SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Çok aceleci gozukmek istemem ama yeni vertigolarin ortalama yayin periyodu belli mi

köstebek

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 16 Kasım, 2014, 15:06:41
Çok aceleci gozukmek istemem ama yeni vertigolarin ortalama yayin periyodu belli mi
Döünüşümlü olarak iki ayda bir düşünülüyor, ama en doğrusu zaman gösterecek diyelim...

Mrtekin

Köstebek Bey,

Yarın hemen dağıtıma veriliyor di mi çıkanlar?

They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 16 Kasım, 2014, 19:03:26
Köstebek Bey,

Yarın hemen dağıtıma veriliyor di mi çıkanlar?

Verilir her halde... önce bir kitap fuarını kapatalım da...

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,
Dampyr  ve Nathan dev albüm ne zaman ariz endam edecek.Bu yıl sonuna kadar frankofonlarımıza kavuşabilecekmiyiz?   

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 16 Kasım, 2014, 20:25:21
Sevgili çizgili köstebek,
Dampyr  ve Nathan dev albüm ne zaman ariz endam edecek.Bu yıl sonuna kadar frankofonlarımıza kavuşabilecekmiyiz?

Önce şu fuar şokunu atlatalım...
Dampyr matbaada, Nathan Dev albüm de yıl sonuna kalmaz görünüyor, ama bir iki hafta geçsin, daha net konuşuruz.

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 16 Kasım, 2014, 20:19:38
Verilir her halde... önce bir kitap fuarını kapatalım da...

Ilgi nasıldı bu sene, memnun kaldınız mı?
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 16 Kasım, 2014, 21:33:46
Ilgi nasıldı bu sene, memnun kaldınız mı?

güzel, güzel... Ama bu hafta berbat geçecek. 16 kitap peş peşe depolanacak, dağıtılacak, tanıtılacak vs.
Bu arada sevgili adminimiz 1.000'ler klübüne çağırmış. Şimdi oraya doğru geçiyorum.

Not: Rakamların arasına Türkler nokta, ecnebiler virgül koyuyor; bu ayrıntı önemli...

Mrtekin

Cizgi dusler, super bir performans cikartti.

Tebrik ederim, gurur duyduk.
They drew first blood...

hbegec

Öncelikle herkese merhaba biraz uzun yazacağım şimdiden uyarayım;çizgi düşler'e buradan bir eleştiri yapmak istiyorum sadece onlara da değil Altın Madalyon üyelerine de bir eleştiri bu...Çizgi Düşler'e şu açıdan eleştiri yapacağım Julia yayınlamaya başladınız çok güzel bunu hepimiz tkdir ile karşılıyoruz ama Julia'nın hali ortada bütün bir külliyata sahip olmak isteyenlerin kitaplığı bir ucube ile dolu olacak ilk yayın aksoylar ama ilk 13 ü ile son ikisinin arasındaki ebatlar bile farklı sonraki hikaye milliyet gazetesi o başka bir alem daha sonra oğlak yayınları herhalde el atıyor iki bambaşka formatta bir 2 sayı daha sonra 4 adet hardcover 4 adet julia cildi onlarda bambaşka ebatlarda ve en sonunda çizgi düşler ilk yedi sayı 3 sayı tek cilt halinde sonuncu olan 8. cilt 2 sayı ve cildin yanına 54 ve 55 ibaresi yazılmış...Koleksiyon demek farklı birşeydir.Ki hem ben hem eşim Julia'ya bayılıyoruz ve takip ediyoruz ama bütün külliyatı yanyana getir resmen ucube bir görüntü...resmen ucube...Çizgi Düşler nden böyle birşey yaptınız? Zaten uzun aralıklarla basacaksınız Julia'yı bu format değişikliği ve görüntü kirliliği neden?3 sayı basmak varken neden 2 sayıya inip standardı bozuyorsunuz ve bu sanki iyi birşeymiş gibi çizgili köstebek burada "Julia kilolarını attı" gibisinden garip bir argümanla bu bence saçma ve acayip değişikliği savunuyor.. Diğer yayınevlerinin fontlarını ve aynı formatı kullanmak mı yasak? Aynı Lilith de yaptığınız gibi sadece logo ile oynasanız olmuyor mu?Şimdi burada bazıları Legs Weaver,Nick Raider ve Cassidy' i de çizgi düşler yayınlasın demişti değil mi? E nolacak peki bir sene sonra diyelimki prestijj yayınları iflas etti veya başka birşey oldu bıraktı çizgidüşler aldı hoop format değişecek 4 sayılık ciltlr bambaşka bir renk ve yazılar...Yok olmasın eğer değişecekse yayın orada bitsin,ya da hiç basılmasın..Yok illa ki ben basacağım diyorsa yayıncı belli bir düzene uysun belli bir  formatta bassın.Bu konuyla lakalı büyülü yayıncılığı ve İlyas Abi yi kutluyorum 15 tane kızılmaske ve formatta şu ana kadar hiçbir değişiklik yok kitaplıkta o kadar güzel duruyorlar ki bir kaç yayın ama hiçbir değişikliğe uğramadan koleksiyonerlik yayınlar,umarım derdimi anlatabiliyorumdur.Ben 36 yaşındayım eminim bu sitede benden daha fazla çizgiromanla haşır neşir yıllarını vermiş kişiler abilerim var benden küçükler de var ama inanamıyorum kimse bunu eleştirmiyor !! Evet çizgi düşler şu anda jbc ve marmara çizgi ile beraber türkiye de çizgi roman yayıncılığının lokomotifi durumunda...Burada ki eleştirilerim onlara minnet beslemediğim anlamına gelmesin ancak bence çok fazla yayına dağılmak yerine eldeki serilerin formatını kalıcı yapmaya çalışmak daha doğru gibime geliyor..Bir de Teks...Evet teks çok önemli ama diğerleri biraz daha üvey evlat muamelesi görmeye başladı..Yaşça biraz daha büyük olanlar Teks te Teks diye tutturuyorlar burada ama diğer yayınları da sizin teks beklediğiniz gibi bekleyenler var...Teks'e bence çok fazla düşüldü ve diğer yayınlar aksadı...Burada ki ahaliye de teessfülerim şu yönde benim gördüğümü sizin görmemiş olmanız bence mümkün değil eğer gördü iseniz neden hiçbir eleştiri gelmemekte? Neden kimse birşey yazmıyor? Yada ben görmüyorum oda olabilir...Ülkemizde çizgiroman gelişsin evet ama bazı standartlar korunsun ben ucube kitaplardan oluşacaksa ben o seriyi okumak istemiyorum...

kalidor

Sayın hbegec Julia okumadığım için açıkçası formatta yapılan değişiklikleri bilmiyorum ama size bu konuda sonuna kadar hak veriyorum. Teks konusu da benim içimde bir yara. Bu memlekette her ay 4-5 farklı Teks yayınlanıyor. Ama Teks okuyucuları yok renklisi nerede, yok efsanesi ne zaman çıkacak doymak bilmiyorlar  :D Anti-Teks derneğini kurduracaklar bana sonunda, tatsızlık olacak  :D Benim Çizgi Düşler'den talebim Thorgal evrenindeki diğer kitapları da yayınlamaları olacak.
Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

Valla, ben Cizgi Dusler faniyim ama buradaki elestirilerin hepsi ama hepsi (format degisikligi, dobisko cilt olmamasi, Teksin uzerine fazla dusulmesi, Thorgal evreni yayinlarinin basilmasi (duyurduklari frankofonlari takip ettigimizde de Kalidor'dan zilgit yenilmesi dahil :))fazlasi ve misli ile Cizgi duslere yapildi ve yapilmakta. Daha onceki sayfalarda elestirilerimizi gorebilirsiniz.

Teksin ve Zagorun uzerine dusulmesi bence direkt satmasi ile alakali. Ticari bir ilgi var, yayinci neden bundan yararlanmasin? Yani Jbc'ye neden batman ve deadpool bu kadar satiyo diye kiziyor muyuz? Ya da İlyas Bey'e kizilmaske 1 icin ? Ben sahsen cok mutlu oluyorum. Ne guzel tum zorluklara ragmen en azindan biraz yuzleri guluyor. Darisi tum yayincilarimizin basina. Ki, Teksin ve Zagorun iyi satmasi Cizgi Duslerin elini biraz olsun rahatlatan bir faktor.

Bu kadar elestiriden sonra benim nihai dusuncem şu oldu: Basilsin da nasil basilirsa basilsin. Okuyamamaktan, mahrum olmaktan, serinin sonunu hic gorememekten iyidir, bence.

Bi de su gercek var. Fumetti fiyat bandini alcaga cekmez ise, comics ile kesinlikle rekabet edemez. Yeni okuyucu o parayi artik fumetti dobisko cilte vermiyor. Slim fit goruntulerinin asil sebebi de bu, bence.
They drew first blood...

doktor1881

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 17 Kasım, 2014, 08:54:20
Valla, ben Cizgi Dusler faniyim ama buradaki elestirilerin hepsi ama hepsi (format degisikligi, dobisko cilt olmamasi, Teksin uzerine fazla dusulmesi, Thorgal evreni yayinlarinin basilmasi (duyurduklari frankofonlari takip ettigimizde de Kalidor'dan zilgit yenilmesi dahil :))fazlasi ve misli ile Cizgi duslere yapildi ve yapilmakta. Daha onceki sayfalarda elestirilerimizi gorebilirsiniz.

Teksin ve Zagorun uzerine dusulmesi bence direkt satmasi ile alakali. Ticari bir ilgi var, yayinci neden bundan yararlanmasin? Yani Jbc'ye neden batman ve deadpool bu kadar satiyo diye kiziyor muyuz? Ya da İlyas Bey'e kizilmaske 1 icin ? Ben sahsen cok mutlu oluyorum. Ne guzel tum zorluklara ragmen en azindan biraz yuzleri guluyor. Darisi tum yayincilarimizin basina. Ki, Teksin ve Zagorun iyi satmasi Cizgi Duslerin elini biraz olsun rahatlatan bir faktor.

Bu kadar elestiriden sonra benim nihai dusuncem şu oldu: Basilsin da nasil basilirsa basilsin. Okuyamamaktan, mahrum olmaktan, serinin sonunu hic gorememekten iyidir, bence.

Bi de su gercek var. Fumetti fiyat bandini alcaga cekmez ise, comics ile kesinlikle rekabet edemez. Yeni okuyucu o parayi artik fumetti dobisko cilte vermiyor. Slim fit goruntulerinin asil sebebi de bu, bence.
Katılıyorum ticarette kazanan ürüne yatırım yapılır bundan kazanılan ile ilerde kazanma ümidi olan ürüne zararınada olsa yatırım yapılır comics ile rekabet için eminim şirket her şeyi düşünüyordur

altay1944

çizgidüşler ile ilgili görüşlerimi daha önce yazmıştım.İstediğim yayınları basması için destek amaçlı nerdeyse tüm kitaplarını aldım.Ama julia ve nathanda kesintiye gidince veya benim beklediğim çıkmayınca şimdilik bir çok ürününü alım işini rafa kaldırdım.Tex ve zagorlar dahil...(Zaten tex ve zagor okumam)
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Eflatun

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Kasım, 2014, 08:17:00
Anti-Teks derneğini kurduracaklar bana sonunda, tatsızlık olacak  :D

Anti Teks +1
Anti Zagor +1
Anti Mister NO +1

:)