SORUN SÖYLEYELİM

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 22:24:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

allan quatermain

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 27 Mart, 2020, 20:58:57

- Sanırım bir Dampyr cildi daha dağıtılacak yakın zamanda. Bundan sonrası ile ilgili de satış rakamlarına göre karar verilecek daha önce de belirttiğim gibi.
- Lukas'tan basılmamış 2 cilt kaldı diye hatırlıyorum. Doğrusu en azından bunu tamamlamayı istiyoruz, büyük ihtimalle son 2 cildi de alarak tamamlarız. Adam Wild ise daha uzundu galiba.
- Bardağın dolu tarafını gören tutumunuza hayran kalmamak elde değil. Bitmesine kısmen az kaldı dediğiniz Brendon'da daha 15 tane kadar cilt var. Yarıyı daha yeni geçmişiz.

Kısaca toparlarsak; Tex ve Zagor dışındaki tüm fumettiler için kararı okuyucu veriyor olacak. Kendisini finanse edebilen seriye geri dönüş hızına uyan bir yayın temposuyla devam edeceğiz, ama artık hiçbir fumetti serisini yayınevi kaynaklarını kullanarak finanse etmeyeceğiz.

Yayınevi açıklamasına göre Lukas bitirilecek gibi gözüküyor ama 2021 içinde olur umarız.

İdrava

Artık bundan sonra dampyr basılmayacak mı?

çizgidüşler

Alıntı yapılan: İdrava - 10 Eylül, 2020, 00:27:23
Artık bundan sonra dampyr basılmayacak mı?

Yılbaşına kadar kesinlikle basılmayacak. Aralık ayında yeni teklifimizi hazırlarken Dampyr son sayının satış rakamlarına bakarak yeni bir sayıların telifini almayı değerlendireceğiz.
Bunun Tex ve Zagor dışında tüm Fumettiler için yapıyor olacağız.
O zamana kadar hiçbir seriyle ilgili olumlu/olumsuz bir şey söyleyemiyoruz.

rumar80

Sizi anlıyorum da, Dampyr satışlarının bu kadar düşük olmasını anlayamiyorum

Nightrain

Darth Vader'in yeni cildinde kullandığınız kağıt neden o kadar ince? Okuma zevkimi baltalıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darkwood

Özellikle Dampyr ve Dragonero'nun satışlarınn artmamasında tanıtım eksikliği var gibi geliyor bana, zira tavsiye ettiklerimden olumsuz geri dönüş hiç almadım.
Bunlarda ki sıkıntı, seriyi hızla tamamlayıp benden devamı ne zaman gelecek diye soruyorlar, bu durumda onlara cevap vermekte oldukça zorlanıyorum.
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Dampyr kesinlikle devam etmeli, hem de sadece ana seri olarak değil yan serileriyle de beraber. Derin bir altyapısı var bu karakterin. İçi boş şişirilmiş bir karakter değil. Buram buram korku, mitoloji ve tarih barındırıyor. Dünyanın birçok yerinde geçen maceralara tanıklık ediyoruz biz de. Hem de keyifle. İnşallah devamı gelir.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

samalasio99

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 12 Eylül, 2020, 00:10:31
Dampyr kesinlikle devam etmeli, hem de sadece ana seri olarak değil yan serileriyle de beraber. Derin bir altyapısı var bu karakterin. İçi boş şişirilmiş bir karakter değil. Buram buram korku, mitoloji ve tarih barındırıyor. Dünyanın birçok yerinde geçen maceralara tanıklık ediyoruz biz de. Hem de keyifle. İnşallah devamı gelir.

Hocam siz diyorsunuz alın güzel.
Yayın evi diyor almayın sonunu getiremeyeceğiz

Saint2

Alıntı yapılan: samalasio99 - 12 Eylül, 2020, 10:18:05
Hocam siz diyorsunuz alın güzel.
Yayın evi diyor almayın sonunu getiremeyeceğiz

Son sayısının satışına göre telifi düşüneceklermiş. Yayınevi bilakis devamını istiyorsanız satın alın diyor.

Benim devamlı ihmal ettiğim bir seridir. Almayı şimdi daha ciddi düşünüyorum.

İdrava

Valla bu ay bütün dampyrleri toplu olarak aldım. Sevdiğim en iyi fumetti oldu. Comicsden fumettiye kadar bi oda dolusu çizgi romanım var. O yüzden ayırtda edebiliyorum iyiyi kötüyü. Dampyrnin satılmamasına aklım almıyor. Belki +1 benim bir katkım olur da yenisi çıkar demekten başka bir şey yapamıyorum.

rumar80

Alıntı yapılan: İdrava - 12 Eylül, 2020, 18:34:00
Valla bu ay bütün dampyrleri toplu olarak aldım. Sevdiğim en iyi fumetti oldu. Comicsden fumettiye kadar bi oda dolusu çizgi romanım var. O yüzden ayırtda edebiliyorum iyiyi kötüyü. Dampyrnin satılmamasına aklım almıyor. Belki +1 benim bir katkım olur da yenisi çıkar demekten başka bir şey yapamıyorum.

Zevklerimiz gene paralel desenize

İdrava

Bilal ceylan

Dampyr ı ben de seviyorum,yeni sayıları çıkarsa tabiki de alırım.

kırkambar

Dampyr, birkaç macerasının okunmasıyla bağımlılık yapıyor. Tabii korku-gerilim meraklıları için. İleride bir klasik olacağını ve sayılarının aranacağını düşünüyorum. Çünkü korku-gerilim türünün meraklısı az değil. Satıştaki sorun serinin içerik olarak bilinmemesiyle ilgili. Ben uzun süre, garip ama, sadece Dampyr isminin yapay durmasından dolayı uzak durmuştum sözgelimi. İkinci el kitap satan bir dükkanda bir sayısını karıştırdıktan sonra ön yargımdan kurtuldum ve TR'de yayımlanan tüm sayılarını kısa bir sürede aldım ve pişman olmadım. Hellboy, B.P.R.D. gibi paranormal konulu serilerden hiç de geri kalmıyor.

Mrtekin

Dampyr'in eşik olan (maliyet kurtaracak kitap satış eşiği) 350 sayısına oldukça yaklaştığını okumuştum. Şu an 300 gibi bir rakamdı galiba. Galiba kararsızların performansı, yine belirleyici olacak.

Ben şahsen Nathan Never ve Hikayeler'in teliflerinin biteceğine de  üzülüyorum, ama elden birşey gelmiyor. Çizgi Düşler'in de bu ekonomik koşullarda fumetti konusunda ellerinden gelen herşeyi yaptıklarına inanıyorum.
They drew first blood...