruz. Bu alanda genel yöntem, yurtdışı basılan kitabına ülkemizde bir başkası teklif verdiğinde önce bir dönüp türekiye'deki yayıncısına soruyor; "tamam mı devam mı" diye (Tabi, eğer türkiye'deki yayıncı ile arasında birtakım sorunlar (genellikle mali) yoksa).

Sonuçta bizim elimizde bahsettiğiniz serilerden birkaç tane var. Ama eğer yayıncılık alanına girmek istiyorsanız; size her türlü yardımı yapmaktan keyif duyarız.

Sevgiler, saygılar...