Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Bence, oğlunu kandırdığı için kadını bırakmadı...

Bu arada aylık seri hızlandı bile Baytekin... Haziran ayının ilk günlerinde Teks 13'ü okuyabileceksin. Yine bir takip macerası, üstelik adı da "TAKİP"... Teks bir haydutu takip ediyor, aslında herkes birilerini takip ediyor; serüvenin temel numarası bu: Vahşi Batıda herkes birilerini takip eder. Başlıyor bitiyor...

Teks Aylık 14 ve Klasik 13'ü de yine ayın ortalarına doğru okuyabileceksin...

caretta

Çok güzel haber Çetin Bey.Haziran ayında 3x2=6 Teks okuyacağız.Hennessy Murat Bey'in tabiriyle başka yayınevleri vaadeder;Çizgi Düşler yapar!

OZAN BALIM

Mrtekin

They drew first blood...

caretta

Evet Clark Gable suratlı Jack Curtiss'in öyküsünü okudum.629-630 sayılarda neleri okuyacağız Köstebek Bey?Bonelli sitesinden edindiğim sınırlı bilgiye göre kaçak bir haydut başka bir haydudun çetesine katılır.Bunların peşinde de 5 kardeş var.İkinci sayıda Ute yerlileri de işin içinde.Bu aylık seri ısmarlama senaryolu 224 sayfadan oluşan yüzeysel öyküler gibi görünüyor.

köstebek

Abi, maceranın adı tüm konuyu anlatıyor aslında... Takip...

Teks bir haydutu yakalar, hapse atar; orada işler biraz karışır, adam kaçar, Tex kovalar;bu arada birileri de teks'i kovalar, derken işler terse döner, bizimki onları takip etmeye başlar vs... Abi serüvende görünen herkes ya ölüyor, ya da birilerini takip ediyor...

Evet, konular biraz ısmarlama gidiyor gibi... ' albümde başlayıp bitiriyorlar. güzel oluyor aslında, maceranın sonunu  merak etmiyoruz...

köstebek

Teks Maxi 4'deydi galiba,  askerler Ute topraklarına sığınıyorlardı.
Bu Ute yerlilerinin toprakları, dağlık bir bölge sanırım, bu aralar bizim basılan tekslerde epey geçiyor...
Hem Takip serüveninde hem de bir sonraki (Nizzi'nin yazdığı) "San Juan Dağlarında Altın" adlı macerada epey geçiyor...

Mrtekin

They drew first blood...

köstebek

Takip'i haftasonu mahalleye dağıtırız, ama yine de Haziran Tekslerinden biri saymak lazım...

SERFOR26

TEKS SAYI 12 VE MAXİ SAYI 4 İLE ZAGOR MAXİ 4 HALA İDEFİX VEYA DİGER KİTAP SATIŞ SİTELERİNDE GÖZÜKMÜYOR BENİM GİBİ TAŞRADA OLAN KİŞİLER BU KİTAPLARI ALAMADIKTAN SONRA SİZ ALTIN SERİYİ HIZLANDIRSANIZ NE OLACAK BİZ ALAMADIKTAN SONRA SANIRIM SADECE KADIKÖY E DAGITMAK SİZ YETİYOR.

köstebek

Alıntı yapılan: SERFOR26 - 28 Mayıs, 2015, 10:50:09
TEKS SAYI 12 VE MAXİ SAYI 4 İLE ZAGOR MAXİ 4 HALA İDEFİX VEYA DİGER KİTAP SATIŞ SİTELERİNDE GÖZÜKMÜYOR BENİM GİBİ TAŞRADA OLAN KİŞİLER BU KİTAPLARI ALAMADIKTAN SONRA SİZ ALTIN SERİYİ HIZLANDIRSANIZ NE OLACAK BİZ ALAMADIKTAN SONRA SANIRIM SADECE KADIKÖY E DAGITMAK SİZ YETİYOR.

arada böyle gecikmeler oluyor, ama hep birlikte aşmaya çalışıyoruz...

köstebek

Bu arada Teks 14'ü yayınevine teslim ettim...

Uzun zamandır beklemekte olduğum türde bir serüvendi... Ute topraklarında altın bulunuyor ve beyazlar kabileyi topraklarından sürmeye çalışıyor... Sonunda bizimki kafaya wampumu takıp, yanında sızlanan İhtiyar Deve'yle birlikte Utelerin yanında yer alıyor... Haydut peşinde koştuklarında koşturdukları onca ayın ardından doğru dürüst bir iş yapılıyor... 

hennessy

Çizimleri çok beğendim. Tex ve Tiger çalınan para ve çeteler peşinde. Bu aralar zaten çete peşinde koşar oldu. Resmen Clint Eastwood filmindne çıkmış bir hikayeye benziyor. Tex havalarda uçuyor o kadar :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Aylık Teks 13.sayıyı okudum.Macera ismi ile uygun "takip".Teks ve Tiger birini takip ediyor.Onları başka bir ekip takip ediyor.İlk takip edilen kişi
birileriyle buluşup sonra hepsi Teks ve Tiger'i takip ediyorlar.Valla ben bunları takip etmekten yoruldum!Yine de fazla sıkılmadan okunan bir macera idi.
14.sayı ilginç bir maceraya benziyor.Teks pek anlaşamadığı Ute yerlilerinin yanında yer alıyormuş.En azından köstebek bey ilginç bir macera olduğunu
belirtti.Çoktandır kar,kış kıyamet bir Teks macerası okumamıştık.İhtiyar deve de yanında.Bol çatışmalı,baskınlı bir macera.

Mrtekin

Faraci/Mastantuono ikilisinden çıkan "Takip" şimdi bitti.

Ben hem konuyu hem de çizgileri çok beğendim. Mastantuono çatışma sahnelerinde döktürmüş.

Özellikle bazı karelerde (en bariz sayfa 213 son kare) bir Punisher tadı aldım ki, yeme de yanında yat....
They drew first blood...