SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Şubat, 2015, 15:30:54
Yeni hangi serilere girileceği konusunun bol küfürlü kısmına denk gelmiştiniz Haziran çiftsıfır bey. Sadece hassas kulaklarınız küfürlü sözcükler duyup da ahlaki eğitiminiz yara almasın diye yapıldı; başka bir şey yok.

Anladım çok teşekkür ederim çhassasiyetin için çizgili köstebek abi :) neyse bugün çay ısmarladınızda :P gönlümü aldınız yarın görüşürüz :D

xmenac

Belirli periyotlarla bir tiraj/satış bilgisi yayınlansa hoş olmaz mı acaba.

Kimimiz bazı sayıları epey geriden takip ediyor, bir süre sonra bu sayıları bulmak zor oluyor. En azından okuyucular da baskı sayısına göre bir öncelik planlaması yapabilir diye düşünüyorum. Planlama dışında, serinin devamlılığı konusunda kuşku duyup seriye başlamayan okuyucular için de teşvik edici bir uygulama olabilir.

Bu paylaşımı ne kadar çok yayınevi yaparsa o kadar iyi tabi, sizinle hazır iletişim kurabiliyorken belirtmek istedim fikrimi.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Vay arkadaş, Hikayeler 6.cilt çıkmış.... :)

Helal....
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: xmenac - 06 Şubat, 2015, 21:33:54
Belirli periyotlarla bir tiraj/satış bilgisi yayınlansa hoş olmaz mı acaba.

Kimimiz bazı sayıları epey geriden takip ediyor, bir süre sonra bu sayıları bulmak zor oluyor. En azından okuyucular da baskı sayısına göre bir öncelik planlaması yapabilir diye düşünüyorum. Planlama dışında, serinin devamlılığı konusunda kuşku duyup seriye başlamayan okuyucular için de teşvik edici bir uygulama olabilir.

Bu paylaşımı ne kadar çok yayınevi yaparsa o kadar iyi tabi, sizinle hazır iletişim kurabiliyorken belirtmek istedim fikrimi.

Vereyim o zaman bilgileri...
Comicslerin ömrü bir veya iki yıl. Sonrasında tükenip piyasadan çekiliyorlar, yani sahaflardan veya başka yerlerden daha pahalıya bulunmaya başlıyorlar.
Fumettilere gelince... Zagor'un ömrü 6 ay civarı, sonra tükenip keseye zarar bir hale gelebiliyor. Örneğin bizim ilk Zagor Özel 1, 6 ay içinde yayınevinde bitti. Ama hâlâ sağda solda var; lakin hafiften fiyat artmaya başladı, başlayacak; örneğin İlker Bey elindekileri  raftan çekti, tezgâh altına aktardı. Aynı şekilde Zagor Maxi 1 de hafiften dibini görmeye başladı.
Tekslerin ömrü de 6 ay ila 1 yıl arasında görünüyor. Örneğin aylık Teks 1 bitti, ama Klasik Teks 1 son demlerinde... aralarında 100 ila 200 adet arası fark var. Eski macera, yeni macera farkı, normaldir.

Ama diğer fumettilerimiz evladiyeliktir, istenildiği zaman alınabilir, hatta seriyi devam ettirme işi çocuklara veya torunlara dahi bırakılabilir. Lakin burada bir  açmaz var: bunların alımı geciktirildikçe, yeni sayılarının basımı da iyice güçleşmekte. Yani diğer fumettilerin alımını geciktirmek, onların basımını güçleştirirken, teks ve Zagor'un alımını geciktirmekse bu sefer onları pahalı fiyattan almayı doğuruyor. Yani sonuçta kafanıza göre bir orta çizgi bulmanızda fayda var.

Bir diğer nokta da, dediğim gibi bu bilgiler tamamen Çizgi Düşler bazındadır. Örneğin bizim Teks veya Zagorlar en fazla bir yılda ortalıktan çekilirken diğer yayınevlerinin benzer 5, 10 yıllık kitaplarını hâlâ ucuza bulabilirsiniz. Rahat olun... Olay karmaşık yani... 

xmenac

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Tex ve Zagor'u ertelememekte yarar var anladığım kadarıyla. :)

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 06 Şubat, 2015, 16:15:28
Alışmadık popoda iç çamaşırı durmaz, derler Mehmet bey. Çok kötü kaşınıyoruz, bakalım somumuz ne olacaK... şİMDİLİK BU KADAR

Sn. Köstebek Bey,

Edelweiss ve LSJ'yi de, biplemeler arasında, bir hatırlatsanız...

Allah sonunuzu hayretsin. En kötüsü, Çizgi Düşlerin ruhuna Bi Fatiha okur, helvasını kararız, merak etmeyin...
They drew first blood...

caretta

Köstebek Bey yine o sevimsiz soruyu soruyorum.Ne oldu Teksler.Benim çizgi romanlarımı alabileceğim İlyas Erkul'dan başkası yok.Çizgi Düşler'in
facebook sayfasında 9.sayılardan sayfalar.İdefikste Dev Albüm Teks.Maksi Teks Starker'in Kanunu da bir yerlerde vardı galiba.İlyas'ta tık yok abim.
Çıktılar da İlyas'a mı gelmediler?Bir de İlyas "hah" derkenden bana göndermiyor.Kargosu beklemesi bir hafta da öyla geçiyor.Yeni sayıları tanıttık
spoiler bile verdik.Ortada henüz birşey yok azizim Köstebek Bey!!!

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 07 Şubat, 2015, 19:41:31
Köstebek Bey yine o sevimsiz soruyu soruyorum.Ne oldu Teksler.Benim çizgi romanlarımı alabileceğim İlyas Erkul'dan başkası yok.Çizgi Düşler'in
facebook sayfasında 9.sayılardan sayfalar.İdefikste Dev Albüm Teks.Maksi Teks Starker'in Kanunu da bir yerlerde vardı galiba.İlyas'ta tık yok abim.
Çıktılar da İlyas'a mı gelmediler?Bir de İlyas "hah" derkenden bana göndermiyor.Kargosu beklemesi bir hafta da öyla geçiyor.Yeni sayıları tanıttık
spoiler bile verdik.Ortada henüz birşey yok azizim Köstebek Bey!!!

Caretta Beyciğim,

Dev albümü bugün İlyas Bey aldı. Bizimkiler Teksleri, ilgiyi ayakta tutmak için tüm aya yaymaya çalışıyorlar. Ben hepsini birden bir kerede basalım gitsin dedim, ama olmadı. 
Haftaya 2 aylık teks gelir; orası kesin. Starker adlı şerifin yaptıklarını anlatan maxiyi de ya yanına eklerler, ya da bir sonraki haftasonuna bırakırlar.
İstersen sen kargoyu bir hafta daha beklet, normal teksleri de ekletirsin.

dean

Merhaba çizgiliköstebek, Savage Wolverine dördüncü cilt ile bitecek. Bittiği zaman bir başka Wolverine macerasına(Wolverine: Hunting Season ve Wolverine: Killable ciltleri barındıran volume 4) ya da Death of Wolverine story arc'ına mı girecek misiniz ? yoksa başka bir comics ile mi devam edeceksiniz ?

köstebek

Alıntı yapılan: dean - 07 Şubat, 2015, 19:55:45
  Merhaba çizgiliköstebek, Savage Wolverine dördüncü cilt ile bitecek. Bittiği zaman bir başka Wolverine macerasına(Wolverine: Hunting Season ve Wolverine: Killable ciltleri barındıran volume 4) ya da Death of Wolverine story arc'ına mı girecek misiniz ? yoksa başka bir comics ile mi devam edeceksiniz ?

Hiç bilmiyorum, ve işte tam da bu konuda senin önerilerine ihtiyacımız var.

ÖM ile ulaştıracağın önerileri bekliyorum.

hennessy

Dev albümü aldım hemen okumaya başlayacağım....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: Batman - 07 Şubat, 2015, 20:23:14
Dev albümü aldım hemen okumaya başlayacağım....

Ben dev albümü yarıladım bile.  ;)
Darkwood Sakinleri..

köstebek

Alıntı yapılan: darkwood - 08 Şubat, 2015, 02:23:00
Ben dev albümü yarıladım bile.  ;)

Acele etmeyin; öyle sık basılacak bir seri değil

Sinan Başak

Çizgiliköstebek merhaba,
Zona X ve Saguaro yayınları durdu mu yoksa çok seyrek devam edecek mi?