SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Batman - 03 Mart, 2015, 08:23:44
Kostebek abi Mister no Almanak çıkıyor bilgi verir misiniz ayrıca nn 18.sayı geliyor güzel haber sinirli gözlüklü patron sonunda duydu sesimi

Biraz karışık bir mevzu. Mr. No değil, tam olarak, aslında Mr. Bo desek daha iyi olur :)

yine de bir parça açıklamak lazım...
bildiğiniz gibi İtalya'da Mr. No almanaklarının üst başlığı "Serüven Almanağı"ydı ve 1999 yılında 5. sayısı çıkarılmıştı. Derken bu seriye ara verildi. Böylece aradan tam 13 sene geçti, dile kolay. 2012 sonbaharına gelinmiş ve Sergio Bonelli'nin rahmetli oluşunun üstünden tam bir sene geçmişti. Bonelli ailesi "Bonelli'nin anısına" bir çalışma hazırladı ve içine güzel bir "Mr. No" fumettisi de ekleyerek "Serüven Almanağı 2013" adıyla bastı.
İşte bizim hazırladığımız kitap bu. Özel bir kitap....

Sonrasında ne mi oldu. Bonelli Editore bu "Serüven Almanağı"nı yeni bir konsepte oturttu ve eski üstatlarını anma dizisi haline dönüştürdü... 2014 yılında Decio Canzio ve Sergio Toppi'yi anarken, 2015 yılınıysa Gino D'Antonio'ya ayırdı... Zaman içinde ne olacağınıysa hep birlikte göreceğiz...

Mrtekin

ÇİZGİ DÜŞLER
57 dakika önce ·
2015 Mart için yayın planı;

Y Son Erkek 9
Tex 10
Tex Klasik 10
Tex Maxi 3
Zagor Maxi 3
Martin Mystere Özel 2
Mister No Almanak
Orfani 1
Nathan Never 18

Martin ve Mister No sürpriz oldu...

Orfaniyi ve Nathanı çok beklemiştik...

Hayırlı olsun, liste çok güzel.
They drew first blood...

altay1944

Çetin bey martin ve nathan yazmışsınız ya çocuklar gibi sevindim.Teşekkür ederim.Bu arada dün yeni koli geldi.Çizgidüşleri full çektim.Nathan dev albümü aldım bitmesin diye okumaya kıyamıyorum.Aradan birde julia çıkar tam olsun.Hadi bir sürpriz yap...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Julia'sız olur mu hiç...

hennessy

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 09:03:39
Biraz karışık bir mevzu. Mr. No değil, tam olarak, aslında Mr. Bo desek daha iyi olur :)

yine de bir parça açıklamak lazım...
bildiğiniz gibi İtalya'da Mr. No almanaklarının üst başlığı "Serüven Almanağı"ydı ve 1999 yılında 5. sayısı çıkarılmıştı. Derken bu seriye ara verildi. Böylece aradan tam 13 sene geçti, dile kolay. 2012 sonbaharına gelinmiş ve Sergio Bonelli'nin rahmetli oluşunun üstünden tam bir sene geçmişti. Bonelli ailesi "Bonelli'nin anısına" bir çalışma hazırladı ve içine güzel bir "Mr. No" fumettisi de ekleyerek "Serüven Almanağı 2013" adıyla bastı.
İşte bizim hazırladığımız kitap bu. Özel bir kitap....

Sonrasında ne mi oldu. Bonelli Editore bu "Serüven Almanağı"nı yeni bir konsepte oturttu ve eski üstatlarını anma dizisi haline dönüştürdü... 2014 yılında Decio Canzio ve Sergio Toppi'yi anarken, 2015 yılınıysa Gino D'Antonio'ya ayırdı... Zaman içinde ne olacağınıysa hep birlikte göreceğiz...

Güzel haber abi yeni maceralar olacak değil mi?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: Batman - 03 Mart, 2015, 10:53:58
Güzel haber abi yeni maceralar olacak değil mi?

İşte burası biraz karışık...
Öncelikli olarak yeni bir Mr. No macerası değil, daha önce basılmış (bizde de basılmış, ismini şimdilik söylemeyeyim, biraz sürpriz olsun) bir maceranın renklendirilmiş hali.
İkinci olarak asıl mevzu Sergio Bonelli, onun hayatı, Mr. No'yu kafasında toparladığı Amazonya yolculuğu, yaptıkları, ettikleri vs.
Üçüncü olarak da tek sayılık bir iş. Devamı falan yok.
Malum artık ülkemizde de Mr. No iyice yolun sonuna yaklaştı... Çizgi Düşler olarak biz de bu arada dostumuz Jerry Drake'e olan sevgimizi gösterip küçük bir katkı yapalım dedik.

hennessy

Tex eski sayıların yeniden renklendirilmesi gibi anladım abi buda güzel inşallah Afrika'da geçen bir macera diyeceğim ama sanmam.

-Sonrasında ne mi oldu. Bonelli Editore bu "Serüven Almanağı"nı yeni bir konsepte oturttu ve eski üstatlarını anma dizisi haline dönüştürdü... 2014 yılında Decio Canzio ve Sergio Toppi'yi anarken, 2015 yılınıysa Gino D'Antonio'ya ayırdı... Zaman içinde ne olacağınıysa hep birlikte göreceğiz...

Sen yukarıda böyle yazınca bende devam edecek sandım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Adamların serisi için demiştim. Daha ayrıntılı bilgi isteyenler için bkz. http://www.sergiobonelli.it/scheda/8216/Almanacco-dell-Avventura-2013.html

kapak süper elbette.... bu sitede bir yerde bu kapağın çiziminin arkalı önlü bir versiyonu vardı, üstünde konuşmuştuk bile... Admin bey belki bir yerlerden bulup çıkarır...

ferzan

Bir yerlerde yazılıp da ben görmemiş, gözden kaçırmış olabilirim ama bu Mart ayı listesini görünce sormadan edemedim...Scalped 3 ve Y Son Erkek 8 Şubat listesinde mi kaldı?..Yanlış hatırlamıyorsam Y Son Erkek 8 çıkmamıştı Şubat ayında...Ya da ben çok yanlış biliyor da olabilirim...Scalped sorun değil de, Y için kafam karıştı 9'u görünce...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

köstebek

Alıntı yapılan: ferzan - 03 Mart, 2015, 11:23:47
    Bir yerlerde yazılıp da ben görmemiş, gözden kaçırmış olabilirim ama bu Mart ayı listesini görünce sormadan edemedim...Scalped 3 ve Y Son Erkek 8 Şubat listesinde mi kaldı?..Yanlış hatırlamıyorsam Y Son Erkek 8 çıkmamıştı Şubat ayında...Ya da ben çok yanlış biliyor da olabilirim...Scalped sorun değil de, Y için kafam karıştı 9'u görünce...

Y:8 ve Scalped 3 çıkalı çok oldu, belki bu kadar çok ÇR yayımlandığı için arada gözden kaçırmış olabilirsin...

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 11:28:20
Y:8 ve Scalped 3 çıkalı çok oldu, belki bu kadar çok ÇR yayımlandığı için arada gözden kaçırmış olabilirsin...

köstebek

Bak, Hanac almış bile.
Ferzan bile Vertigoları sallamıyorsa, ülkedeki ÇR okur kitlesinin rahatlığını ve karın tokluğunu bir düşünmek lazım...

altay1944

scalped 3'ü bende almadım ...Hiç bir sitede görünmüyor daha belki o yüzden gözümden kaçtı.Ah istanbul ah...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 11:38:25
Bak, Hanac almış bile.
Ferzan bile Vertigoları sallamıyorsa, ülkedeki ÇR okur kitlesinin rahatlığını ve karın tokluğunu bir düşünmek lazım...

Ama Afu abinin listesinde yok.  ???

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8890.0.html

ferzan

Hay Allah, ben her ay düzenli olarak Çizgi Düşler'den çıkan yayınların yüzde doksanını alır, ofiste birkaç kişiye de düzenli birkaç Vertigo'sunu aldırtır, bilhassa Scalped için terör estirir ve maaşım yatasıya benden önce alacak arkadaşlar için idefix üzerinden takip ederdim...Nasıl kaçırmışım bilmiyorum...Bu ayıp bana benden değil, sizdendir... ;D Hala şoklardayım... Evvel de hala Şubat listesine bakıp bu çok önemli iki fireyi sorgular dururdum çoktandır...Çıkmış demek...Buruk sevinç... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com