GENÇ YAYIN YÖNETMENLERİNE ... NE BASALIM BEYLER

Başlatan köstebek, 11 Mayıs, 2014, 13:56:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Eh adamlar sayfalarca yazı yazdılar aynı başlık altından kendilerini dilleri döndüğü derecede ifade etmeye çalıştılar yeni yayınlara tamam dediler, satmayan yayınları da yarım bırakmamak adına devam edeceğiz dediler, siz farklı anlamışsınız. Sizin aksinize gayet hoşgörülü (ki kendileri içimizden birileri zaten böyle bir kavram anlamsız) olduklarını düşünüyorum. Onun dışında evet bu başlık anlamını yitirdi çünkü herkes sorun söyleyelim kısmına yazıyor isteğini ve temennisini, canlansın istiyorsak lütfen, sizinle tekrar başlatalım bu konuyu.Örneğin ne basmalı çizgi düşler :)

rumar80

Oncelikle yeni bir şey BASMAMALI. Elindeki telifleri içinde önce bir düzen sağlamalı ardından düzenle birlikte satışlar da belli bir seviyede olursa yeni denizlere yelken açmalı.  Yoksa hem onlar hem de biz üzüleceğiz gibi bir his oluşmaya başladı bende.

caretta

Ben Teks ve Zagor meraklısıyım. Çizgi Düşler de bu çizgi romanları yeterince basıyor. Yani benim açımdan bir sorun yok.
Sorduğum sorulara da cevap veriyorlar. Bu başlıkta en son mesaj 23 Kasım'da yayınlanmış.
Bir yılı aşkın süredir mesaj yazılmamış. Haziran 00'ın dediği gibi başlık "Sorun Söyleyelim"köşesine taşınmış.
Öyle eleştiri filan yapma maksadım yoktu. Yayınevi'nin yayın hayatına başladığı dönem (Haziran 2014) den kalma bir başlık.

Dediğim gibi Çizgi Düşler'in pek az yayınını düzenli alıyorum.
Acaba Çizgi Düşler hangi çizgi romanları düzenli veya aralıklarla yayınlıyor ?
Bu başlıkta önerilen çizgi romanlardan hangilerini yayın programına aldı?

haziran00

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Şubat, 2016, 21:33:43
  Oncelikle yeni bir şey BASMAMALI. Elindeki telifleri içinde önce bir düzen sağlamalı ardından düzenle birlikte satışlar da belli bir seviyede olursa yeni denizlere yelken açmalı.  Yoksa hem onlar hem de biz üzüleceğiz gibi bir his oluşmaya başladı bende.

Kesinlikle katılıyorum Rumar abi :) oyüzden eldekilere devam yeniler belki başka bahara :)

Nightrain

Bence basilmali ama kisa seriler. Mesela Sweet Tooth.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

haziran00

Alıntı yapılan: caretta - 22 Şubat, 2016, 21:46:44
Ben Teks ve Zagor meraklısıyım. Çizgi Düşler de bu çizgi romanları yeterince basıyor. Yani benim açımdan bir sorun yok.
Sorduğum sorulara da cevap veriyorlar. Bu başlıkta en son mesaj 23 Kasım'da yayınlanmış.
Bir yılı aşkın süredir mesaj yazılmamış. Haziran 00'ın dediği gibi başlık "Sorun Söyleyelim"köşesine taşınmış.
Öyle eleştiri filan yapma maksadım yoktu. Yayınevi'nin yayın hayatına başladığı dönem (Haziran 2014) den kalma bir başlık.

Dediğim gibi Çizgi Düşler'in pek az yayınını düzenli alıyorum.
Acaba Çizgi Düşler hangi çizgi romanları düzenli veya aralıklarla yayınlıyor ?
Bu başlıkta önerilen çizgi romanlardan hangilerini yayın programına aldı?

Caretta abi gıcık olacakları birisi varsa o da benim  ;D Teksin yeni sayısı geliyo dükkana, İlkere daha elime almadan yeni sayısı ne zaman diye soruyorum, içinden küfür ediyormudur bilmiyorum ama ısrarlı sorularıma her zaman sabırla yanıt veriyor :)

Mrtekin

They drew first blood...

pizagor

Çizgi Düşler mucizelere bel bağlamasın. Adım adım bu noktaya yaklaşılırken bu platformdan çok arkadaşımız uyardı ama karamsarlıkla, engel olmakla suçlandı. Altın Madalyon'da hepi topu elli kişisiniz, ne öneminiz var yaklaşımının, birkaç yayıncı ya da çizgiromanevi sahibi hariç, gayet farkındayım ama çizgiroman camiasının küçüklüğünü düşünürsek buradan fikir alınabilecek elli çr okuru da gayet zihin açıcı, yol gösterici olabilir. O yüzden Umar dostumuz gibi, benim gibi düşünenleri de gözönünde bulundurun. Yayımlayacağım dediğiniz ama başlamadığınız fumettileri ve frankofonları bir kenara bırakın. Konjonktür gün gelir de uygun olursa bir daha değerlendirirsiniz. Önce imajı düzeltmek, Çizgi Düşler başladığı işi yarım bırakmaz dedirtmek için uğraşın. Aralıkları uzun olsun ama bir yayın planınız olsun, bu ay önüme şu geldi, bu geldi, bakalım bahtımıza ne çıkacak muhabbetleri dönmesin. Profesyonel bir imaj çizin. Şu piyasada ayakta kalmasını istediğim 3 yayıncı varsa bunlardan birisi Çizgi Düşler, ama silinmemek için yapılması gerekenler var.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Animvader

Bence birkaç gündür ÇD ekseninde dönen bu muhabbet fazla uzadı değerli forumdaşlar.Sanki diğer yayınevleri çatır çatır basıyorda, ÇD ağır aksak gidiyor gibi bir hava oluşuyor.Onu bunu basacağım diyen bazı yayınevleri 2 ay oldu hala bir-iki kitabı zor bastılar.Elimizde olanla yetinelim, ÇD ve köstebek abiyle samimi muhabbetimiz de sürsün derim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Animvader - 23 Şubat, 2016, 08:25:48
Bence birkaç gündür ÇD ekseninde dönen bu muhabbet fazla uzadı değerli forumdaşlar.Sanki diğer yayınevleri çatır çatır basıyorda, ÇD ağır aksak gidiyor gibi bir hava oluşuyor.Onu bunu basacağım diyen bazı yayınevleri 2 ay oldu hala bir-iki kitabı zor bastılar.Elimizde olanla yetinelim, ÇD ve köstebek abiyle samimi muhabbetimiz de sürsün derim.

Katiliyorum. Tum yayinevleri icinde Cizgi Dusler kadar istikrarli bir yayinci yok. Hakkini yemeyelim Gerekli Seyler de iyi gidiyor son donemde. JBC, Marmara, Arka Bahce ve diger yayincilarin yaninda colde vaha gibiler. Sadece su 100 Kursun gelseydi iyiydi diyebilirim  :)

çizgidüşler

Eh, buraya da ufak bir yorumda bulunayım.

Ne basalım sorusu hala gündemde. Aksi durumda satmakta zorlanılan ürünlerin içinde boğulup gideriz. Farklı alternatifler denemeden bu işin ne keyfi kalır ki :)

Hatta şu son 3 aydır Fumetti merkezinden kalmayıp bunun dışında hangi yöne doğru gideceğimizle ilgili yoğun bir çalışma içindeyiz. Sadece şunu söyleyeyim, yaklaşık 25-30 farklı kitap için (bunların bir kısmı kısa ve uzun seriler, yani toplamda sayı daha da fazla) yazışmalarımız sürüyor. Herhangi bir isim telaffuz etmek istemiyoruz; çünkü prensip gereği imzasını almadığımız hiçbir kitap konusunda spekülasyon oluşmasına engel olmak tercihimiz. Bir ismi basıyoruz deyip de ardından anlaşamazsak gelen söylediniz ne zaman basacaksınız sorularına maruz kalmak istemiyoruz. Zaten şu an bile yeterince "Ne zaman..." sorusuna maruz kalıyoruz. :) Yakında umarım yazışmalar sonuçlanır ve bunları paylaşırız.

Şu an gördüğüm bizim de aklımızdan geçen birçok kitabın adının burada geçtiği. Son birkaç girişe istinaden;

- Spagetti Brothers : Çizimleri ve konusu çok güzel de olsa ilk cildinde mevcut bir ..sest iması yüzünden tepki almamak adına bu yayını rafa kaldırdık.
- Hombre : İçindeki yoğun cinsel içerik ve zaten internet'ten scanlation larının erişilebilir olması açısından riskli bir başlık olduğu için elendi.
- Sweeth Tooth : Tüm vertigolar gibi bu da riskli bir başlık. Kaldı ki çizimlerinin alışılageldiğinden farklı olması sebebi ile daha da riskli. Ayrıca zaten düzene oturtmak için uğraştığımız 2 seri (Scalped ve 100 Kurşun) ve üzerlerine eklenen yeni kısa serimiz (Coffin Hill) ile Vertigo tarafında yeterince malzememiz var. Bunları tamamlamadan Vertigo cephesinde yeni serilere sıcak bakmıyoruz.
- War Stories : Bu seri aslında Güngezgini ve Y Son Erkek için başvuru yapıldığında istenen 3. başlıktı. Fakat o dönemde telifle ilgili bir problem yüzünden (Telif DC'den çıkıp yazarına gitmişti, bu yüzden DC telif haklarını veremiyordu) alınamadı. Şimdi sanırım bu serinin Avatar'dan yeni baskısı yapıldı ve devamı getirildi. Belki 2017 içinde tekrar bakılabilir, ama şu an görüştüğümüz yayınlar içinde değil.

Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Nightrain

Jeff Lemire'in çizim tarzı bi değişik. Herkes sevmez. Ama ben çok seviyorum. O yüzden Sweet Tooth'a evet diyorum. ;D Umarım Scalped ve 100 Kurşun bir an önce tamamlanır.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

köstebek

shiroyasha