YAYIN PLANI ...ÖNERİLERİNİZ...

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 23:31:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 18:27:58

Sn Çizgiliköstebek ağzınızdan bal damlıyor Bu ara 23 Mart Bursa Fuarında varmısınız

köstebek

Animvader

Alıntı Yap2- Nathan da basacaksanız ana akım basın, spin off basmayın.

Bizim fikrimiz de o yönde zaten...

Ben şahsen bu görüşünüze katılmıyorum.Nathan'ın yan serilerindeki hikayeler alternatif, kopuk, tek başına anlam ifade etse görüşünüze katılabilirdim.Oysa ki daha çok X-Men'dekine benzer bir mantıkla ilerliyor.Yan seriler ve ana seriler birbirini tamamlıyor, büyük resmi daha iyi görmemizi sağlıyor.Yayınlanma yılına göre bence yeri gelince yan seriler çıkmaya devam etmeli.

Tabii animvader napalım satmıyor dersiniz, boynumuzu büker eyvallah deriz  :)

panthei

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 12:13:27
Bir yayın planı oluşturuldu tabii, ama kitap basım sayısını bir türlü sakinleştiremediğimiz için sana şimdi tek tek söyleyemiyorum. Şöyle maddeler halinde aktarayım...

1. Fumettilerde öncelikle Teks ve Zagor'a ağırlık verilecek... Teks konusunda önce şu maxiyi bitirip ardından da aylık sayıları arttırmaya uğraşıyoruz.
2. Fumettilerin bir kısmının yayımı epey azaltılacak. Altay 1944 kişisel olarak merak ettiği için söyleyeyim Nathan'da o grubun içinde, ama yine de şartları sonuna kadar zorlayarak ona biraz daha destek olmaya çalışacağız.
3. Dampyr ve Julia'yı da kollayacağız, ama gerisi senede bir iki anca basılır. Zaman içinde diğerlerinin satışı 500, 600 barajına gelirse tabii yine basımları hızlanır, ama bu tamamen okurların ilgisi ve desteğine bağlı...
4. Sene içinde iki yeni Fumetti serisine de başlayabiliriz. Eskiler satmıyor, ne yeni serisi diyenler, elbette sonuna dek haklı; ama bizim de kıçımıza rahat batıyor, o yüzden  de biliyoruz ki kendi düşen ağlamaz...
5. Comics'lerde serilere devam ediyoruz. Yanlarına birkaç şey da eklenecek gibi, ama şimdilik açıklayamıyorum...
6. Frankofonlarda Edelweiss ve Long John Silver ile bu seneyi kapatacağız gibi...

Sonuç olarak aylık planlar halinde gitmek bizim şu anki halimize çok daha uygun. Daha önce günlük, haftalık planlar yapıyorken, bu  sene en azından aylık planımızı söyleyebiliyoruz. Bizim için büyük bir adım bu. Belki seneye "altı aylık" planlara geçebiliriz...

Edelweiss ve LJS için tarih düşünceniz nedir? Boyutlar frankofon boyutlarında mı birde onu sorayım

köstebek

Alıntı yapılan: panthei - 03 Mart, 2015, 20:31:30

Edelweiss ve LJS için tarih düşünceniz nedir? Boyutlar frankofon boyutlarında mı birde onu sorayım

Edelweiss bu ilkbaharda, LJS ise tahminen sonbaharda. Boyutlar bizim diğer frankofonlar (grand dük, son uçuş vs) gibi olur herhalde...

Not: Bu arada konuştuğumuz meseleyi ne yapmaya karar verdin? Özelden ayrıntılı rapor bekliyorum :)

panthei

super haber ikisi de çok keyifli seri :)
detaylı dönüyorum az sonra

hanac

Köstebek Abi, ferzan arkadaşımız mükemmel iki tanıtım yaptı.

Bence bir bakıver ve yayın kuruluna götür.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9017.0.html

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9018.0.html

köstebek

15 dakikadır Ortiz'in Hombre'sine bakıyorum. Pek beğendim. Deminden beri de yayın hakları kimdedir diye nette geziniyordum. Çok güzel, keşke basabilsek...

Deadman

Orjinal ebatlarda hakkını vererek basılan her kitabın arkasındayız...
(Arkasındayız derken her çıkan sayıdan 15-20 tane alacağız izlenimi çıkmasın :) )

Ama maalesef şu frankofonları küçülterek basmıyor musunuz?... (Kimse bana integral baskılardan bahsetmesin.) İçim gidiyor... Asabiye bağlıyor... Kafamı duvarlara vurasım geliyor... Mesela Fleneur'un bastığı Gibrat... Yky'nin bastığı Blacksad'ler Son Çıkan Prestij'in bastığı Orbital, Efsane ve Buddy'ler... Tüm bunları gördükten sonra frankofonları küçültmeye vicdanınız el veriyorsa diyecek hiçbir şeyim yok maalesef...

Blueberry konusunda bir şeyler demek için hala kendime gelmeyi bekliyorum... Ama açıkçası mesele 4-5  tl ise biraz daha daha fazla verip orjinal ebatta ve edisyon olarak hakkının verilerek basılmasını isterdim... Hiç olmazsa boyu tuttursaydılar İnkilapların yanına koyarken içim biraz rahat ederdi...

Hombre... Segura ve Ortiz'in muhteşem post-apokaliptik  eseri... Gerçekten orj. ebatta ve iyi bir edisyonda basılmayı hak eden muhteşem bir eser... Ne diyelim... :-X

altay1944

Salt hombre mi ?Ortizin tüm eserleri saygı adı altında basılsa satmaz mı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

BAHADIR

Satar mı satmaz mı bilmiyorum ama muhteşem olur... Orası kesin... :)

guneseral

DEAD MAN , HER SEYI SOYLEMIS ALTINA IMZA ATARIM 

nicholaihel

Vertigo'dan "The Unwritten" serisi çok beğeniliyor. Türkiye'de bir gelişme var mı acaba?

pearl jam

Unwritten la ilgili şu ana kadar yasanan tek gelisme yayincilarin dikkatini ceker belki diye forumda basliginin acilmasi oldu   :)

Nightrain

Ex Machina diyorum. Y: Last Man ve Saga'dan sonra bir başka Brian K. Vaughan şahaseri. Basılsa kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum.

+

Bir sürü güzel Rick Remender çizgi romanları var, yayınevlerine duyrulur. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"