SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bunlar okur kalmadığında düşünülecek şeyler :) maşallah şimdilik işler rayında gidiyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tunaorhun

Klasik Teks 26 lira mı oldu?

Mrtekin

Evet. Alles inclusive ;D

Oda kitap'tan ÇD ürünleri %40 indirimle alınabilir.
They drew first blood...

caretta

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 14 Ocak, 2016, 12:45:59
Merhaba Sayın Caretta;
Hakkımdaki düşünceleriniz sonrasında gözünüze görünmeyeyim dedim bir süre :)

"Ha bu arada 'Çizgi Düşler' nickli resmi özel kalem müdürü gibi davranan zat ortada yok. "

Şaka bir yana; soru direk Köstebek Bey'e yöneldiği için onun cevap vermesi doğru olacaktır diye karışmadım.

Teks KM 18 şu an matbada basılıyor ve herhangi bir aksilik olmazsa bu haftasonu Zagor Maksi 8 ve Dragonero ile birlikte dağıtılacak. Yanında geçen sefer olduğu gibi yanlış hatırlamıyorsam 20 adet Villa kartı olacak. Bundan sonra da aynı şekilde belli aralıklarla Villa kartlarını vermeye devam edeceğiz.

Teks 22 matbaya gitti ve baskıya giriyor. Teks 23 de hemen ardından gelebilirse (şu an baskıya girme öncesi son kontrolleri yapılıyor) ikisini birden ay sonuna doğru dağıtmayı planlıyoruz. Yanlarına büyük ihtimalle Nathan Never Almanak eklenecek.

Bu konuda bir sorun,erteleme,yoktur umarım.Haftaya (29ocak)22-23 çıkıyor değil mi?

Mrtekin

Çizgi Düşler Yönetim Katı; sesimizi duysun.

a-) Teks'i küçültmesin.

b-) Renkli Teks alacağımız var.

c-) Teks Maxi alacağımız var.

d-) Tex Magazine yayınlasın.

e-) Bağımsız Tex'leri (Romanzi...)'leri de yayınlasın.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 26 Ocak, 2016, 19:23:59
Çizgi Düşler Yönetim Katı; sesimizi duysun.

a-) Teks'i küçültmesin.

b-) Renkli Teks alacağımız var.

c-) Teks Maxi alacağımız var.

d-) Tex Magazine yayınlasın.

e-) Bağımsız Tex'leri (Romanzi...)'leri de yayınlasın.

Duyumlarımıza göre ... Romanzi dediğin bağımsız teks albümü, (şu ana kadar bir tane çıktı zaten), ülke çizgiromanına "hizmet" ettiğini düşünen beyefendiler tarafından renkli fotokopi, dijital her neyse çoğaltılıp güzelce balonlanmış bir şekilde korsan âleminin kollarına atılmış durumda. Hatta Kadıköy'de bazı ÇR noktalarında çantadan çıkarılıp sunum bile yapılıyormuş. Biraz araştır, bakarsın sen de ulaşabilirsin... Yani bizi beklemene gerek yok...

Mrtekin

Abi; selam;

Hesap yanlış; Romanzi Teks'lerden şu ana kadar 2 tane çıktı. 3.sü Şubat ayında çıkacak.

Yani sizden 3 tane de Romanzi Tex alacağımız var.

Romanzilerden "Muhteşem Balzoni'yi" de unutmadık; o da yalan oldu.
They drew first blood...

EyupAlyuz

Sayın Köstebek, sayfanın ismi sorun söyleyelim. Bende haklı olarak soruyorum.

DAMPYR in çilesi bitmedi mi ? Yayını yaklaşmadı mı ? TOLGA ne oldu ufukta belirmedi mi ?

Ve haklı olarak bir cevap bekliyorum.

Mrtekin

Burası Ne Sorun Ne de Söyleyelim' e dönmüş gibi :)
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: EyupAlyuz - 14 Şubat, 2016, 14:03:35
Sayın Köstebek, sayfanın ismi sorun söyleyelim. Bende haklı olarak soruyorum.

DAMPYR in çilesi bitmedi mi ? Yayını yaklaşmadı mı ? TOLGA ne oldu ufukta belirmedi mi ?

Ve haklı olarak bir cevap bekliyorum.

hemen elimden geldiğince cevaplayayım. Dampyr'in yeni sayısı henüz elime gelmedi, ortalıkta yayınevinde de Harlan Bey hakkında pek bir şey konuşulmuoyr, o yüzden bilmiyorum açıkçası.

Tolga konusunda bence de vakti yaklaştı, ama İlker Bey'e bir sorarım.

Açıkçası ikisi de kendilerini ucu ucuna döndürmeye çalışan, bunu bazen başaran bazen de başaramayan kahramanlar. O yüzden patronlar da bu tür kitapları çok sık basıp matbaa borçlarını kabartmaktan pek hoşlanmıyorlar; sonuçta ... seyrek atın şeyi de böyle oluyor işte.

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 14 Şubat, 2016, 17:25:07
Burası Ne Sorun Ne de Söyleyelim' e dönmüş gibi :)

Yok be sevgili Baytekin,

sonuçta hep benzer sorunlar, sorular ve cevaplar var. O yüzden yaşanıyor bütün bunlar. Satmayanlar seyrekleşiyor, satanlar yayınevlerinin hamlelerini belirli alanlara sıkıştırıyor. Bekledikleri kitaplar seyrekleşen okur dostlarımız da haklı olarak, "cevapları üç aşağı beş yukarı bildikleri halde", yine de sevdikleri kahramanları daha çok görmek istiyorlar. İşte bunlar hep hayat...

Mrtekin

İyi de Abi;

Basılmayan ve heyecanla beklediğimiz bir sürü ürün varken (Edelweiss, Long John Silver, Adventure, Ada'm Wild, Lucas, Muhteşem Balzoni, vd) (Keza yenilerden (Comics, Vertigo, vd) hiçbir bomba da patlatmadınız.); gidip; tombaladan Drago çekiyorsunuz.

Genç Madalyoncular rahatsız... :)
They drew first blood...

rumar80

Açıkçası fumettinin dip yaptığı bir zamanda Adam Wild ya da Lucas gibi serilere girmek ne kadar akıl kârı bence tartışılır.
Comics seven biri olarak her zaman her türlü sürpriz açığım.  Ama önceliği eldeki serileri düzene sokmaya verirlerse daha mutlu olurum. Scalped ya da 100 kurşun daha düzgün gitmeden yeni seri bana da riskli gelmiyor.
Frankofon konusuna gelince... Ülkemizde nedense en az seçilen bir tür. Ancak çizimler ve senaryolar olarak genelde belli bir kalitede olan bir tür.  Ben yine de bu türe ağırlık verilmesinden yanayım.
Eldeki serilere gelince.... Kişisel fikrim bir an önce düzenli bir yayın politikası ile kâr zarar dengesini sağlayıp bazı serilerle vedalaşmak.  Düzensiz yayın basılması da okuyucuyu bazen sıkıntıya içmeye.
Akşam akşam sıktıysam kusura bakmayın.

Mrtekin

Umar Abi; sadece bir itiraz.

Ada'm Wild ve Lucas'ın telifleri (eğer iade edilmedi ise) çoktan bağlanmıştı diye hatırlıyorum.

Tabii fumettinin dip yaptığı ortamda şans bulmaları artık kolay değil ama benim anladığım bazı serilerin telifleri bittikten sonra bunlar da basılabilir.
They drew first blood...

rumar80

Eğer dediğin gibi telifleri alınmışsa o zaman istedin daha makul oluyor. Itiraźımı geri alırım.